„Santaka“

Reklaminis skydelis

LR Prezidentas

Reklaminis skydelis

LR Seimas

Reklaminis skydelis

LR Vyriausybė

Reklaminis skydelis

Vilkaviškio r. sav.

Reklaminis skydelis

Lietuvos regioninė politika

Reklaminis skydelis

Ekonomika.lt

Reklaminis skydelis

Lietuvos Savivaldybių asociacija

Reklaminis skydelis

Verslo informacijos centras

Reklaminis skydelis

Ūkininko patarėjas

Reklaminis skydelis

Sūduvos gidas

Reklaminis skydelis

Elektroniniai valdžios vartai

Reklaminis skydelis

Infostatyba

Reklaminis skydelis

Lietuvos žinios

Reklaminis skydelis

Vilkaviškio Vietos veiklos grupė

Reklaminis skydelis

Korupcijos prevencija

Reklaminis skydelis

SoDra

Reklaminis skydelis

Valstybine mokesčių inspekcija

Reklaminis skydelis

XXI amžius

Reklaminis skydelis

Bernardinai

Reklaminis skydelis

PrisijungimasJoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej KovalSeimo narys N. Puteikis: TV „žiburėliai“ A. Butkevičiui įdomesni, negu „abonentinės“ šilumos sąskaitos Vilniuje Spausdinti El. paštas

Seimo narys Naglis Puteikis atkreipia dėmesį, jog socialdemokratų lyderis Algirdas Butkevičius ignoruoja vilniečių problemas, kurias sukėlė nepaaiškinamai išaugusios šilumos kainos Lietuvos sostinėje.

Pasak Seimo nario, A. Butkevičiaus vadovaujami socialdemokratai yra Vilniaus valdančiosios koalicijos nariai, o vicemeras Romas Adomavičius kuruoja energetiką. „Ar tai reiškia, kad socialdemokratai pritaria išaugusios šilumos sąskaitoms, kurias gauna vilniečiai? Už tai pirmiausia atsako Vilniaus meras Artūras Zuokas, todėl šių sąskaitų kitaip kaip „abonentinėmis“ nepavadinsi – juk šildymo apimtys ir atitinkamai sąskaitos išaugo tik Vilniuje, o žiema vienoda visuose Lietuvos miestuose, įskaitant ir mano Klaipėdą“, – sako N. Puteikis.

Parlamentaras primena, jog A. Butkevičius, užuot kovojęs su „abonentinėmis sąskaitomis“, užsiima kalėdinių „žiburėlių“ televizijoje globa. "Pasižiūrėkite: viena komercinė televizija suka reklaminį klipą, jog Seimo narys Algirdas Butkevičius globoja jos šventinę programą. Ar jis bando mėgdžioti „Vilniaus energiją“, kuri „abonentines“ šilumos kainas vilniečiams „kompensuoja“ reklamine kampanija apie savo darbuotojus? Čia kaip tas įstrigęs garvežys – visas garas sunaudotas švilpukui“, – pastebi Seimo narys N. Puteikis.

 
Visuomenės svarstymui pateikiamas Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 m. bendrojo plano projektas Spausdinti El. paštas

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2011 m. spalio 10 d. įsakymu Nr. 1007 sudaryta darbo grupė parengė Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2012–2015 m. bendrojo plano projektą (toliau Bendrasis planas).

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, vadovaudamasis Mokyklos bendruomenės sprendimų dėl savivaldybės mokyklų tinklo kūrimo priėmimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 5 d. įsakymu Nr.V-1212 (Žin., 2011, Nr.87-4188), skelbia Bendrojo plano projektą Vilkaviškio rajono savivaldybės gyventojams. Plano projektas išsiųstas į švietimo įstaigas svarstyti mokyklų bendruomenėms.

Savo pasiūlymus, pastabas prašom teikti Savivaldybės administracijai iki 2012 m. sausio 10 dienos.

Kviečiame mokyklų bendruomenių narius, seniūnijų atstovus, seniūnaičius ir visus, kuriems aktualūs Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų tinklo pokyčiai, sausio 11 d. 14 val.atvykti į Vilkaviškio rajono savivaldybės Švietimo tarybos posėdį (Savivaldybės salėje, S. Nėries g. 1, III a.), kuriame bus pristatomas ir svarstomas Bendrojo plano projektas.

Vilkaviškio rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos 2012-2015 m. bendrasis planas (projektas)
Priedas 1
Priedas 2
Priedas 3

 
Gamtos ir žmogaus varžybos. Kas laukia Lietuvos? Spausdinti El. paštas

„Spalio mėnesį pražydo kaštonai, lapkritį – aguonos, žydi vyšnios, šilauogės, sirpsta avietės... Senelių iškastame tvenkinyje veisiasi žuvys iš Kaspijos jūros, pamiškes ir pakeles užkariavo pietų Amerikos Lubinai, apleistas pievas baigia užkariauti agresyvieji Sosnovskio barščiai iš Kaukazo. Namų stogus plėšia uraganai, ūkininkų derlius tai supūva, tai sudžiūva, tai įšąla, Kalėdas sutinkame be sniego, kovą po kailiniais slepiamės nuo trisdešimties laipsnių šalčio. Klimatas keičiasi, gamta painiojasi, o žmogus, išpūtęs akis, stebisi“, – rašoma portale http://www.grynas.lt. Skaitykite...

 
Istorikas N.Šepetys: pasiektos neatsakingo kalbėjimo ribos Spausdinti El. paštas

„Istorikas Nerijus Šepetys sako, kad Lietuvos viešojoje erdvėje yra pasiektos neatsakingo kalbėjimo ribos, kai nemąstant kai kurios problemos lyginamos su didžiausiais istoriniais nusikaltimais.Mokslininko teigimu, didelė atsakomybė už tai, kad "nesąmonės" ar "užgauliojimai" patenka į viešąją erdvę, tenka pačiai šalies žiniasklaidai“, – portale „Delfi“ publikuojamame straipsnyje cituojamas mokslininkas. Skaitykite...

 
V.Stundys: leidėjai gaus 3 mln. didesnę paramą Spausdinti El. paštas

Seimo Švietimo mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys teigia, kad regioninės spaudos leidiniai nenukentės, jei pridėtinės vertės mokestis (PVM) nebus sumažintas. Priešingai,  Seime priėmus Pašto įstatymo pataisas, parama periodiniams leidiniams nuo kitų metų sausio 1 d. gerokai išaugs.

„Priėmus Pašto įstatymo pataisas, periodinių leidinių pristatymas kaimo vietovėse kitais metais bus remiamas iš biudžeto, o ne iš Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo, kaip buvo iki šiol, tačiau Fondo biudžetas – beveik 9 mln. litų – nepakis. Tad tie 3 milijonai litų, kurie iki įstatymo priėmimo buvo naudojami laikraščių platintojų patiriamiems nuostoliams kompensuoti, bus skirti kultūrinei-šviečiamajai žiniasklaidai remti. Ši suma kompensuos standartinį PVM tarifą“, – teigia Valentinas Stundys.

 
Paskirstytos lėšos neįgaliųjų bendruomenių projektams finansuoti Spausdinti El. paštas

Savivaldybės administracijos direktorius 2011 m. gruodžio 16 d. įsakymu Nr. B-ĮV-1330 patvirtino 2012 metų Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje projektams finansuoti skirtas lėšas. Susipažinkite...

 
Socialdemokratų suvokimas apie skurdą – 100 tūkstančių banke Spausdinti El. paštas

Šiandien Seime atmestas įstatymo projektas, kuriuo buvo siūloma gyventojų pajamų mokesčiu apmokestinti palūkanas nuo didelių indėlių, laikomų Lietuvos bankuose. Šios iniciatyvos nepalaikę socialdemokratai gina turtingųjų interesus, įsitikinęs Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Rimantas Jonas Dagys.

„Balsuodami prieš įstatymo projektą, socialdemokratai patvirtino, kad jų deklaruojamas siekis sukurti visiems socialiai teisingą mokesčių sistemą ir įvesti socialinį teisingumą yra tik tuščios šnekos. Socialdemokratų suvokimu, vargšas yra tas, kuris banke laiko 100 tūkstančių litų“, – nuostabos neslepia  R. J. Dagys.

 
Aukštos kvalifikacijos darbuotojai yra nereikalingi Spausdinti El. paštas

„Darbo santykiai, darbo organizacinė kultūra Lietuvoje nepalanki ne tik aukštos kvalifikacijos žmonėms, tačiau juos veikia kaip išstumiantis veiksnys. Tokią išvadą daro sociologas dr. Liutauras Labanauskas“, – rašoma straispnyje „Lietuvos žiniose“. Skaitykite...

 
Diskutuota apie jaunimo užimtumą Vilkaviškio rajone Spausdinti El. paštas

2011 m. gruodžio 6 d. Vilkaviškio turizmo ir verslo informacijos centre įvyko susitikimas-diskusija „Jaunimo užimtumas Vilkaviškio rajone: dabartis ir jaunimo poreikiai“.

Renginį vedė Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys Rimvydas Žiemys. Dalyvius pasveikino Vilkaviškio rajono meras Algimantas Antanas Greimas, prelatas Vytautas Gustaitis.

Pranešimą tema „Vilkaviškio rajono jaunimo politika. Kokia ji?“ perskaitė Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos kultūros skyriaus vyriausioji specialistė ir jaunimo reikalų koordinatorė Danguolė Gudeliauskienė. Formaliojo ir neformaliojo švietimo ir ugdymo įstaigų veiklą pristatė Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, į susirinkusius kreipėsi Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininko pavaduotoja Birutė Šeimienė.

Diskusijos metu daug vertingų minčių išsakė prelatas Vytautas Gustaitis ir Virbalio klebonas Gediminas Marcinkevičius, bendruomenių atstovai, keletas renginyje dalyvavusių Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narių.

Nors diskutuojant jaunimo ir vyresniųjų diskusijos dalyvių požiūris kai kuriais klausimais išsiskyrė, padaryta išvada, kad tokios diskusijos reikėjo ir nutarta atskiromis temomis diskutuoti ateityje, mat paaiškėjo, kad temų, kurios rūpi jaunimui yra ne viena. Paaiškėjo, kad ypač aktuali renginių jaunimui tema.

 

 
Savivaldybės tarybos Etikos komisijos padangėje Spausdinti El. paštas
Šeštadienis, 10 Gruodis 2011 20:34

Birutė Šeimienė, Savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininkė

Visą lapkričio mėnesį savivaldybės tarybos Etikos komisija (toliau Komisija), į kurią įeina Komisijos nariai V. Menčinskienė, R. Žemaitis, P. Žilionis, V. Katkevičius ir aš, B.Šeimienė, tyrė Savivaldybės tarybos opozicijos narių A. Neiberkos ir V. Kamaičio pateiktus pareiškimus dėl mero pavaduotojo A.Bagušinsko ir Tarybos nario G. Plečkaičio elgesio. Lapkričio 28 d. buvo priimti sprendimai, kuriuos galima rasti adresu www.vilkaviskis.lt/ kontaktai/taryba/komisijos.

Tarybos nariai A.Neiberka ir V.Kamaitis reikalavo išsiaiškinti mero pavaduotojo A.Bagušinsko poelgio aplinkybes 2011m.spalio 10 dieną vykusio tarybos posėdžio metu, per pertrauką, kai jis neva  šantažo būdu bandė daryti spaudimą Tarybos nariui A. Šlivinskui, kad jis dalyvautų balsavime ir valdančioji dauguma galėtų patvirtinti norimus sprendimus.

 
Socialdemokratų ir Valstiečių liaudininkų frakcijos nepritarė Spausdinti El. paštas

Algimantas Mackevičius, Tarybos narys

Šių metų lapkričio 25 d. Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje Socialdemokratų ir Valstiečių liaudininkų frakcijos nariai nepritarė Mažųjų Būdežerių kaimo nuotekų ir vandens tiekimo projekto pakeitimui, kurio pageidavo gyventojai tikėdamiesi ryškiai sumažinti prisijungimo prie projektuojamų tinklų sąnaudas.

Dar šių metų kovo mėnesį buvo parengta papildomų darbų sąmata dėl lėšų poreikio įvertinant nuotekų ir vandentiekio trasų perkėlimą arčiau gyvenamųjų namų,numatant rangovams atlikti papildomus darbus: atstatyti asfaltuotą dangą, pagilinti trasas, perkelti siurblinę. Kad projektas, kurio vertė viršija daugiau kaip 1000 000 Lt, būtų įgyvendintas ir  gyventojų prašymai patenkinti, papildomiems darbams atlikti, pagal skaičiuojamąją vertę, papildomai reikės iki 100 000 Lt.

Atnaujinta Šeštadienis, 10 Gruodis 2011 19:52
 
Partijų negalės finansuoti nei fiziniai, nei juridiniai asmenys Spausdinti El. paštas

Seimas antradienį priėmė politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimą reglamentuojančių įstatymų pataisas, pagal kurias partijų negalėtų remti nei fiziniai, nei juridiniai asmenys. Tam antradienį pritarė 82, prieš buvo 7, susilaikė 17 Seimo narių.

Įstatymo pataisomis įteisinta, kad nuolatiniu partijų pajamų šaltiniu gali būti ir nuolatinio Lietuvos gyventojo savanoriškai skiriama 1 procento dydžio sumokėto metinio pajamų mokesčio dalis.

Taip pat įteisinta, kad vienas fizinis asmuo per politinę kampaniją kiekvienam savarankiškam jos dalyviui gali paaukoti sumą, neviršijančią 10 praėjusių kalendorinių metų ketvirto ketvirčio vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio dydžių. Bendra vieno fizinio asmens aukų suma savarankiškiems politinės kampanijos dalyviams per kalendorinius metus negalės viršyti 10 procentų asmens už praėjusius metus deklaruotų metinių pajamų.

 
Diskutuota su Vilkaviškio jaunimu Spausdinti El. paštas
Antradienis, 29 Lapkritis 2011 21:05

Trečiadienę, lapkričio 23 d., Vilkaviškio kultūros rūmų parodų salėje vyko „PRO LT“ jaunimo judėjimo organizuojamas diskusijų ciklas „mums (ne)rūpi Lietuva!“. Su jaunimu diskutavo dainininkas Stano, aktorius Ramūnas Rudokas, Seimo narė Agnė Bilotaitė ir „PRO LT“ vadovė Agneta Ladek.

Startavusio išvykų ciklo po Lietuvą renginyje aptariami dabartiniam šalies jaunimui aktualūs klausimai. „PRO LT“ judėjimas kelia sau ambicingą tikslą - grąžinti dėmesį į „greito vartojimo“ visuomenės paribius nustumtoms esminėms šalies gyvenimo problemoms. Nesiliaujanti jaunų žmonių emigracija, nepelnytai vertės netenkančios tradicinės vertybės, silpstantis santuokos, šeimos institutas – tik keletas iš jų.

 
Vilkaviškio rajono savivaldybės delegacija dalyvavo seminare Lenkijoje Spausdinti El. paštas
Antradienis, 29 Lapkritis 2011 20:49

Vilkaviškio rajono savivaldybės atstovai šių metų lapkričio 18 dieną dalyvavo Suvalkų mieste, Lenkijoje, vykusiame seminare „Turizmo skatinimas saugomose Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos pasienio teritorijose“. Seminaras surengtas įgyvendinant tarptautinį projektą „Trijų valstybių sienų sankirtos taškas Vištytis – jungia regionus ir tautas“, finansuojamą iš Nemuno euroregiono – vietinių, regioninių ir tarpvalstybinių iniciatyvų rėmimo programos fondo, kurį remia Norvegijos finansiniai mechanizmai, lėšomis.

Siekta bendradarbiauti

Seminaro tikslas – projekte dalyvaujančių šalių ir regionų keitimasis gerąja patirtimi skatinant turizmą aplinkosaugos požiūriu jautriose, saugomose teritorijose ir informacijos sklaida siekiant atsakingai ją naudoti turizmo poreikiams. Vienas iš projekto uždavinių – jame dalyvaujančių kaimyninių valstybių ir regioninių savivaldybių bei saugomų teritorijų bendradarbiavimo stiprinimas, tame tarpe parkų – Suvalkų kraštovaizdžio parko (Suvalkų apskrities, Palenkės vaivadijoje), Romintos girios kraštovaizdžio parko ( Goldapės apskrities, Varmijos ir Mozūrijos vaivadijoje) bei Vištyčio regioninio parko ( Vilkaviškio rajone), kadangi visi trys parkai yra įkurti netoli Balčiuose (Bolcie, Lenkija) esančio trijų valstybių sienų sankirtos taško „Vištytis”.

 
Vilkaviškyje lankėsi Seimo narys Paulius Saudargas Spausdinti El. paštas
Pirmadienis, 28 Lapkritis 2011 18:54

Pirmadienį, 2011 lapkričio 28 d., Vilkaviškio rajono savivaldybėje lankėsi LR Seimo narys Paulius Saudargas. Savaitgalį Baltijos šalių asamblėjoje jos prezidentu išrinktas politikas susitiko su Vilkaviškio rajono savivaldybės meru Algimantu Antanu Greimu, Kaimo bendruomenių sąjungos atstovais, vadovaujamais Linos Kružinauskienės, verslininku Gintautu Plečkaičiu. Svečias taip pat apsilankė Alvito Šv.Kazimiero vaikų globos namuose, apžiūrėjo restauruojamo Paežerių dvaro rūmus.

 
L.Bielinis: esame pernelyg reiklūs valdžiai, bet ne sau Spausdinti El. paštas
Sekmadienis, 20 Lapkritis 2011 11:51

„Iš tikrųjų pas mus populiaru problemas mėtyti vieniems nuo kitų – tai viską sumetam valdžiai, tai valdžia sako: „Patys tvarkykitės.“ Stipresnis pilietiškumo jausmas mums tikrai praverstų, nes geresnė tvarka visuomenėje būna ne tada, kai būna gera valdžia, o tada, kai būna pilietiška visuomenė, kuri pati junta atsakomybę už tai, kas yra šalia jos. O dabar – eina žmogus ir meta šiukšlę sau po kojomis. Paskiau piktinasi, kad prastai dirba savivaldybė, komunalinės tarnybos, kad prastai valomos gatvės ir visur viskas šiukšlina. Iš tikrųjų tvarka būna ten, kur nešiukšlinama, o ne ten, kur gerai valoma“ – teigia politologas Lauras Bielinis straipsnyje, publikuojamame portale „Delfi“. Skaitykite...

 
Pripažintas geriausiu Spausdinti El. paštas
Sekmadienis, 13 Lapkritis 2011 12:43

Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupę aplankė svečiai iš kitų rajonų. Mat jos projektas „Vilkaviškio krašto VVG įgyvendinančių asmenų ir potencialių vietos projektų vykdytojų gebėjimų ugdymas“ VVG tinklo ir Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos rengtame konkurse pripažintas geriausiu.

Pagrindinis projekto tikslas – telkti Vilkaviškio krašto VVG narius, teritorijos gyventojus ir ugdyti jų gebėjimus veikti kartu, kad būtų sėkmingai įgyvendinta 2007–2013 metų strategija.

Už gautas lėšas rengiami informaciniai renginiai projektų vykdytojams. Apie tai svečiai kalbėjosi Gudkaimio kaimo bendruomenės namuose. 

„Santakos“ inf.

 
Virbalyje tęsiamos slalomo tradicijos Spausdinti El. paštas
Sekmadienis, 13 Lapkritis 2011 12:32

A.Grygelaitis, „Santaka“, 2011-11-12

Sekmadienį nuo pat ryto Virbalyje rinkosi automobilių sporto mėgėjai. Čia vykusios slalomo varžybos sutraukė ir nemažą žiūrovų būrį. 
Varžybų sumanytojui ir organizatoriui – Virbalio parapijos klebonui Gediminui Marcinkevičiui – šis slalomas jau buvo šeštasis. Tiesa, tradiciškai lapkričio pirmąjį sekmadienį vykstantis renginys mūsų rajone suorganizuotas tik antrąjį kartą. Prieš tai keturis sykius kunigas G. Marcinkevičius į slalomo varžybas kvietė Šakių rajono Lekėčių parapijos, kurioje dirbo, gyventojus.

 
Marijampolėje kalbėtasi apie Suvalkijos regiono plėtrą Spausdinti El. paštas
Sekmadienis, 06 Lapkritis 2011 21:56

Marijampolėje vyko konferencija „Regiono plėtra: dabartis ir ateities perspektyvos”. Ją, kartu su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialu bei Rotaract klubu, organizavo Regioninės plėtros departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Marijampolės apskrities skyrius.
Konferencijos tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp valdžios institucijų, verslo, visuomeninių ir jaunimo organizacijų, rengiant Marijampolės regiono plėtros planą 2014–2020 m.

 
« PradžiaAnkstesnis11121314151617SekantisPabaiga »

Puslapis 14 iš 17

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis

LKD

Reklaminis skydelis

LPKTS

Reklaminis skydelis

Orai

Reklaminis skydelis