„Santaka“

Reklaminis skydelis

LR Prezidentas

Reklaminis skydelis

LR Seimas

Reklaminis skydelis

LR Vyriausybė

Reklaminis skydelis

Vilkaviškio r. sav.

Reklaminis skydelis

Lietuvos regioninė politika

Reklaminis skydelis

Ekonomika.lt

Reklaminis skydelis

Lietuvos Savivaldybių asociacija

Reklaminis skydelis

Verslo informacijos centras

Reklaminis skydelis

Ūkininko patarėjas

Reklaminis skydelis

Sūduvos gidas

Reklaminis skydelis

Elektroniniai valdžios vartai

Reklaminis skydelis

Infostatyba

Reklaminis skydelis

Lietuvos žinios

Reklaminis skydelis

Vilkaviškio Vietos veiklos grupė

Reklaminis skydelis

Korupcijos prevencija

Reklaminis skydelis

SoDra

Reklaminis skydelis

Valstybine mokesčių inspekcija

Reklaminis skydelis

XXI amžius

Reklaminis skydelis

Bernardinai

Reklaminis skydelis

PrisijungimasJoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej KovalEuropos Parlamentas pritarė G.Landsbergio parengtai Rusijos ataskaitai Spausdinti El. paštas

Šiandien Europos Parlamentas 494 balsų „už”, 135 balsų „prieš” ir 69-iems europarlamentarams susilaikius, pritarė Lietuvos europarlamentaro Gabrieliaus Landsbergio parengtai ES-Rusijos santykių ataskaitai.
„Europos Parlamentas didele balsų dauguma priimdamas šią ataskaitą, nusiunčia Rusijai stiprų politinį signalą, kad Kremliui nepavyko suskaldyti Europos ir Rusijos agresijai nesiliaujant, Europa yra pasiruošusi toliau sugriežtinti sankcijas”, – teigė G.Landsbergis.
Pasak jo, tai taip pat yra signalas ir visoms ES institucijoms, kad požiūris į Rusiją iš esmės yra pasikeitęs – tai nebe strateginė partnerė, bet Europos tvarką ir vertybes laužanti valstybė.
Ataskaitoje pabrėžiama, kad ES negali numatyti grįžimo prie įprastų santykių ir neturi jokio pasirinkimo, kaip tik iš naujo atlikti kritišką savo santykių su Rusija vertinimą. Pabrėžiama, kad bekompromisis teisinės valstybės principo laikymasis yra esminis ir pamatinis ES principas ir ragina bet kokio taisyklių pažeidimo atveju griežtai, skubiai ir besąlygiškai jį taikyti; be to, Komisija raginama taip pat ryžtingai taikyti laisvos ir sąžiningos konkurencijos bendrojoje rinkoje principą, tame tarpe – nagrinėjant bylą prieš bendrovę „Gazprom“.
Europos Komisija taip pat raginama nedelsiant numatyti tinkamą finansavimą konkretiems projektams, kuriais siekiama duoti atsaką Rusijos propagandai ir dezinformacijai ES bei užsienyje, ir teikti objektyvią informaciją rytinių šalių partnerių plačiajai visuomenei. Įvardijama Rusijos parama radikalų ir ekstremistų partijoms ES valstybėse narėse ir jų finansavimas bei vis intensyvesni Europos populistų, fašistų ir kraštutinių dešiniųjų partijų bei Rusijos nacionalistų grupių bendradarbiavimas, keliantis pavojų demokratinėms vertybėms ir teisinės valstybėms principams ES.
Ataskaitoje teigiama, kad Rusijos naikintuvų veiksmai šalia ES ir NATO valstybių narių oro erdvės kelia pavojų civilinių skrydžių saugai ir galėtų kelti grėsmę Europos oro erdvės saugumui, raginama sustabdyti bendradarbiavimą su Rusija gynybos srityje, ir valstybės narės ir šalys kandidatės raginamos nepriimti jokių sprendimų, kurie galėtų pakenkti šiai bendrai pozicijai.

 
Prisiekė Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos nariai Spausdinti El. paštas

2015-04-08 išrinktieji Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos nariai susirinko į pirmąjį posėdį. Posėdžiui pirmininkavo Algimantas Simanynas, Vilkaviškio rinkimų apygardos komisijos pirmininkas. Padėję ranką ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos, prisiekė visi dvidešimt penki išrinkti Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos nariai.
Kaip ir praėjusios kadencijos, taip ir šios kadencijos metu, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionis demokratus Taryboje atstovaus du jos nariai – ilgametis Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys Rimvydas Žiemys ir pirmą kartą į Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybą išrinktas buvęs Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Evaldas Janulionis, kuris, beje, yra ir TS-LKD Vilkaviškio skyriaus pirmininkas.

 
Padėka Spausdinti El. paštas

Gerbiamieji,

Nuoširdžiai dėkojame už palaikymą rinkimuose į Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybą. Nors Vilkaviškio rajone po rinkimų pokyčių neįvyko, svarbu tai, kad dalis rinkėjų pasirinko Tėvynės sąjungą – Lietuvos krikščionis demokratus. Esame stipriausia Lietuvos dešinioji partija turinti žmonių, idėjų ir kompetencijos tas idėjas įgyvendinti. Tėvynės sąjunga nuolatos pasisako svarbiausiais šalies gyvenimo klausimais siekdama teisingesnės, geresnės visiems ir kiekvienam, padoresnės, garbingesnės, modernios, saugios ir tolygiai besivystančios Lietuvos valstybės. Stengsimės, kad to paties būtų siekiama ir Vilkaviškio rajono savivaldybėje. Manome, kad kiekviena politinė partija, būdama atskaitinga savo nariams ir rinkėjams, privalo laikytis savo ideologijos ir puoselėti savo vertybes, o siekdama tikslų, turi išlikti nuosekli.
Taip pat nuoširdžiai sveikiname kolegas liberalus ir jų pirmininką Gytį Lukoševičių. Džiaugiamės, kad Liberalų sąjūdžio atstovai įsilies į Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narių gretas, savo idėjomis, pasiūlymais ir darbais prisidėdami prie Vilkaviškio rajono savivaldybėje gyvenančių žmonių gerovės sukūrimo.

Rimvydas Žiemys, Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys
Evaldas Janulionis, TS-LKD Vilkaviškio skyriaus pirmininkas

 
Į klausimą atsakė... beveik tuo pačiu klausimu Spausdinti El. paštas

Savivaldybės tarybos posėdyje, vykusiame liepos 25 d., Tarybos narys Gintautas Plečkaitis žodžiu kreipėsi į Savivaldybės tarybos Kontrolės komitetą ir Antikorupcijos komisiją, kad būtų išsiaiškinta, ar Savivaldybės administracija, pirkdama kelių ir gatvių remonto darbus, nepažeidė Viešųjų pirkimų įstatymo 9 straipsnio reikalavimų.
Kaip sekėsi išsiaiškinti situaciją ir koks buvo gautas atsakymas, galbūt įdomu sužinoti ne tik politikams, bet ir daugeliui rajono gyventojų.
Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos direktorius 2014-03-17 įsakymu Nr. V-85 „Dėl kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų vietinės reikšmės keliams ir gatvėms tiesti, taisyti (remontuoti), prižiūrėti ir saugaus eismo sąlygoms užtikrinti paskirstymo savivaldybėms 2014 metais“ Vilkaviškio rajono savivaldybei skyrė 2 828,5 tūkst. litų. Savivaldybės administracijos direktorius 2014 m. gegužės 21 d. savo įsakymu paskirstė Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšas pagal seniūnijas, darbams pirkti visose seniūnijose organizavo supaprastintus mažos vertės pirkimus apklausos būdu. Tarybos nariui abejonių sukėlė, ar visų šių pirkimų organizatorė – Savivaldybės administracija – dirbtinai neišskaidė pirkimo.
Kadangi esu tiek Antikorupcijos komisijos, tiek Kontrolės komiteto pirmininkas, reikėjo nuspręsti, kuris iš jų turėtų nagrinėti minėtą kreipimąsi.
Susipažinęs su Savivaldybės administracijos pateiktais dokumentais, susijusiais su minėtų lėšų paskirstymu bei kelių ir gatvių priežiūros darbų pirkimu, nusprendžiau, kad šį klausimą turėtų nagrinėti Kontrolės komitetas.

 
Pristatyta trečioji tremtinių prisiminimų knyga Spausdinti El. paštas

Greta ALIŠAUSKAITĖ, „Santaka“

Tremties iš mūsų istorijos ištrinti neįmanoma, tačiau su kiekviena karta mažėja gyvų istorijos liudininkų. Knygos „Mes sugrįžom...“ trečiosios dalies pristatyme dalyvavę tremtiniai pabrėžė, kad pagrindiniu jos tikslu laiko tikrosios, neiškraipytos, istorijos perdavimą.
Knygos pristatymo renginį vedė jos sudarytoja, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Vilkaviškio filialo pirmininkė, aktyvi visuomenininkė Dalija Agota Karkienė. Renginys pradėtas Lietuvos himnu, tylos minute, uždegus žvakutes pagerbti negrįžusieji iš amžino įšalo žemės bei jau iškeliavę į amžinybę aktyvūs tremtiniai. Renginį pagyvino ir dainomis džiugino net trys ansambliai: LPKTS Vilkaviškio filialo „Atmintis“, Pasaulio kybartiečių draugijos „Senjoros“ ir P. Karužos 6-osios kuopos šaulių mišrus vokalinis ansamblis „Šaulys“. Muzikinę staigmeną padovanojo ir dvi buvusios mūsų krašto tremtinės – seserys Eugenija Pratosevičiūtė-Šimonienė ir Elvyra Protasevičiūtė-Valaitienė, atstovavusios Vilniaus politinių kalinių ir tremtinių chorui „Laisvė“. Skambėjo mokytojo Jeronimo Šalčiūno eilės „Motinų skausmas“, geros nuotaikos linkėjo ir dainomis džiugino Virbalio kapela „Pliumpa“.
Pasak D. A. Karkienės, ši knyga yra pačių stipriausių rašinių rinkinys. „Tai jau trečioji Vilkaviškio politinių kalinių ir tremtinių Sibiro gulagus liudijanti knyga. Tai ir rajono tremtinių filialo pastarojo dešimtmečio veiklą apibendrinantis leidinys, iliustruotas Sibire kasdienybę ir šventes fotografavusių tremtinių nuotraukomis bei Lietuvoje užfiksuotomis rajono tremtinių renginių akimirkomis. Jas kruopščiai kaupia nenuilstantis tremtinių fotometraštininkas Romas Čėpla“, – mintimis apie leidinį pasidalijo jo redaktorė Violeta Mickevičiūtė.

 
Žygis Tauro apygardos partizanų kovų takais Spausdinti El. paštas

Žygiai partizanų kovų takais – vienas iš būdų pakeliauti po Lietuvoje veikusias partizanų apygardas, prisiliesti prie istorinės atminties. Tokie žygiai, organizuojami LPKTS, vyksta kasmet, aplankant vis kitą, vieną iš devynių partizanų apygardų.
Šiemet garbė surengti žygį vienos iš aktyviausiai veikusių – Tauro apygardos partizanų takais teko mums – Marijampolės ir Vilkaviškio filialų vadovams – Birutei Kažemėkaitei ir man, Dalijai Karkienei.
Atlikus didelį paruošiamąjį darbą, spalio 25 d. laukėme žygio dalyvių iš visos Lietuvos. Kiek baiminomės, kad nebus dalyvių gausos. Tačiau, kai į Skardupių bažnyčią, kur šv. Mišias aukojo kunigas, poetas Petras Algirdas Kanapka (knygos „Dievo įsakymai – šviesa širdies akims“ autorius) sunkiai betilpo žmonės, nuotaika pasitaisė. Atvyko žygeiviai iš Alytaus, Anykščių, Vilniaus, Kauno, Marijampolės, Kalvarijos, Kybartų ir įvairių Vilkaviškio raj. vietovių. Nepabijoję žygio sunkumų į jį išsiruošė ir Kybartų pagrindinės mokyklos (vad. Daiva Leonavičienė), Kybartų K. Donelaičio gimnazistai (vad. Sonata Galinienė), Gražiškių gimnazijos moksleiviai (vad. Sonata Mikulskytė), Kalvarijos raj. Jungėnų pagrindinės mokyklos, Kalvarijos gimnazijos mokiniai ir jų mokytojai, Kybartų skautai (vad. Gabrielius Zaveckas ir Robertas Belskas). Taip pat atvyko visas būrys šauliukų: Vilkaviškio, Pilviškių, Marijampolės jaunieji šauliai vadovaujami Romo Ramanausko, Valiaus Kučiausko ir Gintauto Liškausko. Atvyko ir Marijampolės Sūduvos ketvirtosios rinktinės vadas Raimundas Mertinkaitis, P. Karužos šaulių kuopa ir visi LKPTS vadovai: Petras Musteikis, Rasa Duobaitė-Bumbulienė, Edvardas Strončikas ir Gediminas Uogintas. Žygyje dalyvavo TS – LKD Vilkaviškio skyriaus pirmininkas Evaldas Janulionis, jo pavaduotojas Vytautas Judickas , sekretorė Angelita Zubavičienė ir daug skyriaus narių.

 
Pilviškiuose vyko turnyras „Vilkaviškio šaulys 2014“ Spausdinti El. paštas

Šeštadienį Pilviškiuose įvyko septintasis jau tradiciniu tapęs šaudymo iš pneumatinių šautuvų turnyras „Vilkaviškio šaulys- 2014", kurį organizavo Pilviškių seniūnija, Pilviškių šaulių 4-oji kuopa ir Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Vilkaviškio skyrius.
Susirinko nemažas būrys jaunimo, panorusio išbandyti akies taiklumą. Dalyviai aktyviai registravosi, buvo pravedamas instruktažas, pirmieji atvyko jaunieji šauliukai. Varžybose varžėsi septynios komandos po tris žaidėjus. Rungtys vyko šaudant trimis pozicijomis: atsigulus, atsiklaupus ir stačiomis.
Varžyboms vadovavo Pilviškių seniūnas Vytautas Judickas. Jam talkino Angelita Zubavičienė.
I-ąją vietą užėmė komanda „420", kuriai atstovavo Andrius Jurevičius, Paulius Derenčius, Karolis Puidokas,. II-oji liko komanda „Už Lietuvą vyrai" - tai Ignas Stanionis, Edvinas Rainys, Gediminas Skladaitis. III-iąją vietą užėmė komanda „Kontrolinis šūvis" - Ernesta Zelenkaitė, Deividas Kalinauskas, Marius Plioplys. Ketvirtoji liko komanda „ VIP", surinkusi 104 taškus; jai atstovavo Aleksas Vilkaitis, Dovilė Matusevičiūtė, Karolina Kinderytė.
Individualiose mergaičių rungtyse I-ąją vietą užėmė Karolina Kinderytė, surinkusi 57 taškus, berniukų rungtyse I-oji vieta atiteko Andriui Jurevičiui, surinkusiam 76 taškus.
Dalyviai buvo apdovanoti diplomais ir atminimo taurėmis, vaišinosi kareiviška koše, karšta arbata, kurią išvirė Pilviškių jaunieji šauliukai.
Šventės rėmėjai: Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos Vilkaviškio skyrius ir Marijampolės Sūduvos 4-oji i šaulių rinktinė.

Algirdas Rapulskis
Pilviškių Marijampolės Sūduvos 4-os šaulių rinktinės Pilviškių IV kuopos vadas<

 
Kandidatų gretos gausėja Spausdinti El. paštas

Praėjusią savaitę savo kandidatą į Vilkaviškio rajono savivaldybės merus patvirtino ir TS-LKD Vilkaviškio skyriaus nariai. Kaip www.vilkaviskis.info patvirtino skyriaus politinio darbo organizatorė Angelita Zubavičienė, skyriaus nariai vienbalsiai pritarė pirmininko Evaldo Janulionio kandidatūrai. E. Janulionis – buvęs Vilkaviškio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas.

Vilkaviškis.info

 
Pilviškiuose vyks tradicinis šaudymo iš pneumatinių šautuvų turnyras „Vilkaviškio šaulys 2014“ Spausdinti El. paštas

Šaudymo iš pneumatinių šautuvų entuziastai kviečiami dalyvauti tradiciniame šaudymo turnyre – „Vilkaviškio šaulys 2014“. Šiemet, kaip ir kasmet, turnyre galima dalyvauti individualiose ir komandinėse varžybose. Turnyras vyks 2014 m. rugsėjo 20 d. Pilviškių seniūnijoje,  Stoties gatvėje esančioje aikštėje (prie vandens bokšto). Dalyvių registracija nuo 10 val., turyro pradžia – 11 val., telefonas pasiteiravimui – 834266035.

Turnyro organizatoriai

 
TS-LKD Vilkaviškio skyriaus narių dėmesiui! Spausdinti El. paštas

Rugsėjo 19 d. 16 val. į visuotinį susirinkimą kviečiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionys demokratai Vilkaviškio skyriaus narius. Susirinkimas vyks Vilkaviškis, Gedimino g.19.

TS-LKD Vilkaviškio skyriaus taryba

 
Grėsmės Lietuvai Spausdinti El. paštas

Š. m. rugpjūčio 23d. sueina 75 metai, kai komunistinės Rusijos imperijos ir fašistinės Vokietijos užsienio reikalų ministrai Molotovas ir Ribentropas pasirašė aktą, kuriuo pasidalijo Europą. Lietuva atiteko komunistams.
1940m. birželio mėnesį prie nepriklausomos, neutralios, niekam negrasinančios Lietuvos sienų „mokymams“  buvo sutelkta  sovietų kariuomenė. Invazijai į Lietuvą buvo pasirengę 221260 karių, 1513 tankų, 245 šarvuočiai, 1140 karo lėktuvų ir 2946 patrankų. Lietuvai buvo paskelbtas ultimatumas: jeigu sovietų kariuomenės į Lietuvą neįsileis, Lietuva bus paimta jėga. Lietuvos vyriausybė, nenorėdama, kad Lietuva būtų paskandinta kraujyje ir ugnyje, sovietinę kariuomenę įsileido. Taip prasidėjo Lietuvos okupacija. Nuo okupacijos pirmų dienų prasidėjo nekaltų  Lietuvos žmonių areštai, kankinimai, trėmimai.
Sadizmas tapo imperinės politikos dalimi. Kaip kitaip pavadinsi, jei ne sadistų orgija, kai 1941m. birželį Rainių miškelyje, kur 73 lietuvaičiai buvo ypatingai žiauriai nukankinti: išbadytos akys, nupjaustyti liežuviai, sužaloti kiti organai bei sulaužyti kaulai. Panašiai buvo elgiamasi ir su Panevėžio gydytojais. Jau pokaryje Tuskulėnų kapinėse, kur buvo slapta laidojami šimtai Vilniaus KGB rūsiuose nužudytų kalinių, ekshumacijos metu buvo nustatyti panašūs kankinimo požymiai.
Lietuvos partizanai, nenorėdami patekti stribams ir NKVD kariuomenei į nelaisvę, nusižudydavo, baimindamiesi, kad kankinimų metu pritemus sąmonei, skausminio šoko būsenoje galėjo išduoti savo kovos draugus.

 
13-ojo žygio dalyvius šiltai pasitiko kybartiečiai Spausdinti El. paštas

„Tryliktąjį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) dviračių žygį Seimo opozicijos lyderis, TS-LKD partijos pirmininkas Andrius Kubilius kartu su bendražygiais pradėjo liepos 19 dieną. Tradicinio žygio, pavadinimu „Suk į dešinę“, šių metų tikslas - numinti 800 km –  buvo pasiektas vakar“, – rašoma portale Vilkaviškis.info. Skaitykite....

 
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų tradicinis dviračių žygis šiemet skirtas pietų Lietuvai Spausdinti El. paštas

Seimo Opozicijos lyderis, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininkas Andrius Kubilius kartu su kitais bendražygiais liepos 19 d., šeštadienį, pradeda tradicinį dviračių žygį „Suk į dešinę“. Tai tryliktasis TS-LKD dviračių žygis, kurio metu planuojama numinti beveik 800 km.
„Šiais metais daugiau dėmesio skirsime Dzūkijos miestams ir kaimeliams, susitiksime su vietos gyventojais, taip pat aplankysime istorines, kultūrines šio Lietuvos regiono vietas“, – sakė žygio vadovas TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius.
Dviratininkų komanda į devynių dienų trukmės žygį išmins nuo Seimo III  rūmų ir pajudės link Baltosios Vokės, vėliau aplankys Pirčiupius, Valkininkus, Senąją Varėną. Sekmadienį bus aplankyti Marcinkonys, Čepkelių raistas, Margionys, Latežeris, o dienos kelionė pasibaigs Druskininkuose.
Pirmadienį Druskininkuose žygio dalyviai aplankys dailininko, kompozitoriaus M. K. Čiurlionio muziejų, apžiūrės paminklus Lietuvos karaliui Mindaugui, M. K. Čiurlioniui ir mins į Leipalingį, kur susitiks su vietos gyventojais miestelio aikštėje. Vėliau tądien numatomi susitikimai su Kapčiamiesčio, Veisiejų gyventojais.
Antradienį TS-LKD komanda mins iš Brinių pro Gudelius, Seirijus į Alytų, kur lankysis miesto muziejuje, susitiks su alytiškiais prie Laisvės angelo. Alytaus rajone dviratį mins ir meras Algirdas Vrubliauskas.
Trečiadienį dviračių žygis tęsis Lazdijuose, kur taip pat įvyks susitikimas su miestelėnais. Seimo Opozicijos lyderis Lazdijų rajono savivaldybėje dalyvaus posėdyje, kuriame bus aptartos rajonui aktualios problemos. Po to žygio dalyviai mins į Kalvariją.
Ketvirtadienį TS-LKD komanda lankysis Kybartuose, Kudirkos Naumiestyje, Griškabūdyje ir kt. Penktadienį Kazlų rūdoje bus apžiūrėtas partizanų bunkeris, Veiveriuose – krašto istorijos muziejus ir Skausmo kalnelis.
Žygyje dalyvaus apie 40 žmonių – dviračius mins Seimo TS-LKD frakcijos narys Donatas Jankauskas, TS-LKD sąrašo lyderis savivaldos rinkimuose Utenoje Edmundas Pupinis, TS-LKD sąrašo lyderis savivaldos rinkimuose Kauno rajone Justinas Urbanavičius, buvusi europarlamentarė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė ir kiti.

 
Penktadienį vykusiame Savivaldybės tarybos posėdyje svarstyti 25 klausimai, dauguma jų diskusijų nesukėlė. Visi sprendimų projektai patvirtinti. Spausdinti El. paštas

„Santaka“, 2014 m. Liepos 1 d. Antradienis, Eglė KVIESUKAITIENĖ

Skyrė pinigų
Tarybos nariai vienbalsiai nusprendė skirti 500 litų finansinę paramą nuo gaisro nukentėjusiai Molių šeimai. Ugnis pasiglemžė Jurgelių kaime (Pilviškių sen.) gyvenančių žmonių ūkinį pastatą. 
Neįgaliųjų draugijai panaudos pagrindais dešimčiai metų perduotas Savivaldybei priklausantis turtas, kurio vertė – 43 tūkst. litų. Tai baldai, treniruokliai, masažo stalai, buitinė technika. 
Savivaldybės taryba pritarė UAB „Vilkaviškio vandenys“ vykdomam projektui Pilviškių gyvenvietėje ir skyrė beveik 500 tūkst. litų daliniam jo finansavimui, lėšas tam planuodama numatyti 2015 metų biudžete. 

Pakeitė pavadinimus
Pašeimenių (Bartninkų sen.) ir Masikvietiškio (Šeimenos sen.) kaimai ir Keturvalakių miestelis turės po naują gatvę. 
Pašeimeniuose link Kalvarijos vedanti gatvė ir vadinsis kaimyninės savivaldybės vardu, Keturvalakių gatvė Keturvalakiuose pervardinta į Liepų, o Masikvietiškyje viena gatvė pavadinta Gudelių vardu. 
Pajevonyje pavadinimo neteko daug aistrų kėlusi Šventakalnio gatvė, taip pavadinta prieš ketverius metus. Nors oficialiai pateikta versija – šioje gatvėje nėra suteiktų ir įregistruotų adresų, todėl ir reikia ją naikinti, patys pajevoniečiai puikiai žino tikrąsias priežastis. Mat jau prieš porą metų dėl istorinio gatvės pavadinimo buvo kilęs ažiotažas, kai pagonybės laikus menantis pavadinimas nepatiko Pajevonio klebonui Francui Kukliui. Kunigas, pasitelkęs į pagalbą bendruomenės atstovus, kreipėsi į rajono Savivaldybę, kad gatvė būtų pervardinta Bažnyčios vardu. Seniūnas Gediminas Bisikirskas motyvavo, jog netoli istorinio kalno esančiai gatvei pavadinimas suteiktas pagal tautotyrininkų rekomendacijas. 
Tada rajono valdžia apsisprendė gatvių pavadinimų kas porą metų nekaitalioti, nes tai kainuoja pinigus. Tačiau vėliau buvo rastas kompromisas – toje gatvėje buvusiems pastatams suteikta Javonio gatvės numeracija, o prie kelio, vedančio į Lietuvos istorinę vietą – Šventakalnį, pastatytas ten nukreipiantis kelio ženklas. Anot Pajevonio seniūno, toks sprendimas ir vilką pasotino, ir avis liko sveika. 

 
Kubilius. Tiesioginiai merų rinkimai žmones gali nuvilti, nes merai neturės pakankamų galių Spausdinti El. paštas

Šiandien Kaune vyksta Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Tarybos posėdis. Tradiciškai Tarybos posėdis pradedamas pirmininko Andrius Kubilius sveikinimo žodžiu ir politinės situacijos apžvalga.
Partijos primininkas pasidžiaugė praėjusių Europos Parlamento (EP) ir Prezidento rinkimų rezultatais. A. Kubilius padėkojo visiems partijos nariams, bendražygiams, rinkimų štabui už gerus rezultatus, taip pat kandidatams į EP.
„Taip, šiuose rinkimuose gavome mažiau vietų negu 2009 m., tačiau tie rinkimai buvo unikalūs tuo, kad visi konkurentai buvo silpnesni negu šiuose. Nors ir gavome mažiau vietų į EP, noriu pasidžiaugti rezultatais, ypač didžiuosiuose miestuose, aktyviais jaunesniosios kartos rinkėjai. Šios tendencijos aiškios ir turime jas stiprinti artėjantiems rinkimams“, - teigė, A. Kubilius.
Taip pat A. Kubilius atkreipė dėmesį, kad rinkimus padėjo laimėti ir socialdemokratų sisteminės problemos, koalicija su Darbo partija, Lenkų rinkimų akcija. Tai, pasak partijos pirmininko,  socialdemokratus tempia žemyn.
A. Kubilius trumpai apžvelgdamas šios dienos Tarybos posėdyje svarstomus klausimus teigė, jog pozicija dėl birželio 29 d. referendumo nesikeičia – boikotuoti.
„Mūsų argumentai ne vieną kartą jau buvo išsakyti šiuo klausimus. Šis referendumas yra žalingas Lietuvos valstybei, griaunantis įsipareigojimus Europos Sąjungai. Taigi raginame žmones tiesiog nedalyvauti šiame referendume. Remiu šiandienos mūsų siūlomą nutarimą, kuriame mūsų partijos pozicija šiuo klausimu bus aiškiai išsakoma“, - teigė partijos pirmininkas.

 
Referendume nedalyvaukime Spausdinti El. paštas

Birželio 29 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9, 47 ir 147 straipsnių pakeitimo. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai yra aiškiai išsakę savo poziciją šio referendumo klausimu: visus Lietuvos žmones, o ypač partijos narius primygtinai raginame referendume nedalyvauti (neiti į jį).
Referendume bus sprendžiami trys esminiai klausimai: siekiama sumažinti referendumui surengti reikalingų parašų kiekį nuo 300 iki 100 tūkst. parašų; siekiama visiškai uždrausti žemės ūkio paskirties žemę parduoti kitų ES šalių piliečiams; uždrausti Lietuvos gamtos išteklius eksploatuoti be referendumo.
Referendumo formuluotė, nors kai kam ir skambanti patraukliai, bet yra antikonstituciška, galinti pakenkti Lietuvos narystei Europos Sąjungoje ar netgi vesti prie Lietuvos pasitraukimo iš ES. Referendumo iniciatyva šiurkščiai pažeidžia Lietuvos kaip ES narės įsipareigojimus, nes numato uždrausti žemės pardavimą net ES valstybių piliečiams. Žemės pardavimo problemos jau yra išspręstos mūsų frakcijai Seime iniciavus žemės saugiklių įstatymus ir normaliai sureguliavus žemės rinką. TS-LKD inicijuoti saugikliai neleis spekuliuoti žeme ir užtikrins, kad ją įsigys tik tie asmenys, kurie iš tikrųjų norės dirbti žemę, užsiimti žemės ūkiu. Tolimesnis draudimų eskalavimas ir jų įteisinimas referendumu reikštų ne Lietuvos žemės apsaugą, o tik sukeltų Lietuvos narystės ES problemas, nes Lietuva neįvykdys 2004 m. referendumu patvirtintos stojimo į ES sutarties įsipareigojimų.
Referendumo iniciatoriai taip pat siūlo Konstitucijos pataisą, kurią priėmus, būtų sumažintas referendumui surengti Konstitucijos reikalaujamas 300 tūkst. iniciatyvą remiančių piliečių skaičius iki 100 tūkst. Toks sumažinimas galimai atvertų kelią neatsakingoms iniciatyvoms, sukeltų politinę sumaištį ir sumenkintų parlamentinę demokratiją. Referendumo inicijavimui reikalingo piliečių parašų skaičiaus sumažinimas yra žalingas ir galimai keltų grėsmę nacionaliniam saugumui. Tai akivaizdžiai įrodo panašios „referendumų“ iniciatyvos, kokias matėme Ukrainos Kryme. Ne veltui tokiose senose demokratijose kaip Vokietija yra taikomi netgi žymiai griežtesni barjerai referendumų organizavimui.
O taip pat, pritarus referendumo teiginiams (balsuojant referendume būtų pritariama visiems teiginiams iš karto) iškils ir tokių absurdiškų situacijų kaip, pavyzdžiui, dėl žemės gelmių turtų eksploatavimo, kai ūkininkas be referendumo pritarimo negalės atsidaryti žvyro karjero, kad galėtų pažvyruoti savo ūkio reikmėms naudojamus kelius.
Akivaizdu, kad tai yra politizuotas referendumas. Jo iniciatoriai ir jį rėmusios grupės ar partijos referendumo iniciatyvą išnaudojo savo siauriems politiniams tikslams Europos Parlamento rinkimuose, jų agitacijoje. Tačiau tai yra trumparegiškas ir pavojingas požiūris. Tai yra kelias, atveriantis Pandoros skrynią kitoms panašioms ir netgi pavojingesnėms referendumų iniciatyvoms, pavyzdžiui, prokremliškų grupių siekiui surengti referendumą dėl Lietuvos išstojimo iš ES.
Mes, TS-LKD, nariai esame tikri Lietuvos patriotai, siekiantys saugios Lietuvos tvirtoje Europoje. Todėl nepasitikime tokiomis pseudodemokratinėmis iniciatyvomis, kuriomis siekiama ne stiprinti valstybę, o kaip tik naikinti jos pamatus, pasukti provakarietišką Lietuvos kursą atgal į Rytus.
Todėl birželio 29 d. kviečiame boikotuoti referendumą ir paraginti į jį neiti savo šeimos narius, draugus ir kaimynus. Būkime tvirti, patriotiški ir apginkime tikruosius Lietuvos interesus.
TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius
TS-LKD pirmininko pavaduotojas Kazys Starkevičius

 
L. Andrikienė: Man buvo garbė atstovauti Lietuvai Europos Parlamente Spausdinti El. paštas

Antrąją darbo Europos Parlamente kadenciją baigianti Laima Andrikienė, dėkodama už paramą gegužės 25 d. vykusiuose Europos Parlamento rinkimuose ir komentuodama jų rezultatus, sakė: „Man buvo garbė dvi kadencijas – nuo 2004 iki 2014 metų – atstovauti Lietuvai Europos Parlamente. Dešimt metų dirbau užsienio reikalų, ES biudžeto, tarptautinės prekybos, žmogaus teisių, ES Rytų kaimynystės politikos ir krikščioniškųjų vertybių gynimo srityse. Visų mano darbų matas buvo Lietuva – jos saugumas ir žmonių gerovė. Dėkoju Lietuvos žmonėms už tai, kad jų įgaliota galėjau prisidėti prie Europos, o tuo pačiu ir Lietuvos saugumo didinimo, ekonomikos stiprinimo, taip pat demokratijos, pilietinių ir žmogaus teisių, žmogaus orumo gynimo ne tik Europos Sąjungoje, bet visame pasaulyje."
„Džiaugiuosi, kad nepaisant pesimistinių prognozių, kurių buvo ypač gausu prieš rinkimus, centro dešinė – Europos liaudies partijos frakcija – ir toliau išlieka didžiausia Europos Parlamento frakcija, kurioje dirbs 213 iš 751 Europos Parlamento narių. Dauguma frakcijos kolegų iš visų 27 valstybių, su kuriais ranka rankon dirbau šioje frakcijoje, yra verti pasitikėjimo, ir aš sveikinu Europos liaudies partijos pergalę šiuose Europos Parlamento rinkimuose, – sakė L. Andrikienė. – Kita vertus, euroskeptikų ir radikalų pergalė kai kuriose ES valstybėse narėse neabejotinai atneš į Europos Parlamentą naujų vėjų ir naujų iššūkių, todėl Europos liaudies partijos frakcijos kolegoms linkiu sėkmės juos įveikiant."
Kalbėdama apie Europos Parlamento rinkimų Lietuvoje rezultatus L. Andrikienė pastebėjo: „Vyriausioji rinkimų komisija dar nepaskelbė galutinių rinkimų į EP rezultatų, tai bus padaryta kiek vėliau, bet balsai suskaičiuoti, rezultatai jau yra aiškūs. Sveikinu išrinktuosius ir džiaugiuosi, kad Europos Parlamente dirbs P. Auštrevičius, V. Blinkevičiūtė, A. Saudargas, Z. Balčytis – patyrę politikai, kuriais Lietuva reikalui esant galės pasiremti."
„Šių rinkimų negaliu pavadinti nesėkmingais ir sau – juk net 80 157 Lietuvos piliečiai išreiškė pasitikėjimą ir norą matyti mane dirbančią Europos Parlamente, o iki pergalės rinkimuose man pritrūko vos 133 balsų. Džiaugiuosi ir didžiuojuosi šiuo dideliu žmonių pasitikėjimu. Nuoširdžiai dėkoju bendrapiliečiams, už mane balsavusiems Lietuvoje ir užsienyje. Dėkoju visiems bendradarbiams, bendražygiams ir talkininkams, kurie padėjo rinkimų kampanijos metu, o ir visus pastaruosius penkerius darbo Europos Parlamente metus. Dėkoju rinkimų stebėtojams, kurie savo pareigą atliko kruopščiai ir sąžiningai.
Ypatingą padėką skiriu Alytaus, Lazdijų, Kupiškio, Jurbarko ir Kalvarijos rajonų savivaldybių žmonėms, dalyvavusiems rinkimuose, taip pat gimtojo Druskininkų miesto ir Varėnos, Mažeikių, Telšių, Kelmės, Šakių bei Kauno rajonų, ir daugelio kitų savivaldybių žmonėms už didelę paramą, pasitikėjimą ir už mane atiduotus pirmumo balsus. Man ši rinkimų kampanija buvo ne tik dar viena mokykla, bet ir didelė Dievo dovana, leidusi per trumpą laiką pamatyti beveik visą Lietuvą ir suvokti, kaip toli Lietuva nuėjo ne tik nuo 1990-ųjų kovo 11-osios, bet ir per pirmuosius dešimt narystės ES metų, kokios milžiniškos kokybinės slinktys yra įvykę mūsų valstybėje ir visuomenėje", – pažymėjo L. Andrikienė.

 
A. Kubilius. Rinkėjai pasakė – metas imtis darbų Spausdinti El. paštas

Seimo opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus kalba, pasakyta spaudos konferencijoje (2014-05-26):
„Atėjome pasidžiaugti trimis pergalėmis – Dalios Grybauskaitės pergale Lietuvos Prezidento rinkimuose, Petro Porošenkos pergale Ukrainos Prezidento rinkimuose ir mūsų partijos pergale Europos Parlamento rinkimuose. Sveikinu visus nugalėtojus – ypač Dalią Grybauskaitę ir Petro Porošenką. Dėkoju visiems rinkėjams už parodytą pasitikėjimą ir TS-LKD nariams už bendrą darbą.
Kas laimėjo – visi žinome. Svarbiau suvokti, kas pralaimėjo.
Ir Lietuvos Prezidento rinkimuose, ir Ukrainos Prezidento rinkimuose visų pirma pralaimėjo Kremlius ir Putino režimas, tiek Lietuvoje, tiek Ukrainoje grubiai siekęs kitokių rezultatų ir kitokios valdžios. Ukrainoje tai buvo daroma grubiau, naudojant karinę jėgą, Lietuvoje labiau sofistikuotai, naudojant „minkštųjų galių“ jėgą. Bet abiem atvejais rezultatas tas pats – Kremlius pralaimėjo demokratiniuose rinkimuose pareikštai piliečių valiai, kuri, pasirodo, jau yra pajėgi atlaikyti didelius išbandymus.
Lietuvoje pralaimėjo ir valdančioji koalicija, ir ypač jos lyderiai socialdemokratai. Noriu pusiau juokais padėkoti socialdemokratų rinkimų štabui – jo pasirinkta rinkimų strategija mums buvo labai naudinga. Pralaimėjo socialdemokratų pamėgtas ne konstruktyvaus darbo, o tuščios propagandos, nevengiant ir melo, stilius. Pusantrų metų, kuriuos ši valdžia skyrė visų pirma ne kokių nors naujų idėjų ir darbų realizavimui, o melagingam ir nesibaigiančiam Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir mūsų buvusios Vyriausybės purvinimui – pasirodė, buvo praleisti veltui. Lietuvos rinkėjų nebeveikia nei Kremliaus „minkštosios galios“, nei Lietuvos kairiųjų pamėgtos lietuviškos „purvinimo galios“.
Rinkėjai vakar visiems politikams ir visoms partijoms pasakė aiškiai – metas imtis darbų. Vakarykščiai Europos Parlamento rinkimai Lietuvoje rinkėjų aktyviu dalyvavimu praktiškai atitiko lietuvišką nacionalinių parlamento rinkimų standartą. Todėl vakarykščiai rinkimai iš esmės buvo Seimo rinkimų atitikmuo, todėl derėtų juos vertinti ne vien tik kaip Europos Parlamento rinkimus.
Prezidentė gavo naują stiprų rinkėjų mandatą. Mandatą ir įpareigojimą. Įpareigojimą darbams ir rezultatams. Netikiu, kad su dabartine valdančia koalicija yra įmanoma tokį rinkėjų įpareigojimą darbams ir rezultatams realizuoti. Iki šiol nei darbų, nei rezultatų nebuvo matyti. Socialdemokratai padarys didelę strateginę klaidą, jeigu neišgirs ir nesuvoks, ką rinkėjai vakar pasakė. Nesiveržiame į kokias nors koalicijas, tačiau esame pasiruošę rimtai svarstyti, kaip padėti Prezidentei realizuoti jos gautą mandatą ir įpareigojimą darbams ir rezultatams.
Pabaigai noriu pasidžiaugti kolegų liberalų sėkme. Mūsų ir jų rezultatai akivaizdžiai rodo, kad modernios vakarietiškos Lietuvos perspektyva svarbia tampa vis platesniam ratui rinkėjų ne vien tik didmiesčiuose. Prezidentė yra stipri šios krypties telkianti lyderė.
Tokios lyderystės reikia ne tik Lietuvai. Jos reikia visai Rytų kaimynystei, kur po Ukrainos istorinės pergalės atsiveria milžiniškos europinės galimybės, jos reikia ir visai Europai, kurioje, kaip žinote, vakar rinkimus laimėjo Europos Liaudies Partija, tai yra Europos konservatoriai-krikščionys demokratai. Su tuo visus ir sveikinu – Europa patikimose tvirtose rankose, o kaip žinote, tvirta Europa reiškia saugią Lietuvą.“

 
Rinkimai į Europos Parlamentą neatitiko prognozių Spausdinti El. paštas

Vilkaviškis.info

Skaudžiausią smūgį rinkimuose į Europos Parlamentą patyrė socialdemokratų partija, planavusi gauti 3-4 vietas, pagal gautų balsų skaičių nusileido nuolat kritikuojamiems konservatoriams ir  turės pasitenkinti dviem eoroparlamentarais. Negana to, kad pralaimėjo Prezidento rinkimus, rinkėjų balsai parodė, kad nuolat užsakomi įvairūs reitingai apie tautos meilę socialdemokratams ir jų koalicijos partneriams darbiečiams toli gražu neatitinka tikrovės. O kandidatų reitingavimas parodė, kas balsus išsikovojo patys, o kas gavo tik kaip visos partijos balastą.
Pirminiais duomenimis, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai gavo 17,39 proc. rinkėjų palaikymą. Partijai Europos Parlamente tenka du mandatai, kurie pagal reitingavimą tikriausiai atiteks Gabrieliui Landsbergiui ir Algirdui Saudargui, vos keliasdešimčia balsų aplenkusiam Laimą Liuciją Andrikienę. Anksčiau ši partija turėjo net keturias vietas Europos Parlemente.
Socialdemokratai surinko 17,27 proc. balsų. Jie taip pat gaus du mandatus, vietoj dabar turėtų trijų. Reitinguojant balsus dar vieną smūgį patyrė Zigmantas Balčytis, kurį iš pirmos pozicijos sąraše išstūmė pensininkų meile tituluojama Vilija Blinkevičiūtė, surinkusi 97 975 balsus. Ji aplenkė Z.Balčytį daugiau nei 24 tūkstančiais balsų. Z. Balčytis į Europos Parlamentą keliaus išstumtas daugiau visos partijos balasto, tik su 73 399 balsų nuosavo bagažo, kai štai L.Andrikienė, surinkusi 79 747 balsus, o Eugenijus Gentvilas net 82 506, į Europos parlamentą nepateko.
Įvairių reitingų prognozes sudaužė ir Lietuvos liberalų sąjūdis su 16,52 proc. balsų, kurie taip pat turėtų gauti 2 mandatus. Pagal reitingavimą dirbti į Briuselį turėtų važiuoti verslininkas Antanas Guoga (97 420 balsai) ir Petras Auštrevičius (92 979 balsai).
Partija „Tvarka ir teisingumas“ su 14,27 proc. balsų išsaugojo turėtus du mandatus, kurie atitektų dabartiniam europarlamentarui Rolandui Paksui ir aplinkos ministrui Valentinui Mazuroniui. Beje, šios partijos lyderiai dideliu balsų bagažu pasigirti tikrai negalėtų, štai R.Paksas surinko tik 75 969 pirmumo balsus, o V. Mazuronis – perpus mažiau nei kiti partijų kandidatai – tik 47 066. Tiesa, čia dar gali būti pasikeitimų, nes jeigu Mazuronis nuspręs, kad jam ir toliau smagiau tikrinti tvoras bei gaudyti brakonierius, teisę į EP mandatą įgis iš 9-osios vietos į trečiąją pakilęs Petras Gražulis, su 42 360 pirmumo balsų.
Kaip skaudų pralaimėjimą galima būtų vertinti ir Darbo partijos pasirodymą šiuose rinkimuose, kuri, surinkusi 12,83 proc. rinkėjų balsų, gaus tik vieną mandatą. Partijos dvasinis lyderis Viktor Uspaskich tesurinko 56 582 pirmumo balsų. Tiesa, jeigu ponas Viktor sugalvotų Europon nevažiuoti, jį galėtų pakeisti su itin mažu balsų bagažu – 36 904 - Vydas Gedvilas.
Po vieną mandatą gaus Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) ir Rusų aljanso koalicija - 8,06 proc. Valdemaras Tomaševskis – 44 238 pirmumo balsai.  Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga - 6,62 proc. Ramūnas Karbauskis – vos 35 431 pirmumo balsai.
Be mandatų liko Linas Balsys ir jo vadovaujami žalieji, Tautininkų sąjunga ir Vilniaus meras Artūras Zuokas su liberalcentristais.

Vilkaviškyje kai kas naujo

 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 2 iš 17

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis

LKD

Reklaminis skydelis

LPKTS

Reklaminis skydelis

Orai

Reklaminis skydelis