„Santaka“

Reklaminis skydelis

LR Prezidentas

Reklaminis skydelis

LR Seimas

Reklaminis skydelis

LR Vyriausybė

Reklaminis skydelis

Vilkaviškio r. sav.

Reklaminis skydelis

Lietuvos regioninė politika

Reklaminis skydelis

Ekonomika.lt

Reklaminis skydelis

Lietuvos Savivaldybių asociacija

Reklaminis skydelis

Verslo informacijos centras

Reklaminis skydelis

Ūkininko patarėjas

Reklaminis skydelis

Sūduvos gidas

Reklaminis skydelis

Elektroniniai valdžios vartai

Reklaminis skydelis

Infostatyba

Reklaminis skydelis

Lietuvos žinios

Reklaminis skydelis

Vilkaviškio Vietos veiklos grupė

Reklaminis skydelis

Korupcijos prevencija

Reklaminis skydelis

SoDra

Reklaminis skydelis

Valstybine mokesčių inspekcija

Reklaminis skydelis

XXI amžius

Reklaminis skydelis

Bernardinai

Reklaminis skydelis

PrisijungimasJoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej KovalIšleistas naujas „Europos spalvų“ numeris Spausdinti El. paštas

Ką tik pasirodė naujas Europos parlamento narės Radvilės Morkūnaitės biuro leidžiamas žurnalo „Eoropos spalvos“ numeris. Skaitykite...

 
2012-02-24 įvyko Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdis Spausdinti El. paštas

Tarybos posėdyje daugiausiai diskusijų sukėlė ne, kaip tikėtasi, Savivaldybės biudžeto tvirtinimo klausimas, o Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 m. bendrojo plano tvirtinimas bei Vilkaviškio rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimo ir tvarkymo nuostatų tvirtinimas. Posėdžio įrašą rasite čia.

 
Socialdemokratai: „Visada pasiryžę!“ Spausdinti El. paštas

Dr. Arvydas Vidžiūnas,Seimo narys, TS-LKD Pirmininko pavaduotojas

Socialdemokratai į pirmąsias rinkimų fronto linijas stumia savo haubicas: šeštadienį taryboje pasitvirtino kandidatų vienmandatėse apygardose sąrašą, rinkimų programą, tradiciškai - kad jau niekas neabejotų: valstybę išgelbėti gali tik jie, B.Vėsaitės, B.Bradausko, G.Kirkilo, A.Butkevičiaus kariuomenė - supylė į šipulius viską, kas daroma ir padaryta konservatorių ir liberalų vyriausybės. Spaudoje, tiesa, garsiausiai išsiplatino būsimojo jų Švietimo ir mokslo ministro R.Vaitkaus programinis pareiškimas apie katiną ir jo kakutę, bet turbūt turėtume neabejoti, kad aistringose bičiulių kalbose būta dar ne tokių aukštojo stiliaus teiginių. Skaitykite...

 
Seimo narys Paulius Saudargas lankėsi Pilviškių seniūnijoje Spausdinti El. paštas

Pirmadienį, 2012 vasario 20 d., Pilviškių seniūnijoje  lankėsi LR Seimo narys Paulius  Saudargas. Seimo narys susitiko su Pilviškių seniūnijos seniūnaičiais, bendruomenių pirmininkais, seniūnijos darbuotojais, o taip pat apsilankė Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje. Mokymo įstaigoje Paulius Saudargas bendravo su pedagogais ir vyresniųjų klasių moksleiviais.

Gimnazijoje jis dalinosi patirtimi, kaip siekti politinės karjeros, aktyviai dalyvauti visuomeninėse organizacijose, supažindino su įstatymų ruošimo ir priiminėjimo  procedūromis, aiškino moksleiviams apie Seimo nario darbo ypatumus.

 
Naujovė: nuo šiol bendruomenės pačios gali nuspręsti, kaip panaudoti valstybės lėšas Spausdinti El. paštas

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko iniciatyva jau veikia konkreti programa, kuri padės sustiprinti bendruomenių veiklą, įtrauks jas į vietos bendruomenei svarbių sprendimų priėmimą.Pavyzdžiui, jei bendruomenė matys poreikį, už lėšas, gautas iš valstybės, galės tvarkyti vaikų žaidimo aikšteles ar parkus, padėti nepasiturintiems ar neįgaliems bendruomenės nariams, vienišiems seneliams. Tai naujas, iki šiol nepraktikuotas būdas skatinti bendruomenes priimti jai reikalingus sprendimus.

 
Rajone lankysis Seimo narys Spausdinti El. paštas

2012-02-20, pirmadienį, lankysis Seimo narys Paulius Saudargas. 10 val. Seimo narys Pilviškių seniūnijoje susitiks su seniūnaičiais ir bandruomenių pirmininkais, 10 val. lankysis „Santakos“ gimnazijoje, kur susitiks su mokytojais, o 13 val. – su moksleiviais.

 
Ar turėsime Atvirą jaunimo centrą? Spausdinti El. paštas

vilkaviskietis.info

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija žada aktyvinti jaunimą - vienas iš svarbiausių tikslų šiuo metu yra išplėtoti ir koordinuoti darbo su jaunimu sistemą bei užtikrinti jaunimo užimtumo infrastruktūros plėtrą. Tuo tikslu numatyta, kad kiekvienoje savivaldybėje turi būti įsteigta bent po vieną Atvirą jaunimo centrą. Šiuo metu Lietuvoje veikia dvylika tokių centrų.

 
Vasario 3 dieną paskirstytos lėšos savivaldybėms, įgyvendinančioms Vietos bendruomenių savivaldos 2012 metų programą Spausdinti El. paštas

vilkaviskietis.info

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas pasirašė įsakymą, kuriuo šiais metais Vilkaviškio savivaldybei Vietos bendruomenių savivaldai paskyrė 75,4 tūkst. litų. Šie pinigai skirti skatinti bendruomenes aktyviai dalyvauti priimant sprendimus dėl lėšų panaudojimo, tenkinant vietos bendruomenių viešuosius poreikius. Šiam tikslui iš valstybės biudžeto šiemet yra skirti 8 mln. litų, kurie savivaldybėms paskirstyti pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktus duomenis apie dirbančių ir mokančių gyventojų pajamų mokestį žmonių skaičių savivaldybėse.

 
Parduoda valstybinės miškų ūkio paskirties žemės sklypus Spausdinti El. paštas

vilkaviskietis.info

Žemės reformos žemėtvarkos projektuose projektuojami parduotini miškų žemės sklypai ir organizuojami jų kadastriniai matavimai. Valstybinės miškų žemės sklypų pardavimo aukcionus organizuoja Valstybės žemės fondas. Planuojama, kad pirmieji miškų pardavimo aukcionai įvyks kovo mėnesį.

Aukcionuose bus parduodami tie miškai, į kuriuos nėra pateikta prašymų atkurti nuosavybės teises ir kurie nėra priskirti valstybinės reikšmės miškams. Pažymėtina, jog saugomose teritorijose parduotini miško žemės sklypai turi atitikti Lietuvos Respublikos Saugomų teritorijų įstatyme nurodytas išimtis, t.y. parduotini miško sklypai turi būti iki 5 ha ploto, įsiterpę į žemės ūkio naudmenas ir esantys tarp privačios žemės valdų.

 
Giedriuose, Virbalyje ir Pilviškiuose prasideda naujas centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros etapas Spausdinti El. paštas

UAB „Vilkaviškio vandenys“ ir Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) praėjusių metų gruodžio mėnesį pasirašė finansavimo administravimo sutartį dėl centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros projekto Vilkaviškio rajono Giedrių, Virbalio ir Pilviškių gyvenvietėse bei nuotekų valyklos statybos Pilviškiuose. 2011-12-23 buvo paskelbtas konkursas darbams, sutartį planuojama pasirašyti 2012 m. balandžio mėn., numatoma darbų trukmė 24 mėn.

Projekto tikslas yra padidinti centralizuoto geriamojo vandens tiekimą ir nuotekų tvarkymo paslaugų prieinamumą ir užtikrinti paslaugų kokybę Vilkaviškio rajono Giedrių, Virbalio ir Pilviškių gyvenviečių gyventojams.

 
Marijampolėje pristatyta trilogija „Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu..“ Spausdinti El. paštas

Šeštadienį Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje Marijampolėje buvo pristatyta trilogija „Aš, Laima Andrikienė, prisiekiu..“. Šaltą vasario popietę įvykęs renginys nestokojo lankytojų, kurių, kaip beje ir pačios Laimos Andrikienės, laukė staigmena: susitikimą pradėjo vyrų ansamblis „Sūduvietis“. Kaip vėliau prisipažino europarlamentarė, kas kartą, grįžusi iš Briuselio ar Strasbūro į Vilnių, savo automobilyje ji pirmiausia įjungia šių vyrų atliekamų dainų kompaktinį diską. Šios dainos jai reiškia grįžimą į namus.

Kunigas Petras Kanapka iš Skardupių, kažkada klebonu buvęs ir Gražiškiuose,  visiems priminė, kad 2012-ieji – Palaimintojo Jurgio Matulaičio metai, o šių metų vasaris – drąsos mėnuo. „Mums labai trūksta gerų pavyzdžių, – sakė kunigas, – kad galėtume mokytis iš jų gyventi, kad mūsų optimizmas būtų paremtas viltimi“.

 
Buvęs Tarybos narys aiškinasi LSDP naudojamų patalpų nuomos klausimus Spausdinti El. paštas

Praėjusių metų pabaigoje buvęs Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys Antanas Birgiolas raštu kreipėsi į Marijampolės apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Vilkaviškio skyrių, teiraudamasis, ar Vilkaviškio LSDP skyrius, kuris randasi Basanavičiaus aikštės 7-ojo namo antrame aukšte, naudojasi dviejų kambarių patalpomis. Buvusio Tarybos nario teigimu, vieną kambarį LSDP Vilkaviškio skyrius yra išnuomavęs privačiai firmai Avon, todėl pagal veikiančius įstatymus turėtų mokėti mokesčius.

Į A. Birgiolo klausimą, kiek partijos skyrius sumokėjo Vilkaviškio mokesčių inspekcijos skyriui už 2010-2011 m., buvo atsakyta, kad LSDP yra registruota Vilniuje, todėl visas ataskaitas ir deklaracijas teikia bei mokesčius ji moka Vilniaus apskrities VMI.

 
Jaunimo nedarbo mažinimas išlieka prioritetu ir šiais metais Spausdinti El. paštas

Dėl ekonominės krizės išaugęs jaunimo nedarbas Lietuvoje, kaip ir kitose Baltijos šalyse, tebėra opi problema, todėl jo mažinimas išlieka vienu iš 2012 m. prioritetų. Siekiant mažinti jaunimo nedarbą, jau beveik dvejus metus lengvatomis jaunus žmones įdarbinti skatinami darbdaviai, jaunimui lengvatinėmis sąlygomis verslo pradžiai teikiamos paskolos iš Verslumo skatinimo fondo, taikomos kitos priemonės.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas: „Jaunimo nedarbas yra rimta problema ne tik Lietuvoje, bet ir kitose šalyse. Mes ją žinome ir sprendžiame. Yra nuveikta konkrečių darbų, matosi jų rezultatai, planuojamos kitos priemonės – neišnaudotos galimybės, kurių negalime nepasitelkti. Turi būti panaudojama ir daugiau nei iki šiol Europos Sąjungos struktūrinės paramos. Lėšų yra, tad turime jas kūrybiškai ir racionaliai įsisavinti, juolab, kad Europos Sąjunga tai ragina aktyviai daryti planuojant artimiausius prioritetus“.

  • 2011 m. darbdaviai pasinaudojo „Sodros“ lengvata įdarbindami 62 tūkst. jaunų žmonių.
  • Per tris 2011 m. ketvirčius, pasinaudojant darbo užmokesčio kompensavimu,  buvo įdarbinta 63,9 tūkst. žmonių iki 29 metų.
  • Lietuvos darbo birža įgyvendino iš Europos socialinio fondo finansuotą projektą „Būk aktyvus darbo rinkoje“. Jo metu 3176 jaunuoliai iki 29 metų įdarbinti subsidijuojant, o 2947 jaunuoliai gavo paramą darbo įgūdžiams įgyti.

 

 
Verslo priežiūra: ne bausti, o patarti Spausdinti El. paštas

Vyriausybė toliau tęsia verslo priežiūros institucijų pertvarką, kurios pagrindinis tikslas – užtikrinti,  kad verslo priežiūros institucijos verslą dažniau konsultuotų, nei baustų. Pertvarka jau pradeda rodyti rezultatus, tai rodo Vyriausybei pateikta Ūkio ministerijos ir Teisingumo ministerijos parengta ataskaita.

Apklausos duomenimis, iš visų verslininkų, kurie pernai sulaukė tikrintojų, net 84 proc. teigė, kad jų įmonėje apsilankę prižiūrėtojai pirmiausia suteikė metodinę pagalbą, aiškino reikalavimų laikymąsi, tik po to sprendė sankcijų skyrimo klausimą. Baudos ir kitos poveikio priemonės buvo skirtos ketvirtadaliui tikrintų įmonių. Tik 2 proc. tikrintų verslininkų nurodė, kad inspektorius pareikalavo ar leido suprasti, jog tikisi padėkos.

 
Vilkaviškio rajone lankėsi Švietimo ir mokslo ministras Spausdinti El. paštas

Vasario 8 d. į Vilkaviškio rajoną darbo vizito atvyko Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. Jį lydėjo Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas ir to paties departamento vyriausiasis specialistas Jonas Vaščėga. Viešnagės metu ministras lankėsi rajono savivaldybėje bei švietimo įstaigose, su valdžios atstovais bei ugdymo įstaigų bendruomenėmis kalbėjosi švietimo klausimais.

Ministras vizitą pradėjo susitikimu su rajono vadovais. Po pokalbio su rajono valdžia G. Steponavičius susitiko su švietimo įstaigų vadovais. Susitikimo metu pristatytos švietimo finansavimo naujovės, kalbėtasi apie vykstančias mokyklų tinklo pertvarkas, būtinas dėl mokinių skaičiaus mažėjimo, aptartos pedagogų galimybės anksčiau išeiti į užtarnautą poilsį, diskutuota apie švietimų įstaigų vadovų bei darbuotojų atestacijos tvarkos pakeitimo galimybes, kalbėta kitais aktualiais klausimais.

 
Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės pareiškimas, perskaitytas pradedant 2012 m. sausio 30 d. (pirmadienio) Seimo neeilinės sesijos plenarinį posėdį Spausdinti El. paštas

Gerbiamieji kolegos,

Kai rudens sesijos pabaigoje opozicijoje kilo iniciatyva sudaryti laikinąją tyrimo komisiją „Snoro“ banko bankrotui ištirti, reagavau į Lietuvos banko valdybos pirmininko Vito Vasiliausko prašymą ir sukviečiau visų frakcijų seniūnus, kad išgirstumėte banko valdybos nuogąstavimus dėl šios komisijos darbo. Banko valdybos pirmininkas tąkart frakcijų seniūnams papasakojo, kokia sudėtinga finansinė situacija kilo Latvijoje po „Krajbanko“, kurio pagrindinis savininkas buvo tas pats „Snoro“ savininkas Antonovas, bankroto.

Po „Krajbanko“ bankroto, po neatsakingų politikų pareiškimų ir organizuotai paskleistų gandų prieš švedišką banką, Latvijoje buvo kilusi panika ir gyventojai masiškai puolė iš jo atsiiminėti indėlius: per tris dienas iš jo buvo pasiimta 10 proc. indėlių. Švedų nuomone, dezinformacija paskleista iš Rusijos pusės.

Įvertindamas labai jautrią finansinę situaciją Latvijoje ir Lietuvoje tuomet banko valdybos pirmininkas prašė Seimo laikinosios tyrimo komisijos sudarymo atsisakyti arba nukelti iki pavasario. Aš, kaip ir valdančioji dauguma, atsižvelgėme į šiuos centrinio banko nuogąstavimus, į aplinkybes Lietuvoje ir aplink Lietuvą, taip pat atsižvelgėme ir į tai, kad Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą „Snoro“ bankroto klausimu, kad Lietuvos banko nauja vadovybė pati ėmėsi ryžtingų kadrinių ir kitokių pertvarkymų savo viduje, todėl nepritarėme laikinajai tyrimo komisijai. Dar vienas mūsų nepritarimo motyvas buvo noras išvengti priešrinkiminių šou šia skaudžia visai valstybei problema, o neatsakingas šios problemos politizavimas būtų naudingas nuo mūsų teisėsaugos Londone besislapstantiems „Snoro“ banko savininkams.

 

 
Energijos kainų palyginimas Spausdinti El. paštas

 
Lietuvos Premjerui suteiktas 2012 m. Pasaulio lyderio apdovanojimas Spausdinti El. paštas

Roterdamo Erasmus universiteto Ekonomikos fakulteto asociacija (The Economic Faculty association Rotterdam, EFR) Ministrui Pirmininkui Andriui Kubiliui suteikė 2012 m. Pasaulio lyderio apdovanojimą (World Leader Cycle Award) už nuopelnus ekonomikos srityje. Šis metinis apdovanojimas skiriamas pasaulio lyderiams už ypatingus pasiekimus politikos, ekonomikos ir visuomenės gerovės srityse.

 
J. Razma siūlo deklaruoti su „Snoru“ susijusius interesus Spausdinti El. paštas

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma kreipėsi į Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininką Algimantą Salamakiną, siūlydamas Komisijai kreiptis į Seimo narius su prašymu užpildyti atskirą išsamią privačiųjų interesų deklaraciją dėl ryšių su banku „Snoras“.

„Tam, kad tiksliai žinotume Seimo narių privačius interesus, manyčiau, nepakanka standartinio privačiųjų interesų deklaravimo. Šiuo metu gausu parlamentarų iniciatyvų, susijusių su banku „Snoras“: komitetuose ir komisijose keliami klausimai dėl šio banko privedimo prie bankroto ir laikinojo administravimo aplinkybių, inicijuojamas laikinosios tyrimo komisijos sudarymas, viešojoje erdvėje skleidžiami įvairūs kaltinimai, taip pat pasigirsta perspėjimų, kad kai kurios iniciatyvos gali padaryti žalos valstybei, apsunkinti buvusių banko savininkų ekstradiciją. Svarbu, kad Seimo narių iniciatyvos būtų grįstos visuomenės viešųjų interesų suvokimu, o ne sąlygotos privačių interesų“, – teigia J. Razma.

Pasak parlamentaro, surinkus šiuos duomenis būtų galima objektyviai spręsti, kurie Seimo nariai gali turėti viešųjų ir privačių interesų konfliktą sprendžiant banko „Snoras“ problemas ir rekomenduoti jiems nusišalinti, nepretenduoti į Laikinosios tyrimo komisijos narius ir t.t.

J. Razma deklaracijoje siūlo pateikti tokius klausimus:

Seimo nario bei jam artimų asmenų, taip pat jų įsteigtų bendrovių 2008-2012 metais įgyti banko „Snoras“ ar jo dukterinių įmonių produktai ar paslaugos:

Indėliai (nurodant, ar jų dydis viršija 100 tūkst. eurų (345 tūkst. Lt), jei atsiimti – tai kada);

Indėlių sertifikatai (jei už juos atsiimti pinigai – tai kada);

Obligacijos (jei už jas atsiimti pinigai – tai kada);

Banko akcijos (jei parduotos - tai kada);

Ar banke „Snoras“ ir jo dukterinėse įmonėse dirbo(a) Seimo nariui artimi asmenys? (Nurodyti pareigas ir nuo kada dirba)

Ar Seimo nariai bei jiems artimi asmenys nebuvo įgiję banko produktų „privilegijuotomis“ sąlygomis (pvz. aukštesnės palūkanos už indėlį ir pan.).

Ar Seimo nariams yra tekę dalyvauti banko „Snoras“, jo savininkų renginiuose?

Ar nuo 2011 metų lapkričio mėn. iki dabar Seimo nariai ar jų šeimos nariai turėjo ryšių su banko „Snoras“ buvusiais savininkais ar jų atstovais (susitikimų, telefoninių pokalbių, el. laiškų, SMS žinučių ir t.t.), jeigu taip – tai koks šių ryšių turinys ir pobūdis.

Ar Seimo nariai bei jų šeimos nariai nuo 2011 m. lapkričio mėn. iki dabar turėjo ryšių su banko „Snoras“ kreditoriais ar jų atstovais? Kokius prašymus jie formulavo?

 

 
« PradžiaAnkstesnis11121314151617SekantisPabaiga »

Puslapis 12 iš 17

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis

LKD

Reklaminis skydelis

LPKTS

Reklaminis skydelis

Orai

Reklaminis skydelis