„Santaka“

Reklaminis skydelis

LR Prezidentas

Reklaminis skydelis

LR Seimas

Reklaminis skydelis

LR Vyriausybė

Reklaminis skydelis

Vilkaviškio r. sav.

Reklaminis skydelis

Lietuvos regioninė politika

Reklaminis skydelis

Ekonomika.lt

Reklaminis skydelis

Lietuvos Savivaldybių asociacija

Reklaminis skydelis

Verslo informacijos centras

Reklaminis skydelis

Ūkininko patarėjas

Reklaminis skydelis

Sūduvos gidas

Reklaminis skydelis

Elektroniniai valdžios vartai

Reklaminis skydelis

Infostatyba

Reklaminis skydelis

Lietuvos žinios

Reklaminis skydelis

Vilkaviškio Vietos veiklos grupė

Reklaminis skydelis

Korupcijos prevencija

Reklaminis skydelis

SoDra

Reklaminis skydelis

Valstybine mokesčių inspekcija

Reklaminis skydelis

XXI amžius

Reklaminis skydelis

Bernardinai

Reklaminis skydelis

PrisijungimasJoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej KovalPolitikų ir ekspertų siūlymai regioninei politikai Spausdinti El. paštas

Penktadienį seminare „Modernios Lietuvos kūryba – Naujoji regioninė politika“ politikai bei ekspertai diskutavo, kokios regioninės politikos reikia Lietuvai. Renginyje, kurį organizavo Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius bei Demokratinės politikos institutas, dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Robertas Dargis, „Investuotojų forumo“ vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė, „Investuok Lietuvoje“ vadovė Milda Dargužaitė, SEB prezidento patarėjas Gitanas Nausėda, savivaldybių merai, vidaus reikalų ministerijos atstovas ir kt.
A. Kubilius pabrėžė, kad kalbant apie provincijos ekonominę plėtrą, reikia išgryninti, kas yra regioninės politikos objektas.
„Iki šio tai būdavo centrinės valdžios turimas pinigų kapšas, iš kurio skirstomos lėšos. Tačiau būtina pakeisti supratimą apie regioninę politiką ir jos objektais turi tapti verslas bei žmogus, kuriam būtų suteikiamos galimybės dirbti normalų darbą ir gyventi ne didžiuosiuose šalies miestuose, o provincijoje“, – sakė opozicijos lyderis.
Diskusijos metu buvo pristatyti siūlymai regionų ir vietos ekonominiam vystymui, kurių svarbiausieji, anot šešėlinės regionų plėtros ministrės Agnės Bilotaitės – regionų vaidmens stiprinimas, verslo skatinimas atsiliekančiuose regionuose, savivaldybių suinteresuotumo kūrimas, jaunimo skatinimas per švietimo ir būsto politiką.

 
Vyriausybės veiklos metinėms Spausdinti El. paštas

Šiandien spaudos konferencijoje Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius pirmųjų veiklos metinių proga palinkėjo valdžiai paprasto supratimo, kad vieneri metai ketverių metų kadencijoje yra beveik trečdalis viso kelio, kurį per šią kadenciją teks nueiti.
„Kol kas tenka tiesiog konstatuoti, kad nueita distancija nebuvo turtinga darbais. Linkiu, kad to paties vertinimo nereikėtų pakartoti prabėgus dvejiems šios kadencijos metams“, – sakė A. Kubilius.
Parlamentaras pažymėjo, kad iš tiesų esminis pasibaigiančių valdžios metų simbolis yra tai, kad, nepaisant visų propagandinių pastangų, valdžios nuveiktų darbų sąrašas yra labai skurdus.
Reaguodama į valdžios propagandines pastangas, opozicija sudarė valdžios darbų „Top 10“ – sąrašą tų tikrųjų valdžios darbų, kuriais per metus valdžia ypač „pasižymėjo“.
A. Kubilius taip pat atkreipė dėmesį į Premjero sakomą netiesą dėl ankstesnės Vyriausybės nuveiktų darbų ir pašmaikštavo, kad iš Premjero tikisi pakvietimo bent 8 pietums, kaip tai ką tik padarė kolega E. Gentvilas.
„Kadangi kolega Eugenijus Gentvilas efektyviai pasiekė, kad Premjeras vieną iš tokių melų paneigtų ir dar pietumis E. Gentvilą pavaišino, tai mes skelbiame Premjero populiariausių 10 melų sąrašą, kartu tikėdami, kad tai mums garantuos bent 8 Premjero pietus“, – pašmaikštavo A. Kubilius.
Seimo opozicijos lyderis pateikė apibendrintą šios kadencijos Seimo vaizdą, kai per šiuos metus buvo matoma nuosekli valdančiosios koalicijos elgesio Seime radikalizacija, kai Seimo salėje vis mažiau erdves liko diskusijoms dėl politikos turinio, o vis daugiau turgaus lygmens gražuliškų išpuolių.
„Galima spėti, kad toks valdančiosios koalicijos „gražulėjimas“ tiesiog atspindi menką valdančiosios koalicijos intelektinį potencialą, kai garsiais šūkavimais bandoma pridengti minčių, idėjų ir darbų skurdumą“, – sakė A. Kubilius.

 
Lietuvos parlamentarai dalyvavo privačioje audiencijoje pas Šv. Tėvą Spausdinti El. paštas

Gruodžio 7 d., šeštadienį, popiežius Pranciškus priėmė grupę Europos šalių parlamentarų ir politikų, ginančių viešame gyvenime žmogaus orumą ir iš jo išplaukiančias vertybes, palaikančių ryšius su Romoje prieš penkerius metus įkurtu Dignitatis humanae (Žmogaus orumo) institutu. Privati audiencija vyko pačioje Popiežiškųjų rūmų šerdyje esančioje barokinėje Klemenso salėje. Joje dalyvavo keli Lietuvos parlamentarai, parlamentinės grupės „Už žmogaus orumą“ nariai dr. Mantas Adomėnas (grupės vadovas), Vilija Aleknaitė-Abramikienė, dr. Rimantas Jonas Dagys, Donatas Jankauskas bei Ronaldo Reagano Namų direktorius Justas Šireika.
„Jūsų institutas, - kreipėsi į politikus ir parlamentarus popiežius Pranciškus, - gina žmogaus orumą, remdamasis fundamentalia tiesa, kad žmogus yra sukurtas pagal Dievo paveikslą ir panašumą. Žmogaus prigimtinis kilnumas nepavaldus jokiai valdžiai ar ideologijai. Mūsų epochoje, atnešusioje tiek daug laimėjimų ir vilčių, deja daug kur įsivyravo žmogaus atmetimo kultūra, nesiskaitanti su jo orumu. Šios kultūros aukos – pirmiausia silpniausieji: negimusieji, seni žmonės, sunkiai sergantieji, skurdą kenčiantieji.

 
Opozicija sėdo į seniai klibintas valdžios kėdes Spausdinti El. paštas

Dangyra APANAVIČIENĖ, „Santaka“, 2013-12-05

Naują valdančiąją daugumą subūrusiai opozicijai pagaliau pavyko įgyvendinti savo seną svajonę – paimti valdžią. 
Antradienį vykusiame rajono Savivaldybės tarybos posėdyje buvo išrinktas naujas meras, jo pavaduotojas bei Savivaldybės administracijos direktorius. 

Perversmas pavyko
Po beveik trejus metus trukusios principinės kovos rajono socialdemokratai, 2011-aisiais metais triuškinančiai laimėję rinkimus, bet nesugebėję suburti valdančiosios daugumos, atgavo tai, ką buvo praradę, – galimybę užimti svarbiausius rajono valdžios postus. 
Iškart po rinkimų susiskaldę ir netekę valdžios socialdemokratai kartu su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovais liko opozicijoje. Keletas vėlesnių mėginimų paimti valdžią šiems politikams didesnių rezultatų neatnešė. Prieš trejetą mėnesių pavyko iš pareigų atleisti tik vicemerą Algirdą Bagušinską ir administracijos direktorių Audrių Balbierių. 
Antradienį naują valdančiąją daugumą šiaip ne taip subūrę opozicijos atstovai kirto iš peties. Pasitelkę iš buvusios valdančiosios koalicijos perėjusį ir „auksinį“ lemiamą tryliktąjį balsą atsinešusį Liną Blažaitį, iš postų nuvertė merą Algimantą Antaną Greimą ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas ėjusį buvusį direktoriaus pavaduotoją Evaldą Janulionį. Į atlaisvintas vietas vakarykščiai opozicionieriai susodino savo atstovus. 

 
Sidabriniai paimti. Vilkaviškis turi naują merą Spausdinti El. paštas

„Daugiau nei tris mėnesius buvusi Vilkaviškio savivaldybės „pusiauvaldystė“ baigėsi – šiandieniniame tarybos posėdyje naujai susivienijusi dauguma pareiškė nepasitikėjimą meru Algimantu Antanu Greimu bei laikinai ėjusiu administracijos direktoriaus pareigas Evaldu Janulioniu ir, prie turimų savo 12 balsų sugebėję prisivilioti vieno pozicijoje buvusio tarybos nario balsą, atleido juos iš pareigų. Naujuoju meru 13 balsų sprendimu tapo LSDP Vilkaviškio skyriaus pirmininkas, ilgametis Seimo nario Algirdo Butkevičiaus padėjėjas Algirdas Neiberka“ – rašoma portale Vilkaviškis.info. Visą straipsnį skaitykite čia.

 
Ansamblis dainomis puoselėja istorinę atmintį Spausdinti El. paštas

Laima VABALIENĖ, „Santaka“, 2013-11-23

Vokalinis ansamblis „Atmintis“ pateisina savo vardą. Penkerių metų sukaktį mininčio kolektyvo repertuare – tremtinių, partizanų, patriotinės, meilės savam kraštui kupinos dainos. 
Dažnai į įvairias šventes, renginius kviečiamos ansamblio dainininkės praėjusį savaitgalį svečių laukė pačios. Vilkaviškio parapijos salė atrodė šventiškai. Sceną puošė didžiulis skaičius „5“, spalvingi nuotraukų stendai priminė „Atminties“ dainų maršrutus, sukaktuvininkės šiltais žvilgsniais nuglostė kiekvieną ateinantįjį. 
Kaip ir paprastai, daugiausiai organizacinių bei ansamblio vadybos reikalų ant savo pečių prisiimanti jo narė, LPKTS Vilkaviškio rajono filialo pirmininkė Dalija Agota Karkienė ir šventės dieną stojo kolektyvo priekyje. Jos vedamame renginyje susipynė ansamblio istorija, savos ir svečių dainos, prisiminimai ir sveikinimai. 
O viskas prasidėjo 2007 m., kai viename rajono tremtinių susirinkime kilo mintis suburti balsingų narių ansamblį. Jau kitų metų vasarį moterys, vadovaujamos Danguolės Barauskienės, dainavo dokumentinio filmo apie partizaninį pasipriešinimą „Nesulaužyti priesaikos“ pristatyme.

 
Po posėdžio tarybos narys kreipėsi į Vyriausybės atstovo tarnybą Spausdinti El. paštas

Vilkaviškis.info

Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys Rimvydas Žiemys kreipėsi į Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje tarnybą dėl klausimo neįtraukimo į Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdžio, įvykusio 2013-10-29, darbotvarkę.
„Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje, vykusiame 2013 m. spalio 29 d., tvirtinant posėdžio darbotvarkę, grupė tarybos narių pareiškė norą, kad darbotvarkės klausimai „Dėl UAB „Vilkaviškio autobusų stotis“ prijungimo prie uždarosios akcinės bendrovės „Vilkaviškio komunalinis ūkis“ reorganizavimo sąlygų ir uždarosios akcinės bendrovės „Vilkaviškio komunalinis ūkis“ įstatų patvirtinimo“ ir „Dėl uždarosios akcinės bendrovės „Vilkaviškio komunalinis ūkis“ valdybos išrinkimo“ būtų išbraukti iš posėdžio darbotvarkės. Klausimas balsavimui dėl iškart abiejų klausimų išbraukimo buvo suformuluotas man nepakankamai aiškiai, tad, jį pateikus balsavimui, mano balsavimo rezultatas neatitiko mano lūkesčio, kad balsavau už tai, jog klausimas darbotvarkėje liktų. Kadangi pamačiau, kad mano balsavimas neatitiko mano įsitikinimo, kad balsavau už tai, kad klausimas liktų darbotvarkėje, iškart pareikalavau, kad būtų balsuojama iš naujo. Meras mano teisėtą reikalavimą patenkino, tačiau tada 11 tarybos narių iš balsavimo sistemos ištraukė korteles ir, likus 12 balsuojančiųjų, nepakako kvorumo. Vėliau buvo balsuojama už visą darbotvarkę ir jai pritarta. Kadangi pirmojo balsavimo (kur aš suklydau) posėdžio pirmininkas teisėtai neužskaitė (tai rodo faktas, kad buvo perbalsuojama pakartotinai), o antrą kartą balsavimas neįvyko, manau, klausimas turėjo būti svarstomas, nes už visą darbotvarkę balsuota. Visgi posėdžio pirmininkas kažkodėl abiejų klausimų svarstyti neteikė.
Prašau išsiaiškinti, ar nebuvo pažeistos LR Vietos savivaldos įstatymu ar kitais teisės aktais reglamentuotos mano kaip Tarybos nario teisės, ir teikti Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybai rekomendacijas, kaip turėtų būti elgiamasi tais atvejais, kai tarybos narys iškart po balsavimo supratęs, kad dėl kurių nors priežasčių suklydo, galėtų ištaisyti savo klaidą. Ar šiuo atveju (o tai rodo mano pasisakymas prieš balsuojant) pirmininkaujantis neturėjo užskaityti mano balso pakartotinai nebalsuojant?“

 
Politikai ietis sukryžiavo dėl autobusų stoties Spausdinti El. paštas

Dangyra APANAVIČIENĖ, „Santaka“, 2013-10-31

Taryboje – nauja narė
Savivaldybės tarybos posėdis antradienį prasidėjo iškilmingu momentu. Prieš pradėdami svarstyti numatytus darbotvarkės klausimus, politikai atsistoję išklausė naujos Tarybos narės Mavliudos Melibajevos priesaiką, kurią priėmė iš sostinės atvykusi Vyriausiosios rinkimų komisijos narė Živilė Verbylaitė. 
M. Melibajeva, viena iš Seimo nario Algirdo Butkevičiaus padėjėjų, rajono Taryboje pakeitė rugsėjo mėnesį mirusį opozicinės Socialdemokratų partijos atstovą Juozą Iešmantavičių. Beje, partijos bičiuliai posėdyje užsiminė, kad bus siūloma J. Iešmantavičiui, kaip ilgamečiam politikui, savivaldoje dirbusiam nuo 1965 metų, suteikti Vilkaviškio rajono garbės piliečio vardą. 

Argumentų neišgirdo
Po gražios ir iškilmingos posėdžio pradžios prasidėjo karštų emocijų „audros“. 
Opozicijos atstovai pasiūlė iš darbotvarkės išbraukti 45 ir 46 klausimus, susijusius su UAB Vilkaviškio autobusų stoties ir UAB Vilkaviškio komunalinio ūkio reorganizavimu. Pasiūlymą pateikęs Tarybos narys Kazys Kiaulakis pareiškė, kad opozicijos atstovai, apibendrinę visą turimą informaciją, nerado pagrindo sprendimui jungti šias dvi Savivaldybei priklausančias įmones, todėl ir paprašė šio klausimo nesvarstyti. Politikas paminėjo, jog Vilkaviškio autobusų stotis turi galimybių užsidirbti ir, ko gero, gali toliau gyvuoti. 
Į mero Algimanto Antano Greimo prašymą konkrečiau pagrįsti tokius samprotavimus atsakymo iš opozicijos nesulaukta. Meras dar bandė apeliuoti į oponuojančiųjų sąžinę, sakydamas, kad nenormalu laikyti įmonę su vieninteliu darbuotoju (autobusų stoties direktoriumi), kuris net neturi ką veikti. Be to, pasak mero, reorganizavus bendroves Savivaldybė atsikratytų nepatogios sutarties su stoties nuomininkais – UAB „Kautra“. Meras prašė politikų problemos daugiau neatidėlioti ir padėti tašką pabodusioje istorijoje. 
Tačiau mero įtikinėjimų opozicijai priklausantys socialdemokratai bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai nesiklausė ir reikalavo klausimą būtinai atidėti. 
„Žinote, čia jau ne komedija, o tragikomedija“, – suirzęs situaciją įvertino Tarybos narys Gintautas Plečkaitis, kaip ir daugelis posėdžio dalyvių nesupratęs tokio opozicijos žingsnio. 
Įmonių reorganizavimo klausimas svarstomas jau kone metus ir opozicijos iniciatyva atidedamas ne pirmą kartą, tad atrodytų, kad jau seniai visi galėjo viską išsiaiškinti ir apsispręsti. Kodėl reikėjo vėl atidėti sprendimą, argumentų opozicija taip ir nepateikė. “Matyt, tai karinė ar partinė paslaptis“, – problemą juokais nuleido meras. 

 
Tremtiniai pagerbė likimo brolį Spausdinti El. paštas

Gražiškių miestelio bendruomenė puoselėja gražią tradiciją spalio mėnesį susirinkti ir pagerbti pokario laisvės kovotojus, partizanus bei tremtinius. 
Praėjusį sekmadienį po šv. Mišių gausus būrys vietos bendruomenės narių ir iš Vilkaviškio, Marijampolės, Šakių, Alytaus rajonų atvykusių tremtinių bei politinių kalinių pagerbė legendinį partizaną Antaną Ambrulevičių-Vėją. Jo atminimui Gražiškių kapinėse atidengtas paminklinis akmuo su metaliniu kryžiumi. Paminklą atidengė jo sumanytojas ir statytojas, A. Ambrulevičiaus būrio kovotojas Jonas Astašauskas ir Gražiškių seniūnė Ramutė Didvalienė, o pašventino Gražiškių klebonas Dainius Gurevičius. 
Su dėkingumo ašaromis akyse ir didžiule gėlių puokšte prie paminklinio akmens suklupo iš Latvijos atvykusi partizano A. Ambrulevičiaus dukra Irena Petuchova.

 
Tremtiniai mini sąjungos jubiliejų Spausdinti El. paštas

Renata VITKAUSKIENĖ, „Santaka“

Šiandien būrelis vilkaviškiečių išvyko į Kauną, į jubiliejinį politinių kalinių ir tremtinių suvažiavimą. Ruošdamiesi 25-mečio šventei Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos (LPKTS) Vilkaviškio filialo nariai buvo surengę savo susirinkimą.

Sąjunga gyvuoja ketvirtį amžiaus
Šiandien Kauno sporto halėje vėl susitinka pirmojo buvusių tremtinių ir politinių kalinių suvažiavimo 1988-aisiais dalyviai. Asmeniniai kvietimai įteikti kiek daugiau nei dešimčiai Vilkaviškio rajono gyventojų, dalyvavusių suvažiavime prieš 25 metus. Į renginį Kaune buvo kviečiami ir visi kiti politiniai kaliniai, tremtiniai, laisvės kovų dalyviai bei jų šeimų nariai. Vilkaviškiui šventėje atstovaus ir ansamblis „Atmintis“. 
LPKTS Vilkaviškio filialo narių sąraše šiuo metu yra per 300 žmonių. Kai kurie iš jų sąjungos veikloje dalyvauja labai aktyviai. Filialo pirmininkė Dalija Agota Karkienė už veiklumą ir pagalbą dėkojo Bronei Kisieliauskienei, geru žodžiu įvertino ir LPKTS nario, „Santakos“ fotokorespondento Romo Čėplos pastangas nuotraukose įamžinti Vilkaviškio filialo veiklą. 

Dėkojo už transportą
Vilkaviškio parapijos salėje susibūrę tremtiniai sulaukė svečių. Į renginį atvyko rajono meras Algimantas Antanas Greimas, laikinai Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus funkcijas atliekantis administracijos direktoriaus pavaduotojas Evaldas Janulionis, rajono Tarybos narys Rimvydas Žiemys. 
Kiek didesnio Savivaldybės palaikymo anksčiau pasigesdavusi LPKTS Vilkaviškio filialo veiklą organizuojanti D. A. Karkienė šį kartą rajono valdžiai turėjo už ką padėkoti. Į šiandieninį suvažiavimą Kaune, ir į porą anksčiau mūsų rajone bei Ariogaloje vykusių renginių vilkaviškiečiai tremtiniai galėjo vykti Savivaldybės parūpintu transportu. 

 
Vilkaviškio savivaldybė pasiekė geriausią iki šiol turėtą įvertinimą Lietuvos savivaldybių indekse Spausdinti El. paštas

Lietuvos laisvosios rinkos institutas pristatė jau trečiąjį Lietuvos savivaldybių vertinimą – Lietuvos savivaldybių indeksą 2013. Remiantis 2012 metų duomenimis, šis indeksas parodo geriausiai ir prasčiausiai besitvarkančias savivaldybes. Remiantis įvairiais savivaldybės veiklą apibūdinančiais rodikliais pateikiamas 7-ių miestų savivaldybių ir 53 rajonų savivaldybių veiklos vertinimas. Tyrimas apima dešimt gyventojams ir investuotojams aktualių sričių: komunalinis ūkis, transportas, švietimas, sveikata, socialinė rūpyba, investicijos, mokesčiai, turto valdymas, administracija, biudžetas.
Iš 53 rajonų savivaldybių sąraše Vilkaviškio rajono savivaldybė užima 25 vietą su 49,2 balo. Geriausiųjų penketuką sudaro Kauno r. - 68,4; Plungės, Druskininkų, Mažeikių ir Kėdainių savivaldybės - daugiau nei 61 balas. Blogiausių rajono savivaldybių sąrašą vainikuoja Šakių rajono savivaldybė, surinkusi tik 37,4 balo. Kiek geriau už ją surinko Radviliškio r. ir Joniškio r. savivaldybės, nepasiekę 40 balų. Iš kaimyninių savivaldybių geriausiai pasirodė Kazlų Rūdos savivaldybė - aštunta su 58 balais, paskui ją rikiuojasi Kalvarijos savivaldybė su 56,5 balo, Marijampolė – vienuolikta su 56 balais.

Kas kelia, ir kas tempia žemyn mūsų savivaldybę

Kaip konstatuoja LLRI ekspertai, Vilkaviškio savivaldybės pasiekta 25 vieta - tai geriausias iki šiol savivaldybės įvertinimas Lietuvos savivaldybių indekse. Rezultatą nulėmė aukštesni įvertinimai administracijos, biudžeto bei investicijų srityse. Investicijų srityje labiausiai išsiskiria spartus materialinių investicijų kiekio augimas bei veikiančių ūkio subjektų skaičiaus vienam gyventojui augimas. Geram investicijų srities įvertinimui reikalingas ir tiesioginių užsienio investicijų kiekio augimas. Administracijos srities teigiamas įvertinimas labiausiai pasižymi mažėjančių skundų bei ginčų skaičiumi. Tuo tarpu išaugusi atvirų viešųjų pirkimų dalis iki 95 proc. visuose viešuosiuose pirkimuose (išskyrus mažos vertės) teigiamai paveikė bendrą biudžeto srities įvertinimą. Kad pasiektų aukštesnę poziciją reitinge, Vilkaviškio r. pritrūko geresnių įvertinimų komunalinio ūkio, socialinės rūpybos bei turto valdymo srityse. Nuostolinga savivaldybės įmonių veikla šilumos bei vandens tiekimo atveju nulėmė prastesnius komunalinio ūkio srities įvertinimus. Turto valdymo srityje gautų balų skaičių neigiamai paveikė augantis savivaldybės valdomų įmonių skaičius.
Vidutinis darbuotojų skaičius, tenkantis 1000-iui gyventojų šalyje yra 3,2. Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos, tarybos narių, kontrolės ir audito tarnybos darbuotojų skaičius tenkantis 1000-iui gyventojui 2012 m. buvo nežymiai didesnis už šalies vidurkį. Neringos savivaldybėje darbuotojų skaičius, tenkantis tūkstančiui gyventojų 2012 m., buvo didžiausias ir siekė 14,7. Mažiausias santykis fiksuotas Vilniaus m. savivaldybėje, kurioje 1000-iui gyventojų tenka 1,2 darbuotojo.
Kiek suneraminti reikėtų dėl socialinės pašalpos gavėjų skaičiaus, tenkančio 1000-iui gyventojų mūsų savivaldybėje - 127, kai šalies vidurkis yra - 95. Materialinių investicijų mūsų savivaldybėje vienam gyventojui tenka tik 2299 Lt, kai šalyje - 4104 Lt. Gerokai atsiliekame nuo kitų savivaldybių ir tiesioginėmis užsienio investicijomis, tenkančiomis vienam gyventojui - 142 Lt., kai šalies vidurkis - 4448 Lt.

 

 
Išrinktas TS-LKD Vilkaviškio skyriaus pirmininkas Spausdinti El. paštas

Penktadienį TS-LKD Vilkaviškio skyriuje vyko rinkimai. Į skyriaus pirmininkus buvo pasiūlyti du kandidatai – laikinai Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus funkcijas atliekantis Administracijos direktoriaus pavaduotojas Evaldas Janulionis ir Vytautas Judickas, dirbantis Pilviškių seniūnu. Po slapto balsavimo suskaičiavus biuletenius paaiškėjo, kad vienu balsu daugiau surinko Evaldas Janulionis. Taigi, jis išrinktas TS-LKD Vilkaviškio skyriaus pirmininku. Evaldo Janulionio siūlymu Vytautas Judickas išrinktas pirmuoju pirmininko pavaduotoju, pavaduotojais – Izabelė Striokienė, Alius Siditas Pavasaris, Dalija Agota Karkienė, sekretore – Angelita Zubavičienė. Į Skyriaus tarybą išrinkti: Vilija Čiuplienė, Saulytis Kurtinaitis, Valentinas Striokas, Rimvydas Žiemys, Dalia Uldinskienė, Leonas Zdancevičius, Saulenas Aželskas, Bronė Kisieliauskienė.
Susirinkime taip pat deleguoti skyriaus atstovai į Marijampolės regiono koordinacinę tarybą. Tai skyriaus pirmininkas Evaldas Janulionis ir buvęs ilgametis (15 metų) TS-LKD skyriaus pirmininkas Rimvydas Žiemys.

 
Rengiamasi patvirtinti nerūkymo zonas Vilkaviškio rajono savivaldybės teritorijoje Spausdinti El. paštas

Mokslininkai nustatė, kad vieno iš dešimties suaugusių žmonių mirties priežastis – rūkymo sukeltos ligos. Tabako lapuose randama apie 4000 įvairių cheminių medžiagų, iš kurių keli šimtai yra toksiškos žmogaus organizmui. Tokios medžiagos, patekusios į organizmą, neabejotinai pakenkia sveikatai. Atlikti tyrimai parodė, kad stovėdamas šalia rūkančiojo žmogus įkvepia daugiau pavojingų kietųjų dalelių nei stovėdamas šalia judrios gatvės. JAV Aplinkos apsaugos agentūros pasyvus rūkymas įvardijamas kaip A grupės (patvirtintas) žmogaus kancerogenas. Tabako dūmai dirgina kvėpavimo takų ir akių gleivinę, pagreitina nuovargio atsiradimą, gali išprovokuoti galvos skausmus, krūtinės anginos, astmos priepuolį, paūminti alergines ligas. Dažnas ir ilgalaikis pasyvus rūkymas didina plaučių vėžio, širdies ligų, insulto ir kitų rūkantiesiems būdingų ligų riziką.
Pagal Lietuvos Respublikos tabako kontrolės įstatymo 19 straipsnio 1 dalį, draudžiama rūkyti (ir vartoti kitus tabako gaminius):
1. švietimo įstaigose, sveikatos priežiūros įstaigose, interneto kavinėse, patalpose, kur vyksta sporto renginiai;
2. darbo vietose, esančiose uždarose patalpose (tačiau leidžiama įrengti specialias patalpas rūkymui);
3. bendrai naudojamose patalpose, kuriose nerūkantieji gali būti priversti kvėpuoti tabako dūmais;
4. viešajame transporte (išskyrus tolimojo susisiekimo traukinius ir orlaivius su įrengtomis specialiomis vietomis);
5. restoranuose, kavinėse, baruose, kitose viešojo maitinimo įstaigose, klubuose, diskotekose, išskyrus specialiai įrengtus cigarų ar pypkių klubus (nuo 2007 m. sausio 1 d.).

 
Antikorupcijos komisija domisi „karštais taškais“ Spausdinti El. paštas

Renata Vitkauskienė, „Santaka“

Per išvažiuojamąjį posėdį Savivaldybės tarybos nuolatinė Antikorupcijos komisija rajone apžiūrėjo daugiausia diskusijų keliančius objektus. Dėl Šeimenos ir Vilkaujos upių vagų valymo nuspręsta siūlyti pasitelkti specialistus ir įvertinti atliktų darbų kokybę bei kiekius. Apibendrinusi situaciją dėl ginčytinų statybų komisija siūlys detaliųjų planų tvirtinimo įgaliojimus grąžinti rajono Tarybai.

Pagal skundus ir straipsnius
Į išvažiuojamąjį posėdį buvo išvykę rajono Tarybos ir Antikorupcijos komisijos nariai Rimvydas Žiemys, Raimunda Danguolė Sutkaitienė, Kazys Kiaulakis, Gedeminas Gudaitis, Valdas Kamaitis, į komisiją įtraukti Vilkaviškio miesto bendruomenės nariai Vidutė Petrauskienė ir Kęstutis Žiemys. Toks posėdis per šią kadenciją surengtas pirmą kartą.
Aplankyti keturi viešai prieinami objektai. Maršrutas sudarytas atsižvelgus į įvairias institucijas pasiekusius gyventojų skundus, į kai kuriuos objektus dėmesį atkreipė patys komisijos nariai, įtakos turėjo ir „Santakoje“ publikuota informacija.

Laiptai – atviri
Komisija buvo nuvykusi į Patunkiškių kaimą įvertinti situacijos, susiklosčiusios verslininkui Arvydui Gražuliui įsiruošus ir tvora užtvėrus laiptus į ežerą, o drauge apsunkinus laisvą praėjimą paežere. Toje vietoje į akis pirmiausia krito pagilinti laiptai, kuriuos rengiant yra nukasta šlaito dalis. Iškasoje išgrįsti laiptai buvo aptverti tvora. Ar ji nėra pernelyg arti ežero, sykiu su komisijos nariais paežerėje lankęsis Marijampolės regiono aplinkos apsaugos departamento (MRAAD) Vilkaviškio agentūros vadovas Vitas Bakas nedrįso iš karto vertinti ir buvo linkęs laukti specialių skaičiavimų duomenų.
Tačiau po poros savaičių į kitą posėdį susirinkusi komisija sužinojo, kad tvora, kuria buvo atitverta laiptų duobė, jau nuardyta ir pakrante galima laisvai praeiti. Tiesa, eidamas turi žiūrėti sau po kojomis, kad neįkristum į iškasą, kurioje tebėra akmenimis išgrįsti laiptai. Laiptų klausimai, pasak V. Bako, turbūt bus sprendžiami teisme, nes pareigūnas rašysiąs administracinio teisės pažeidimo protokolą. K. Žiemio nuomone, išjudinti „ežero reikalo“ sprendimą padėjo viešumas.
Paežerėje komisija iš V. Bako išgirdo atsakymą į gyventojų skundus dėl ežere plaukiojančio vandens transporto keliamo triukšmo. MRAAD Vilkaviškio agentūros vadovas teigė vandens motociklų ežere nematęs, o po jį plaukiojančių valčių variklių galingumas normų lyg ir neviršijantis.
Apsukę ratą paežere posėdžio dalyviai rado statybvietę, kurioje darbai pastaruoju metu sustoję. Tačiau dėl ankstesnės veiklos privažiavimas prie ežero yra išraustas ir toks paliktas, tad su lengvuoju automobiliui tą kelio atkarpą įveikti gana sunku. Tad atsakingiems pareigūnams prie Paežerių ežero vertėtų pasidairyti atidžiau.

 
Gerovės siekta „skolinantis“ vaikus Spausdinti El. paštas

Renata Vitkauskienė, 2013-08-24, „Santaka“

Savivaldybės meras Algimantas Antanas Greimas liepos pabaigoje vykusiame Tarybos posėdyje grįžo prie pavasarį iškelto klausimo apie kelioms mokykloms esą naudingą, bet galbūt tik popieriuje vykusią mokinių migraciją. 
Dokumentas, kuriuo rėmėsi rajono vadovas, verčia abejoti, ar visi vaikų perėjimo iš vienos mokyklos į kitą atvejai buvo tikri. 

Minimos penkios mokyklos
Situaciją, kai mokiniai mokyklos nekeičia, bet dokumentai rodo kaitą, meras pavadino „skolinimusi“. Savo teiginius A. A. Greimas grindė jo pavedimu atlikto patikrinimo ataskaita. Mokyklas tikrino Savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos specialistės. 
Patikrinimai dėl galbūt tarpusavyje vykdyto moksleivių „skolinimosi“ buvo atlikti Sūdavos vidurinėje, Paežerių ir Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėse mokyklose. Tikrinta mokinių apskaitos ir kontingento kaitą fiksuojanti dokumentacija, dienynai, mokinių asmens bylos. 
Išanalizuotas mokinių judėjimas tarp mokyklų nuo 2012 m. rugsėjo 1 d. iki spalio 3 d., nes būtent mokslo metų pradžioje moksleivių skaičius lemia mokinio krepšelio lėšas, skiriamas įstaigoms. 
Šią savaitę meras gavo ir antros komisijos, tikrinusios, ar mokinių kaita Paežerių pagrindinėje mokykloje buvo reali, ar tik „popierinė“, aktą. Juo remiantis, mokiniais galbūt „besidalijusių“ įstaigų sąrašą papildė Vilkaviškio pagrindinė mokykla. Tikėtina, kad vieną šeštoką Paežerių pagrindinei mokyklai buvo „paskolinusi“ ir Pilviškių „Santakos“ gimnazija. 

 
Antikorupciniu žvilgsniu po Vilkaviškio rajoną pasidairius Spausdinti El. paštas

„Rugpjūčio 22-ąją vyko Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos Antikorupcinės komisijos išvažiuojamasis posėdis. Šį komisijos posėdį inspiravo iš gyventojų gaunami skundai bei viešojoje erdvėje pasirodantys svarstymai dėl vieno ar kito objekto darbų kokybės bei pinigų įsisavinimo. Po šio posėdžio daugeliui komisijos narių klausimų kilo turbūt daugiau nei atsakymų.“ – rašoma portale Vilkaviškis.info. Skaitykite...

 
Mokinių maitinimas rudenį liks kretingiškių rankose Spausdinti El. paštas

Renata Vitkauskienė, „Santaka“

Baigiantis sutarčiai su Vilkaviškio rajono vaikus penkerius metus maitinusia UAB „Kretingos maistas“, Savivaldybės administracija ieško, kas šį darbą dirbs ateinančius trejus metus. Parduodamos paslaugos paketas yra išskaidytas į keturias dalis, tad varžytis dėl teisės ją teikti gali ir mažesnius pajėgumus turinčios įmonės. 
Tačiau, viešųjų pirkimų procedūrai užsitęsus, artimiausius mėnesius mokyklų valgyklose šeimininkaus kretingiškių bendrovės darbuotojai. 

Pirks keturioms grupėms
Pradėjus galvoti apie mokinių (vaikų) maitinimo paslaugos pirkimą–pardavimą, pirmiausia buvo ketinta ieškoti tiekėjo, kuris vienas rūpintųsi visomis mokyklomis. Tačiau vis dėlto apsispręsta, kad Savivaldybė mokinių maitinimo paslaugą parduos išskaidžiusi ją į dalis. 
Savivaldybės administracijos direktorius Audrius Balbierius sakė, jog rajono mokyklos yra suskirstytos į keturias grupes. Tai reiškia, kad galbūt ateityje rajone tą patį, tik išdalytą darbą dirbs ne viena, o kelios bendrovės, atsiras įvairovės bei galimybė palyginti skirtingų įmonių paslaugų kokybę. 
Ar taip ir bus, parodys viešojo pirkimo konkurso rezultatai. 

 
Kas ką klaidina, ir kas ką kvailina? Spausdinti El. paštas

„Atsiverčiame jau minėtos Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos puslapį, kuriame nurodytos kuro kainos ir bandome ieškoti, kuo kūrensime. Medienos granulių vidutinė žaliavos ir transportavimo kaina be PVM 2013 m. birželio mėnesį nurodyta 1180,89 Lt/tne; šiaudų – 378,50 Lt/tne; durpių – 422,10 Lt/tne; kito biokuro kainą randame gegužės mėn.: skiedrų473,71 Lt/tne; pjuvenų – 421,21 Lt/tne; malkinės medienos – 394,54 Lt/tne; medžio drožlių – 654,60 Lt/tne; medžio granulės šį mėnesį buvo pigesnės nei birželį – 1081,94 Lt/tne. Palyginus kainas, panašu, kad siūloma kūrenti brangiausiu – medžio granulių kuru. Tačiau tada į akis krenta numatytas kuro drėgnumas. Projekte parašyta, kad numatoma kuro drėgmė – 47 %. “ – rašoma portale Vilkaviškis.info. Skaitykite...

 
Atėjo laikas ir britams pasimokyti iš Lietuvos Spausdinti El. paštas

„Britanijos ir Pietų Europos šalių vyriausybės nesaugojo viešųjų finansų ir neskatino ekonomikos augimo. Gal jiems vertėtų imti pavyzdį iš Baltijos valstybių, klausia ekonomistas Andersas Aslundas straipsnyje cityam.com. Per 2008–2009 m. finansų krizę Estijos, Latvijos ir Lietuvos ūkiai smuko nuo 15 iki 24 proc., tačiau šių valstybių vadovai buvo matę kur kas sunkesnius laikus (kaip antai, Tarybų Sąjungos žlugimą) ir mokėjo ieškoti išeities iš krizės, teigia straipsnio autorius.“ – rašoma portale „Delfi“. Skaitykite...

 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 4 iš 17

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis

LKD

Reklaminis skydelis

LPKTS

Reklaminis skydelis

Orai

Reklaminis skydelis