„Santaka“

Reklaminis skydelis

LR Prezidentas

Reklaminis skydelis

LR Seimas

Reklaminis skydelis

LR Vyriausybė

Reklaminis skydelis

Vilkaviškio r. sav.

Reklaminis skydelis

Lietuvos regioninė politika

Reklaminis skydelis

Ekonomika.lt

Reklaminis skydelis

Lietuvos Savivaldybių asociacija

Reklaminis skydelis

Verslo informacijos centras

Reklaminis skydelis

Ūkininko patarėjas

Reklaminis skydelis

Sūduvos gidas

Reklaminis skydelis

Elektroniniai valdžios vartai

Reklaminis skydelis

Infostatyba

Reklaminis skydelis

Lietuvos žinios

Reklaminis skydelis

Vilkaviškio Vietos veiklos grupė

Reklaminis skydelis

Korupcijos prevencija

Reklaminis skydelis

SoDra

Reklaminis skydelis

Valstybine mokesčių inspekcija

Reklaminis skydelis

XXI amžius

Reklaminis skydelis

Bernardinai

Reklaminis skydelis

PrisijungimasJoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej KovalTS-LKD rinkimų sąrašo numeris – penktas Spausdinti El. paštas

Vyriausiosios rinkimų komisijos surengtame partijų numerių 2012 m. Seimo rinkimuose traukime Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams burtai lėmė 5 numerį. Vietą rinkimų sąraše nulėmusį numerį ištraukė TS-LKD vykdomasis sekretorius Raimundas Alekna.

 
Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisijos informacija Spausdinti El. paštas

Vadovaujantis Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos antikorupcijos komisijos nuostatais, patvirtintais 2012 m. liepos 27 d. sprendimu Nr. B-TS-419, informaciją apie Komisijos sprendimus žiniasklaidai teikia jos pirmininkas arba jo įgaliotas asmuo.
Vadovaujantis Komisijos nuostatų 5 straipsniu, Komisijos pirmininko pavaduotojas yra išrenkamas pirmame komisijos posėdyje pirmininko teikimu.
Komisijos posėdyje pirmininko teikimu Komisijos pirmininko pavaduotoju išrinktas Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys Gedeminas Gudaitis. Komisija taip pat nusprendė siūlyti Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybai papildyti Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos antikorupcijos komisiją visuomenės atstovais, o taip pat kreiptis į Specialiųjų tyrimų tarnybą, kad pastaroji organizuotų seminarą korupcijos prevencijos tema.

Rimvydas Žiemys, Antikorupcijos komisijos pirmininkas

 
Valstybinė mokesčių inspekcija ragina nepamiršti deklaracijų Spausdinti El. paštas

Deklaruoti turtą ir pajamas Suvalkijos gyventojai turi prieš suteikiant auką politinės kampanijos dalyviui, praneša Marijampolės apskrities valstybinė mokesčių inspekcija.
Informuojame, kad š. m. birželio mėn. buvo pakeistos Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymo nuostatos, įpareigojančios gyventojus, aukojančius savarankiškiems politinėms kampanijos dalyviams, ir jų šeimų narius, išskyrus asmenis, kurių auka (aukų suma) vienam savarankiškam politinės kampanijos dalyviui per politinę kampaniją neviršija 40 litų, deklaruoti turtą (įskaitant ir pajamas).Pakeitimais nustatyta, kad gyventojai ir jų šeimų nariai deklaruoti turtą (įskaitant pajamas) privalo dar prieš suteikdami auką savarankiškam politinės kampanijos dalyviui.

 
VMI ir VRK informacija gyventojams, ketinantiems suteikti auką politinės kampanijos dalyviams Spausdinti El. paštas

Pagal Lietuvos Respublikos politinių partijų finansavimo bei finansavimo kontrolės įstatymą vienas aukoti teisę turintis gyventojas per politinę kampaniją kiekvienam savarankiškam politinės kampanijos dalyviui gali paaukoti auką, neviršijančią 10 paskelbto praėjusių kalendorinių metų ketvirto ketvirčio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio (VMDU) dydžių (per Seimo rinkimus aukoti gali tik Lietuvos Respublikos piliečiai). Kandidatas vienmandatėje rinkimų apygardoje ir referendumo iniciatorius savo politinei kampanijai finansuoti gali paaukoti iki 20 VMDU dydžio auką.
Atkreiptinas dėmesys į teikiamoms aukoms nustatytą dar vieną įstatymo reikalavimą: bendra gyventojo per kalendorinius metus savarankiškiems politinės kampanijos dalyviams suteiktų aukų suma neturi viršyti 10 procentų praėjusių metųValstybinei mokesčių inspekcijai jo. Vykdant šį įstatymo reikalavimą, gyventojo teikiamos aukos dydis jau priimant auką bus palyginamas su Valstybinei mokesčių inspekcijai pateiktos gyventojo praėjusių metų (einančių prieš metų, kuriais teikiama auka) metinės pajamų deklaracijos duomenimis. Nustatytus reikalavimus neatitinkanti auka laikytina nepriimtina.

 
Klausimas Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos nariui Antikorupcijos komisijos pirmininkui RIMVYDUI ŽIEMUI: Spausdinti El. paštas

Kas būtų atsakingas už tai, kad į valstybės tarnybą, šiuo atveju į Vilkaviškio savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėjo pareigas, buvo paskirtas asmuo, kurio veiką ankstesnėje darbovietėje tyrė Specialiųjų tyrimų tarnyba?
– Atsakyčiau labai paprastai: žinant, kad gali pasitaikyti situacijų, kurios vėliau gali sukelti diskusijų, reikėtų laikytis galiojančių teisės aktų reikalavimų. Šiuo atveju – Lietuvos Respublikos Korupcijos prevencijos įstatymo reikalavimų. Kaip reikia elgtis konkrečiai, nurodo minėto įstatymo 9 straipsnio 6 dalis: „Rašytinio prašymo, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba pateiktų informaciją apie asmenį, kurį į pareigas skiria Respublikos Prezidentas, Seimas, Seimo Pirmininkas, Vyriausybė arba Ministras Pirmininkas, taip pat asmenis, kuriuos rengiamasi skirti į viceministrų, ministerijų kanclerių, savivaldybių administracijos direktorių ir jų pavaduotojų, prokurorų, valstybės ar savivaldybių įstaigų vadovų ir jų pavaduotojų, valstybės ar savivaldybių įstaigų padalinių vadovų ir jų pavaduotojų (taikoma struktūriniam padaliniui, nesančiam kitame struktūriniame padalinyje), strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių valstybės įmonių ir akcinių bendrovių bei nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovų ir jų pavaduotojų, valstybės ar savivaldybių įmonių, kuriose valstybei ar savivaldybei priklausančios akcijos suteikia daugiau kaip 50 procentų balsų visuotiniame akcininkų susirinkime, vadovų ir jų pavaduotojų pareigas, pateikimas yra privalomas. Prašymą pateikti informaciją pasirašo į pareigas asmenį skiriantis subjektas ar jo įgaliotas asmuo“.

vilkaviskietis.info

 
Gyventojai renkasi Spausdinti El. paštas

Bendrovės „Factus“ rugpjūčio pradžioje atlikto gyventojų viešosios nuomonės tyrimo duomenims, balsuoti Seimo rinkimuose rudenį buvo nusprendę 68,9 proc. apklaustųjų, rinkimuose nedalyvautų 16,4 proc., neapsisprendę – 14,7 proc.Kartu su Seimo rinkimais vyksiančiame konsultaciniame referendume dėl naujos atominės elektrinės statybos žada dalyvauti 74 proc. tų respondentų, kurie yra nusprendę išreikšti savo pilietinę valią Seimo rinkimuose, nedalyvautų 11,9 proc., neapsisprendę – 14,2 proc.
Jeigu Seimo rinkimai vyktų šį sekmadienį, iš apsisprendusių dalyvauti rinkėjų daugiausiai balsuotų už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partiją (13,5 proc.). Antroje vietoje – Lietuvos socialdemokratų partija (8,8 proc.), trečioje – Darbo partija (4,6 proc). Partiją „Tvarka ir teisingumas“ palaikytų 3 proc., „Drąsos kelią“ – 2,8 proc., Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdį – 2,4 proc. respondentų. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą rinktųsi 1,8 proc., Liberalų ir centro sąjungą – 1,5 proc., Artūro Zuoko sąjungą TAIP – 0,8 proc. o Lietuvos lenkų rinkimų akcijos ir Rusų sąjungos koaliciją – 0,7 proc. apklaustųjų.
Didelė dalis rinkėjų, ketinančių dalyvauti rinkimuose, vis dar yra neapsisprendę, už kurią partiją balsuos (44,9 proc.). 

„Santakos“ inf.

 
Paskelbtas kvietimas teikti paraiškas fizinių ir privačių asmenų vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų atnaujinimui (modernizavimui) pagal klimato kaitos specialiąjią programą Spausdinti El. paštas

Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas paskelbė kvietimą teikti paraiškas paramai gauti pagal Klimato kaitos specialiosios programos lėšų naudojimo 2012 m. sąmatą detalizuojančio plano priemonę (I dalies 1.1.1. punktas): „Fizinių ir privačių juridinių asmenų vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų, pastatytų pagal galiojusius iki 1993 m. statybos techninius normatyvus, atnaujinimas (modernizavimas), pasiekiant pastato energetinio naudingumo C klasę ir sumažinant energijos suvartojimo sąnaudas ne mažiau nei 20 %“.

Pridedama:

Kvietimas teikti paraišką

Paraiškos forma ne fiziniams asmenims

Paraiškos forma, kai pareiškėjas fizinis asmuo

Kartu su paraiška privalomų pateikti dokumentų sąrašas

 
Britų ministras: Lietuva - pavyzdys Europos valstybėms Spausdinti El. paštas

„Griežtos finansinės drausmės besilaikiusi ir lydere pagal ekonomikos augimą Europos Sąjungoje (ES) tapusi Lietuva yra pavyzdys kitoms Europos valstybėms, trečiadienį pareiškė Vilniuje viešintis britų užsienio reikalų sekretorius Williamas Hague'as“ – rašoma portale „Delfi“. Skaitykite daugiau...

 
Kvalifikuotų IT paslaugų užsieniečiai ieško nebe Indijoje, o Lietuvoje Spausdinti El. paštas

„Vis daugiau užsienio kompanijų programavimo darbus patiki ne Azijos šalių, o Lietuvos specialistams. Čia jos randa aukščiausios kvalifikacijos programuotojų ir IT projektuotojų, kurie savo kompetencija nenusileidžia, o kartais ir lenkia pažangiausių IT kompanijų specialistus“ – rašoma portale „Delfi“. Skaitykite daugiau...

 
Visagino gyventojai išreiškė tvirtą palaikymą VAE statybos projektui Spausdinti El. paštas

Seime po pritarimo balsuota dėl nutarimo „Dėl referendumo paskelbimo dėl atominės elektrinės statybos Lietuvos Respublikoje". Už balsavo 62 Seimo nariai, prieš - 39, susilaikė 18.

Nors buvo apsispręsta dėl referendumo organizavimo, kad būtų atsiklausta Lietuvos gyventojų nuomonės, tačiau paties Visagino gyventojai aiškiai parodė savo požiūrį - „Visaginas - už progresą", „Visaginas - už VAE". Jie, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kandidato Zarasų-Visagino vienmandatėje rinkiminėje apygardoje Roko Žilinsko kvietimu, atvažiavo stebėti Seimo posėdžio ir išreikšti savo palaikymą VAE statybos projektui.

 
Naujas projektas keliauja per Lietuvą – Socialinės pagalbos tarnyba Spausdinti El. paštas

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) iniciatyva startuoja inovatyvus projektas – Socialinės pagalbos tarnyba (SPT).

Jau kurį laiką mobili specialistų grupė, kurią sudaro SADM ir ministerijai pavaldžių įstaigų – Lietuvos darbo biržos, Valstybinės darbo inspekcijos, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos – specialistai, vyksta į šalies savivaldybes tam, kad realiai pamatytų, kaip veikia nuo metų pradžios įsigaliojusi nauja, griežtesnė socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams skyrimo tvarka, ir galėtų suteikti reikiamą pagalbą naują tvarką įgyvendinantiems savivaldybių, seniūnijų darbuotojams, pagelbėtų gyventojams, kuriems reikalinga valstybės pagalba, bei padėtų išaiškinti atvejus, kuomet socialine parama naudojasi tie, kuriems ji nepriklauso.

 
Sąskrydyje: nuo intelektualių diskusijų iki pašėlusių linksmybių Spausdinti El. paštas

Savaitgalį Rukloje, Jonavos rajone, vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vasaros sąskrydyje surengta neeilinė diskusija „Rusija ir Europos ateitis“, subūrusi unikalios patirties dalyvius. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, vienas Rusijos opozicijos lyderių, buvęs Rusijos vicepremjeras, energetikos ministras Borisas Nemcovas ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris dalinosi mintimis apie dabartinę situaciją Rusijoje, jos santykius su kitomis šalimis bei pastebėtas tendencijas kur link evoliucionuoja didžioji kaimynė. Diskusiją moderavo Seimo narys Mantas Adomėnas.

 
A.Kubilius: „Kartu pasiekėme daug. Nesustokime.“ Spausdinti El. paštas

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų  pirmininkas, Premjeras Andrius Kubilius šiandien Rukloje vykusiame tarybos posėdyje dėkojo bendraminčiams už ketverius nelengvus bendro darbo metus, ragino nesustoti pusiaukelėje ir nuoširdžiai dirbti toliau.

„Baigiasi ketveri mūsų kadencijos metai šiame Seime ir Vyriausybėje, mūsų atsakomybės metai. Aš noriu nuoširdžiai jums visiems padėkoti. Iš tiesų, esame daug padarę. Kartu pasiekėme daug. Nesustokime. Ačiū Jums labai“, - kalbėjo A. Kubilius.

 
Kulautuvos pušyne akacijomis pražydo ir vilkaviškietės dainos Spausdinti El. paštas

vilkaviskietis.info

Neseniai Kulautuvos pušų amfiteatrą dvyliktą kartą užliejo dainuojamoji poezija - bardų festivalis „Akacijų alėja“. Šįkart joje dalyvavo ir vilkaviškietė Justė Kazakevičiūtė, nemažai vilkaviškiečių buvo tarp rekordininkės 16 tūkst. gerbėjų minios.

Iš šventės sugrįžęs vilkaviškietis tarybos narys Rimvydas Žiemys sakė, jog festivalis „Akacijų alėja“ yra tapęs Kulautuvos vizitine kortele, kurios pristatyti nebereikia: visi žino, visi atvažiuoja, visi laukia. žiūrovų buvo keli tūkstančiai. Žmonių minioje jis matė ir vilkaviškiečių. „Net neabejoju, kad mūsiškių būtų buvę daug daugiau, jei būtų žinoję, kad į sceną kops ir vilkaviškietė Justė Kazakevičiūtė“,- tvirtino pašnekovas.

 
Galima pasitikrinti, ar priklausote politinei partijai Spausdinti El. paštas

Teisingumo ministerija įdiegė sistemą, kurioje galima pasitikrinti ar esate įtrauktas į politinės partijos sąrašus.

Prisijungus prie elektroninės sistemos galima sužinoti, ar, pavyzdžiui, perėjus iš vienos partijos į kitą asmuo tikrai buvo išbrauktas iš ankstesnės partijos sąrašų, taip pat ar apskritai yra įtrauktas į kokios nors partijos sąrašus. 

Iki šiol pasitaikydavo atvejų, kuomet asmenys nustebdavo sužinoję, kad priklauso kokiai nors partijai. Nors niekad nebuvo tokio pageidavimo išreiškę, jų vardas kažkaip tuose sąrašuose atsirasdavo. Tokiu atveju sužinoti, ar jo pavardė nėra dar kokios partijos sąraše, buvo vienintelis kelias - klausti kiekvienos partijos atskirai.

 
Vilkaviškio rajone įgyvendinama vietos bendruomenių savivaldos 2012 m. programa Spausdinti El. paštas

Praėjus pusei metų, jau galima apžvelgti Vietos bendruomenių savivaldos 2012 m. programos įgyvendinimo eigą Vilkaviškio rajono savivaldybėje. Šia programa siekiama skatinti bendruomenes visoje Lietuvoje aktyviai dalyvauti priimant sprendimus dėl lėšų panaudojimo, tenkinant vietos bendruomenių viešuosius poreikius. 

Tolesnius etapus įgyvendina savivaldybės
Programai įgyvendinti 2012 m. iš valstybės biudžeto yra skirta 8 mln. litų, kurie savivaldybėms paskirstyti pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktus duomenis apie dirbančių ir mokančių gyventojų pajamų mokestį žmonių skaičių savivaldybėse. Šių metų pradžioje Socialinių reikalų ir darbo ministrui patvirtinus Vietos bendruomenių savivaldos 2012 m. programos įgyvendinimą reglamentuojančius dokumentus, tolesnius programos etapus ėmėsi įgyvendinti savivaldybės. 
Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybai 2012 m. kovo 30 d. sprendimu (Nr. B-TS-308) patvirtinus Vietos bendruomenių savivaldos 2012 metų programos lėšų vietos bendruomenių sprendimams įgyvendinti skyrimo ir jų naudojimo tvarkos aprašą bei vadovaujantis 2012 m. balandžio 13 d. Valstybės biudžeto lėšų vietos bendruomenių tarybų sprendimams įgyvendinti pagal Vietos bendruomenių savivaldos 2012 metų programą naudojimo sutartimi, paskirstytos Valstybės biudžeto lėšos vietos bendruomenių tarybų sprendimams įgyvendinti. Vilkaviškio rajono savivaldybei buvo skirta 75,4 tūkst. litų programos lėšų. 

 
Valstybės dieną skambėjo tautiška giesmė Spausdinti El. paštas

vilkaviskietis.info

Liepos 6-ąją,  21 valandą, viso pasaulio lietuviai buvo kviečiami minėti Valstybės dieną ir vienu metu giedoti „Tautišką giesmę“.  Lietuvos himnas skambėjo ir mūsų rajone. Visi mylintys Lietuvą vilkaviškiečiai buvo kviečiami į Paežerius (Pilviškių seniūnija), į Vinco Kudirkos tėviškę, kur buvo surengtas Valstybės dienos minėjimas.

Paminėti Valstybės dieną Vinco Kudirkos tėviškėje susirinko gausus būrys vilkaviškiečių, atvyko savivaldybės vadovai, keli savivaldybės tarybos nariai. Paežerių kaimo kapelos „Gulbinėlis“ muzikantai, vadovaujami Albino Selmestraičio, Tautišką giesmę sugiedojo plaukdami valtimi Paežerių ežere. O paskui jie prisijungė prie Tautišką giesmę giedojusios, gausiai prie Vinco Kudirkos klėtelės susirinkusios visuomenės iš viso rajono. Gražiu šventės akcentu tapo lietuviška trispalve juosta apjuosti Lietuvos valstybės kontūrai.

 
Tremtinių dainų šventėje skambėjo ir vilkaviškiečių balsai Spausdinti El. paštas

Šiemetinė, jau 11-oji, Respublikinė tremtinių ir politinių kalinių dainų šventė „Leiskit į Tėvynę“ vyko Ukmergėje. Mūsų ansamblis „Atmintis“ dar rudenį pradėjo jai ruoštis. Repertuaras buvo solidus ir gana sudėtingas. Tačiau mes jį įveikėme ir „peraugę“ į kamerinį chorą kartu su vadove Birute Stoniene rajono Savivaldybės skirtu autobusu išvykome į Ukmergę.
Į šią dainų ir poezijos šventę, pirmąkart vykusią1990 m. Kaune, susirinko 33 chorai iš visos Lietuvos. Dauguma jų, beje, finansuojami savivaldybių ir priklauso kultūros centrams. 
Dainų šventė vyko Ukmergės miesto stadione, kuris yra gražiai sutvarkytas: su tvarkingomis tribūnomis ir puikiai prižiūrima veja. Stadioną juosia seni galingi medžiai, teikiantys malonų pavėsį. 
Šiek tiek pailsėję po repeticijos, autobusais nukeliavome į Ukmergės Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus bažnyčią. Tai suteikė šventei ypatingo sakralumo ir rimties. Šventąsias Mišias aukojo JE Kauno arkivyskupas metropolitas S. Tamkevičius. 

 
Pasaulio bankas: Lietuvos ekonomika augs sparčiausiai visame regione Spausdinti El. paštas

Kitais metais Lietuvos ekonomika augs sparčiausiai regione ir sieks 3,5 proc. BVP. Tai paskelbė Pasaulio bankas įvertinęs 11-os naujųjų Europos Sąjungos (ES) narių ekonomikos perspektyvas. Prognozuojama, kad 2013 metais Estijos ekonomika augs 3 procentais, Latvijos  – 2,9 proc. Šiais metais Lietuvos ūkis taip pat išliks vienas sparčiausiai augančių tarp ES naujųjų narių. Anot Pasaulio banko analitikų, jis augs 2,3 proc., toks pat augimas prognozuojamas ir Latvijai, Estijos ekonomika sieks 1,7 proc.

Keletas faktų:

  • Euro zonos problemos ir bendras ekonomikos sulėtėjimas pusėje iš 11-kos Rytų Europos šalių (EU11) sumažins šalių BVP augimą, bet jis vėl paspartės 2013 metais, jei euro zonos problemos negilės, prognozuoja Pasaulio banko analitikai.
  • Pasaulio banko skelbiamą EU11 informaciją rasite – www.worldbank.org
 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 8 iš 17

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis

LKD

Reklaminis skydelis

LPKTS

Reklaminis skydelis

Orai

Reklaminis skydelis