„Santaka“

Reklaminis skydelis

LR Prezidentas

Reklaminis skydelis

LR Seimas

Reklaminis skydelis

LR Vyriausybė

Reklaminis skydelis

Vilkaviškio r. sav.

Reklaminis skydelis

Lietuvos regioninė politika

Reklaminis skydelis

Ekonomika.lt

Reklaminis skydelis

Lietuvos Savivaldybių asociacija

Reklaminis skydelis

Verslo informacijos centras

Reklaminis skydelis

Ūkininko patarėjas

Reklaminis skydelis

Sūduvos gidas

Reklaminis skydelis

Elektroniniai valdžios vartai

Reklaminis skydelis

Infostatyba

Reklaminis skydelis

Lietuvos žinios

Reklaminis skydelis

Vilkaviškio Vietos veiklos grupė

Reklaminis skydelis

Korupcijos prevencija

Reklaminis skydelis

SoDra

Reklaminis skydelis

Valstybine mokesčių inspekcija

Reklaminis skydelis

XXI amžius

Reklaminis skydelis

Bernardinai

Reklaminis skydelis

PrisijungimasJoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej KovalKaip amžių bėgyje keitėsi Sūduvos miestų ir miestelių tautinė sudėtis? Spausdinti El. paštas

„Pavadinimas Suvalkija atsirado tik XIX a. antroje pusėje, kai Užnemunė priklausė Suvalkų gubernijai, o jos centru buvo Suvalkų miestas. Tačiau nepaisant kalbininkų ir kitų autoritetų patarimo, šnekamoje kalboje, ypač tarp vietinių žmonių, greičiau išgirsime pavadinimą Suvalkija, o ne Sūduva. Sūduviai yra autochtonai, kilę iš jotvingių (sūduvių), susidarė kaip etninė grupė XVI-XVII a. Sūduvius papildė nadruviai, atsikėlę iš Kauno apylinkių ir Žemaitijos. Sūduvių etninei grupei darė įtaką dar anksčiau - ХШ a. pab.-XIV a. - į Užnemunę atkelti žiemgaliai, totoriai, lenkai (daugiausia mozūrai, kaip karo belaisviai patekę į Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę (LDK).“ – rašoma portale „Sūduvos gidas“. Skaitykite...

 
Savivaldybės suka galvą, kam patikėti moksleivių maitinimą Spausdinti El. paštas

„Vilkaviškio savivaldybės mokykloms praėjusius penkerius metus maistą tiekė UAB „Kretingos maistas“. Šiemet sutartis pasibaigė ir tenka skelbti naują maitinimo paslaugų konkursą. Iš pradžių buvo numatyta eiti tuo pačiu keliu, pirkti paslaugą urmu visoms 21 rajono mokyklai. Pagal sąlygas dalyvauti konkurse galėjo tik tos įmonės, kurios turi sertifikatus. O juos turi vos dvi maitinimo paslaugas teikiančios įmonės, tarp jų praėjusį laikotarpį vilkaviškiečių vaikus maitinę kretingiškiai. Nors didesnių nusiskundimų dėl maitinimo praėjusį laikotarpį negauta, kai kurių vilkaviškiečių nuomone, ankstesnės sąlygos yra ne kas kita kaip vienos įmonės protegavimas. Tuo labiau kad norinčių dalyvauti konkurse buvo ir yra. Be UAB „Kretingos maistas“, šiemet dalyvauti konkurse ketinimus pateikė dar trys bendrovės. Jos kur kas mažesnės, todėl galimybių aprėpti visas mokyklas neturi. Konkurso vokai jau turėjo būti atplėšti praėjusią savaitę, bet vienas iš pretendentų pateikė paklausimą. Konkursą teko nukelti.“ – rašo Dalia Byčienė laikraštyje „Respublka“. Skaityti...

 
Miestiečiai išleidžia daugiau Spausdinti El. paštas

Vilkaviškis.info

Lietuvos statistikos departamentas, remdamasis namų ūkių biudžetų tyrimo duomenimis, praneša, kad vidutinės namų ūkių vartojimo išlaidos 2012 m. buvo 854 litai vienam asmeniui per mėnesį. Palyginti su 2008 m., vartojimo išlaidos padidėjo 0,5 procento, arba 4 litais per mėnesį. Įvertinus vartojimo kainų augimą, vartojimo apimtis sumažėjo 11,5 procento.
Miestiečių vidutinės mėnesio vartojimo išlaidos buvo 923 litai, kaimo gyventojų – 715 litų. Palyginti su 2008 m., vidutinės vartojimo išlaidos mieste padidėjo 1,5 procento, o kaime – sumažėjo 2 procentais.
2012 m., palyginti su 2008 m., padidėjo gyventojų vartojimo išlaidos maistui, būstui, vandeniui, elektrai, dujoms ir kitam kurui, sveikatos priežiūrai ir švietimui, iš jų išlaidų būsto nuomai, vandeniui ir energijai padidėjimas viršijo kainų augimą.

 
TS-LKD sąskrydis Spausdinti El. paštas

Šiandien apie 3 tūkstančius Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos narių iš visos Lietuvos susirinko į kasmetinį sąskrydį Molėtų rajone, „Obuolių saloje“, kuris šiemet sutampa su partijos įkūrimo dvidešimtmečio minėjimu. Ta proga sąskrydyje peržiūrėtas filmas „Vardan tos“, skirtas partijos jubiliejui, ir pristatyta 20 metų partijos veiklą atspindinti knyga „Su Lietuva“.
TS-LKD partijos pirmininkas Andrius Kubilius, sveikindamas visus susirinkusiuosius, pažymėjo, jog partijos nariai, tai tie Lietuvos idealistai, kurie per 20 metų neprarado idealizmo, nes žino vieną paprastą tiesą: ir blogas oras praeina, ir bloga valdžia praeina, svarbu visur, kas vyksta aplinkui, sugebėti įžvelgti gerų dalykų.
„Mielieji, džiugu matyti visus gerai nusiteikusius, visus, išsiilgusius gero pabuvimo kartu, visus, kuriems nebuvo ir nėra tas pats, kaip klostosi reikalai Lietuvoje. Ir niekada nebus tas pats. Pasidžiaugę, pabendravę kartu, turime padaryti viską, kad ir blogas oras šiandien, ir bloga valdžia greičiau baigtųsi. Ir mes tai padarysim!“, – šmaikštavo A. Kubilius.

 

 
Ar daug pinigų reikia, norint pradėti individualią veiklą? Spausdinti El. paštas

Vilkaviškis.info

Sūduvos krašte – daug gabių ir darbščių jaunuolių, tačiau daugelis, baigę mokslus, vis dažniau renkasi emigranto kelią ar ieško samdomo darbo. Samdinio darbas daugelio dirbančiųjų lūkesčių nepatenkina: darbdavio reikalavimai didžiuliai, atlyginimas minimalus. Ir tik retas kuris, nepaisydamas laukiančių iššūkių, ryžtasi įgyvendinti savo verslo idėjas, imasi individualios veiklos. Kai kuriems sekasi gerai, kai kuriems - prasčiau. Bendraujant su jaunais žmonėmis, tenka sutikti tokių, kurie norėtų įkurti savo verslą, bet bijo imtis individualios veiklos, nes nežino visų mokesčių niuansų, bijo, kad neturės pinigų verslo liudijimui ar būsimiems mokesčiams.
Individuali veikla gali būti vykdoma 2 būdais: įsigijus verslo liudijimą arba pagal individualios veiklos vykdymo pažymą. Kiekvienas asmuo turi nuspręsti individualiai, kas jam yra geriau ir kokią veiklos formą rinktis.

 
Regioninės plėtros departamento prie VRM pateikė duomenis apie ES paramos lėšų įsisavinimą Spausdinti El. paštas

Regioninės plėtros departamento prie VRM paskelbė skaičiavimus apie ES paramos lėšų įsisavinimą. Su paskaičiavimais galite susipažinti paspaudę čia

 
Marijampolės regiono potencialas įvertintas Europos lygiu Spausdinti El. paštas

Marijampolės regionas, kaip turintis potencialą ir pažangus regionas, pateikęs profesionalią verslumo strategiją,  gavo sertifikatą Europos Sąjungos Regionų komiteto organizuotame 2014 m. verslaus Europos regiono konkurse.
Šis, kasmet organizuojamas, konkursas padeda sužinoti apie išskirtinę verslumo viziją turinčius Europos Sąjungos regionus ir juos apdovanoti. Marijampolės regionas, pirmasis iš Lietuvos regionų, gavęs apdovanojimą verslaus Europos regiono konkurse.
Dalyvavimui konkurse Marijampolės regiono plėtros taryba pritarė dar 2012 gruodžio mėn.
Rengiant paraišką, Regioninės plėtros departamento prie VRM Marijampolės apskrities skyrius organizavo susitikimą su Marijampolės apskrities savivaldybių administracijų, Marijampolės kolegijos, Marijampolės profesinio rengimo centro, Kauno prekybos pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo, Marijampolės teritorinės darbo biržos, Vilkaviškio turizmo ir verslo informacinio centro, Kazlų Rūdos verslo inkubatoriaus, Šakių verslo informacijos centro, VšĮ Nemuno euroregiono Marijampolės biuro bei verslo atstovais, Marijampolės regiono plėtros 2014–2020 metais galimybių studijos rengėjo UAB „BGI Consulting“ analitikais.

 
„Gyventojai be transporto neliks, tačiau nesąžiningai pelnytis negalima leisti“ - sako administracijos direktoriaus pavaduotojas Evaldas Janulionis Spausdinti El. paštas

Vilkaviškis.info

„Savivaldybei iškilusi didžiulė problema su transportu, tačiau skaudžiausia, kad tarybos nariai nenori gilintis, analizuoti tos problemos ir išspręsti. Pradėjęs dirbti, radau visą „eilę“ transporto maršrutų, kurie buvo sukurti tik mokiniams vežti, nors įvardijami, kaip reikalingi visuomenei. O tai reiškia, kad savivaldybė biudžeto pinigais privalo padengti jų „patiriamus nuostolius“ - planuotas mūsų pokalbis apie savivaldybės projektus ir investicijas 2014-2020 metais pakrypsta visai kita linkme, kai savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo Evaldo Janulionio paklausiu apie numatomas investicijas į rajono transporto sistemą. Todėl ir pradedame nuo paskutinio savivaldybės tarybos posėdžio, kai tarybos narių dauguma klausimą apie nuostolingų maršrutų išbraukimą iš visuomenei reikalingų sąrašo išėmė iš darbotvarkės, kaip neparuoštą.

Kam pritrūko kompetencijos – administracijai ar tarybai, svarstant šį klausimą?

Praeitame tarybos posėdyje buvo lygiai taip pat paruošta medžiaga dėl Keturvalakių maršruto išbraukimo iš visuomenei būtinų sąrašo, tačiau tada tarybos nariams neužkliuvo, nes suinteresuoti verslininkai matyt „pramiegojo“ šio klausimo svarstymą. Prieš dabartinį posėdį tarybos nariai man aiškino, kad turėjome UAB „Bondrida“, kurios maršrutus pateikėme svarstyti, supažindinti su priekaištais. Kiek dar galima supažindinti, jeigu mokyklos direktorius ne kartą įmonei reiškė priekaištus dėl grafiko nesilaikymo, tačiau į pastabas jie nereagavo, jeigu mūsų specialistai nustatė, kad nesilaikoma numatyto maršruto. Tikrinant maršrutą „Vilkaviškis – Skardupiai – Kybartai – Mažučiai – Virbalis – Vilkaviškis“, specialistai nustatė, kad šis autobusas būna paliekamas Virbalio mokyklos kieme, vežioja tik vaikus, gyventojams paslaugų neteikia, o nori, kad jiems kompensuotume nuostolius. Pradinis šio maršruto sustojimas yra numatytas Vilkaviškio autobusų stotyje, išvykimo laikas 6.30, tačiau tikrinimo metu nė karto jis iš ten neišvyko. Kai paprašėme maršruto išklotinės, pamatėme, kad į ją įtrauktas kilometražas iš Vilkaviškio stoties, ir ten patiriami nuostoliai. Tai jau lėšų apskaitymo netikslumas.

 
Klausimas Tarybai pateiktas „neparuoštas“. Kas už tai turėtų atsakyti? Spausdinti El. paštas

Vilkaviškis.info

Iš birželio 28 dieną vykusio Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės buvo išbrauktas klausimas „Dėl visuomenei būtinų vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutų nustatymo pakeitimo“ pakeitimo. Pateiktame svarstyti klausime buvo siūloma panaikinti du reguliaraus susisiekimo maršrutų tvarkaraščius, kurie dubliuojasi su analogišku UAB „Kautra“ maršrutu ir didina savivaldybės išlaidų nuostolius, mat už keleivių vežimą 2013 m. sausio mėn. nuostolių Savivaldybė kompensavo 1689,65 Lt, vasario mėn. kompensuojama suma sudarė 2072,59 Lt, kovo mėn. – 1746,67 Lt.
Nors savivaldybė savo biudžetą pajėgi tvirtinti tik dešimčiai mėnesių, ir neaišku, kas metų pabaigoje lauks mokytojų bei kitų biudžetininkų atlyginimų, tarybos nariai šio klausimo sprendimą pasiūlė išimti iš darbotvarkės kaip neparuoštą, prarandamos sumos jiems įspūdžio nepadarė. Tik trys tarybos nariai: Gintautas Plečkaitis, Rimvydas Žiemys ir Petras Žilionis buvo už tai, kad reikėtų šį klausimą svarstyti. R. Žiemys kaip tik priminė tos dienos aktualiją - pas Premjerą vykusį savivaldybių skolų svarstymą, o nuostolius nešantys maršrutai ir yra vienas iš šių skolų šaltinių.

 
Birželio 20 d. vyko Marijampolės regiono plėtros tarybos posėdis Spausdinti El. paštas

2013 m. birželio 20 d. Šakių rajono savivaldybėje posėdžiavo Marijampolės regiono plėtros taryba. Posėdis buvo surengtas Plokščių miestelio vidurinėje mokykloje, kurioje, įgyvendinant Marijampolės regiono plėtros tarybos atrinktą regioninį projektą „Plokščių daugiafunkcio centro steigimas“ bei panaudojant Europos Sąjungos fondų lėšas, buvo įsteigtas Universalus daugiafunkcis centras.  
Posėdyje svarstyta 11 klausimų, priimti 9 sprendimai.
Lietuvos Respublikos Vyriausybei pakeitus jos deleguotus atstovus regionų plėtros tarybose pasikeitė ir Marijampolės regiono plėtros tarybos sudėtis. Vietoje Birutės Kažemėkaitės, Kalvarijos savivaldybės tarybos narės, Vyriausybė į Marijampolės regiono plėtros tarybą paskyrė Valdą Tumelį, Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoją. Posėdyje buvo išrinktas naujas Marijampolės regiono plėtros tarybos pirmininko pavaduotojas, kuriuo tapo ilgametis Tarybos narys Rimvydas Žiemys, Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys.

 
Virbalio miestas atšventė savivaldos jubiliejų Spausdinti El. paštas

Renata VITKAUSKIENĖ, „Santaka“, 2013 m., Nr. 70

Praeitą savaitgalį Virbaliui suteiktos Magdeburgo teisės 420 metų sukakties minėjimui sumanyti renginiai pasiekė kulminaciją. Penktadienį vyko konferencija, o šeštadienį virbaliečiai ir jų svečiai rinkosi į miesto šventę.
Magdeburgo teisės 420 metų sukakčiai Virbalio žmonės ruošėsi kruopščiai ir iš anksto. Seniūnas Zitas Lasevičius sakė, kad šio įvykio jubiliejų anksčiau miestas buvo minėjęs prieš 20 metų. Pasitikdama sukaktį šiemet bendruomenė „Virbalio vartai“ išleido ir visuomenei pristatė kraštotyros knygos „Virbalis mano atsiminimuose“ antrąją dalį. Siekdami geriau pažinti meto, kuriuo kūrėsi miestas, istorinę, filosofinę bei kultūrinę savastį, miestiečiai rinkosi į kūrybinę popietę „Renesansiški miesto eskizai“. „Santakos“ skaitytojai negalėjo nepastebėti, kad apie savo miestą virbaliečiai prabilo ir eilėmis, kurias buvome išspausdinę laikraštyje. Magdeburgo teisės 420 metų sukakties proga Virbalio miesto Vydūno gatvės bendruomenė prie klebonijos pasodino ąžuoliuką. 

 
Mintimis sugrįžo į Sąjūdžio gimimo metus Spausdinti El. paštas

Dangyra APANAVIČIENĖ, „Santaka“, 2013 m., Nr. 67

Penktadienį Vilkaviškyje buvo paminėtas Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio 25-etis. Į šventę, vykusią Vilkaviškio kultūros centro mažojoje salėje, susirinko tik saujelė Sąjūdžio aktyvistų ir vos keletas buvusios iniciatyvinės grupės narių. 
Jubiliejinį Sąjūdžio renginį organizavo Vilkaviškio krašto muziejus. Tad pirmieji susirinkusiuosius pasveikino šventę vedę muziejaus darbuotojai – direktorius, istorikas Antanas Žilinskas ir muziejininkė Elena Rupeikienė. 
Sveikinimo žodį renginio dalyviams tarė rajono Savivaldybės meras Algimantas Antanas Greimas. Jis Sąjūdžio metus pavadino įdomiu istoriniu laikotarpiu ir pasidžiaugė, kad kylantis judėjimas tuomet baigėsi taikiai, nors, A. A. Greimo teigimu, buvo užmačių Lietuvoje sušaudyti apie 200 tūkst. žmonių. 
Kaip visada, jausmingą kalbą pasakė dekanas prel. Vytautas Gustaitis. Prelatas kėlė klausimą, ar nereikia šiandien tautai, pamiršusiai idėją ir paskendusiai interesų liūne, naujo Sąjūdžio. Dvasininkas kvietė žmones iš naujo prabusti ir kurti Lietuvą. 
Išsamų, istoriniais faktais paremtą ir chronologine tvarka išdėstytą pranešimą pateikė A. Žilinskas, Sąjūdyje dalyvavęs nuo pat jo pradžios. Jis susirinkusiuosius mintimis sugrąžino į 1988 m. ir leido neakivaizdžiai pakeliauti Sąjūdžio takais, vardijo žmones, kėlusius naujam gyvenimui. Leonas Čeplevičius, Kostas Janulaitis, Valentinas Piečiukaitis, Vidmantas Mickevičius, Algimantas Zeikus, Artūras Simanavičius, Jonas Mačys, Juozas Jurkynas, Saulius Vabalas, Kazimieras Baršauskas, Dalytė Šileikienė, Bronius Šalčius, Arvydas Žardinskas, Raimundas Dapševičius, Pijus Dadurkevičius, Pijus Kilikevičius, Stasė Dambravienė ir daugelis kitų rajono gyventojų, anksčiau ar vėliau įsijungusių į šį iš tautos gelmių gimusį judėjimą. Kai kurių sąjūdiečių jau nebėra tarp gyvųjų, tad šviesus jų atminimas buvo pagerbtas tylos minute.

 
A. Bilotaitė: „Dabartinė regionų plėtros politika neefektyvi – situaciją reikia keisti iš esmės“ Spausdinti El. paštas

Seime vykusioje spaudos konferencijoje Seimo narė, Regionų plėtros šešėlinė ministrė Agnė Bilotaitė ir Zarasų rajono savivaldybės meras, ES Regionų komiteto vicepirmininkas Arnoldas Abramavičius pristatė Regioninės plėtros politikos gaires. Pristatyme buvo akcentuota, kad politiniame gyvenime neužtektinai skiriama dėmesio tokiai svarbiai sričiai kaip tolygi regionų plėtra ir vystymas. Atotrūkis tarp didmiesčių, ypač Vilniaus, bei likusios Lietuvos dalies netrukus gali pasiekti kritinę ribą, todėl būtina imtis priemonių.
„Mūsų atliktoje analizėje aiškiai konstatuojama, kad esamos politikos ir taikomų priemonių nepakanka, todėl būtina viešai kelti šiuos klausimus ir inicijuoti diskusijas bei naujų priemonių taikymą“, – teigė Seimo narė Agnė Bilotaitė. Pasak politikės, regionų plėtrai ir tolygiam vystymuisi iki šiol nebuvo skiriamas reikiamas dėmesys, ši sritis nebuvo įtraukta nė į vienos partijos programines nuostatas.

 
Vilkaviškio jaunimo problemos atskleistos, ar padės projektai jas išspręsti? Spausdinti El. paštas

Erika Muraškaitė, Vilkaviškis.info

Trečiadienį, birželio 12 dieną vyko baigiamasis Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendinamo projekto „Integruotos jaunimo politikos plėtra“ seminaras, kuris surengtas aptarti, ką Vilkaviškio savivaldybė artimiausiu metu ketina daryti pagal jau parengtą Jaunimo problemų sprendimo planą. Įgyvendinant šį projektą, tokių susitikimų jau įvyko visas ciklas, jų metu buvo susitinkama su jaunimu, savivaldybės bei kitų struktūrų atstovais. 
Šiuo metu departamento užsakymu visose 60 Lietuvos savivaldybių yra parengiami ir tvirtinami Jaunimo problemų sprendimo planai. Tai vidutinės trukmės strategijos, kurios kiekvienam rajonui nustačius jiems būdingas jaunimo problemas, būtų sprendžiamos prioritetine tvarka. Visose savivaldybėse yra labai didelis problemų laukas: infrastruktūra palanki jaunimui (socialinis būstas, parkai, žaidimų aikštelės viešosios erdvės jaunimui ir t.t.), visos paslaugos bei sritys, kuriomis jaunimas gali tobulintis, mokytis ir dirbti. „Šiuo projektu norima, kad Vilkaviškis taptų palankus rajonas jaunimui, kuriame galima gyventi, į kurį jaunimas norėtų sugrįžti, tarkim, baigęs mokslus arba čia studijuoti ir mokytis. Mano nuomone, savivaldybė ir atsakingos struktūros turėtų užtikrinti, kad tos priemonės, kurios yra numatytos būtų įtrauktos į kitus planavimo dokumentus (ilgalaikė savivaldybės strategija, regioninis plėtros planas)“,- sakė Jaunimo reikalų departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas Meldžiukas.

 
Moksleivių maitinimas: vėl ant to paties grėblio? Spausdinti El. paštas

„Kol moksleiviai kuria atostogų planus, rajono valdžiai – pats darbymetis – reikia surasti, kas juos maitins ateinančiais mokslo metais. Praėjusius penkerius metus visose rajono savivaldybės mokyklose moksleivius maitino UAB „Kretingos maistas“. Sutartis su šia įmone šiemet baigėsi, tad reikia ieškoti naujų. Didelių nusiskundimų dėl šios įmonės teikiamų moksleivių  maitinimo paslaugų lyg ir nebuvo. Vilkaviškio rajono moksleivių maitinimą prižiūrintis Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorius Viktoras Lebedžinskas sako, kad buvo nusiskundimų dėl atšalusio maisto ir porcijų dydžio, tačiau paslaugos teikėjas trūkumus ištaisė“ – rašoma portale „Vilkaviškis.info“. Skaitykite...

 
Nuo liepos 1 d. keičiasi Savivaldybės gyvenamųjų patalpų nuomos mokestis Spausdinti El. paštas

Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2011 m. rugpjūčio 17 d. nutarimu Nr. 906 pakeitė Valstybės ir savivaldybių gyvenamųjų patalpų nuomos mokesčio apskaičiavimo tvarką. Savivaldybės administracija šiuo metu atlieka parengiamuosius veiksmus dėl naujos Savivaldybės gyvenamųjų patalpų nuomos mokesčio apskaičiavimo tvarkos įgyvendinimo. Pakeistas nuomos mokestis bus pradėtas skaičiuoti nuo 2013 m. liepos 1 d.

 
A. Kubilius: „Esame partija, kuri nebijo prisiimti asmeninės atsakomybės, kuri neišduoda savo pamatinių nepriklausomybės vertybių“ Spausdinti El. paštas

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos suvažiavime Lietuvos nacionalinio dramos teatro salė lūžta nuo delegatų gausos. XVIII suvažiavime pažymimas partijos įteigimo dvidešimtmetis. Įžanginėje iškilmingoje suvažiavimo dalyje prisiminta partijos įkūrimo istorija, pristatytas filmas, skirtas partijos 20-mečiui pažymėti.
Kalbėdamas apie nueitą partijos kelią, TS-LKD partijos pirmininkas Andrius Kubilius šio dvidešimtmečio proga nuoširdžiai padėkojo tiems, kurie stovėjo prie partijos lopšio, ir tiems, kurie įsijungė tik pernai, kai nerimas del Lietuvos ateities jus ginė ne kur nors kitur, o jungtis prie TS-LKD.
Partijos pirmininkas taip pat padėkojo profesoriui Vytautui Landsbergiui: „Noriu padėkoti už geras varžybas šiuose pirmininko rinkimuose. Mes esame vienintelė ir tuo stipriausia partija, kur partijos pirmininko rinkimai yra visų partijos narių atsakomybė. Todėl dėkoju visiems už tą pasidalytą atsakomybę dėl partijos ateities. Šie rinkimai mano asmeninę atsakomybę daro dar didesnę. Esu įsitikinęs, kad partijos diskusijos dėl esminių dalykų, kartais ir gana karštos, kaip šių rinkimų metu, mus daro stipresnius. Ypač, kai diskusijos yra dėl idėjų ir dėl strategijų, o ne dėl asmeninių ambicijų ar nuoskaudų“.
A. Kubiliaus teigimu, šiandieninis suvažiavimas yra svarbus ne tik tuo, kad švenčiamas partijos dvidešimtmetis, bet ir tuo, kad kaip visada suvažiavimuose suteikiama galimybė apžvelgti nueitą kelią, dabartinę situaciją ir pažiūrėti į ateitį.

 
TS-LKD Tarybos posėdyje Spausdinti El. paštas

Gegužės 1 d., lygiai prieš 20 metų, buvo sukurta Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partija. Šiandien surengtame TS-LKD Tarybos posėdyje buvo aptarti pasiruošimo partijos Suvažiavimui, kuris vyks gegužės 12 dieną, darbai.
Visus susirinkusiuosius pasveikino naujai perrinktas TS-LKD partijos pirmininkas Andrius Kubilius, kuris padėkojo prof. Vytautui Landsbergiui už puikias varžybas šiuose rinkimuose ir visiems balsavusiems už abu kandidatus. Partijos pirmininkas toliau kvietė visus eiti į priekį, neieškant skirtumų, o ieškant naujų idėjų, kurios vienytų partiją.
„Nesinori, kad partija dalytųsi į dvi frakcijas, vieną dirbančią, o kitą – kritikuojančią. Kviečiu asmenines ambicijas, konkurenciją versti idėjomis, projektais ir veržtis į priekį“, – teigė A. Kubilius.
Partijos primininkas pabrėžė, kad jis vadovaujasi vieno žymaus vadybininko Jack Wills knygoje išsakytomis idėjomis, principais, kaip jis atsirinkdavo būsimuosius lyderius. A. Kubilius pažymėjo, kad tie principai tinka ir politikos, ir valstybės valdymui. Jis pats tais principais vadovaujasi ir kartoja juos kitiems.
Pirmas principas – pozityvi energija. Ja svarbu užkrėsti ir kitus. Antras – griežta riba, nes būnant lyderiu kartais tenka priimti aiškų sprendimą: taip arba ne. Trečias – pasiekti rezultatą. Svarbu, kad darbas duotų rezultatą. Ir pagaliau – aistra. Svarbu atsiduoti savo veiklai, darbui, tikslui visa širdimi.

 
TS-LKD partijos pirmininko rinkimus laimėjo Andrius Kubilius Spausdinti El. paštas

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininku antrajame rinkimų ture dvejų metų kadencijai išrinktas Andrius Kubilius.
Ligšiolinis partijos pirmininkas A. Kubilius surinko 5166 partijos narių balsus, prof. Vytautas Landsbergis – 4501 partijos narių balsą. Iš viso rinkimuose dalyvavo daugiau nei pusė – 59 proc. partijos narių.

 
« PradžiaAnkstesnis12345678910SekantisPabaiga »

Puslapis 5 iš 17

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis

LKD

Reklaminis skydelis

LPKTS

Reklaminis skydelis

Orai

Reklaminis skydelis