Prisijungimas


Marijampolės televizija rodys „Moki žodį – žinai kelią“
Ketvirtadienis, 30 Gruodis 2010 14:45

Per patį Jono Jablonskio gimtadien, gruodžio 30 d. 21 val.L. per Marijampolės televiziją bus transliuojamas  po daugiau nei 15 metų pertraukos įvykusio viktorinos „Moki žodį – žinai kelią“ vaizdo įrašas. Renginį filmavo ir montavo Lietuvos televizija. Bele, pastaroji renginio vaizdo įrašą parodys po naujųjų metų.

Viktorinoje varžėsi Marijampolės apskrities savivaldybių ir Lenkijos Punsko moksleivių komandos. Viktoriną vedė Audrius Giržadas ir A.Vidžiūnas. Renginio metu koncertavo grupė „Delfinai“ ir Stano, naujieji „Pikaso“, Lina Joy, Paulius ir „Studentės“, Rosita Čivilytė, grupė „Kas jos tokios“. Viktoriną organizavo , Sūduvos kultūros fondas, kūrybos namai „Elitaz“ ir Lietuvos televizija. Tai vienas iš didžiausių bendro Lietuvos ir Lenkijos kultūros puoselėtojų rengtas projektas, kurį finansavo Europos Sąjungos paramos fondai. Sūduvos kultūros fondas parengė „projektą Kalbos ir etnokultūros aktualizavimas Lietuvos-Lenkijos pasienio regione“. Viktorinoje „Mokių žodį – žinai kelią“, varžėsi komandos iš Kazlų Rūdos K.Griniaus gimnazijos, Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijos, Kalvarijos savivaldybės, Šakių rajono, Punsko Kovo 11-osios licėjaus, Vilkaviškio rajono.

 

 

Renginį stebėjo tądien ekspertais pristatyti J.Jablonskio provaikaitė, Nacionalinio muziejaus atstovė ir renginio globėja Eglė Griciuvienė, Lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Irena Smetonienė, Marijampolės kolegijos vadovas Vytautas Viliūnas, Marijampolės švietimo centro direktorė Meilutė Apanavičienė, dalyvavo ir I.Smetonienė vyras, Vilniaus universiteto dėstytojas, žinomas lietuvių kalbos filologas, Antanas Smetona.

Atrankiniame etape komandos varžėsi dviejose grupėse. Iš viso buvo užduoti devyni klausimai (po tris kiekvienai komandai). Jei į kurį nors klausimą nei viena komanda neatsakydavo, galimybę atsakyti ir gauti renginio rėmėjo, knygynų tinklo „Pegasas“, dovanas galėjo žiūrovai. Abiejų grupių varžybas laimėjo ir iškart į finalinį etapą pateko Vilkaviškio ir Šakių komandos, dėl trečiosios vietos finale likusių keturių komandų kapitonų mūšį laimėjo marijampoliečiai, kurie vėliau išplėšė pergalę finale. Tašku nuo jų atsiliko ir antrąja vietą viktorinoje „Pasakykim savo kraštui MYLIU!“ laimėjo Šakių rajono komanda, trečioji vieta atiteko Vilkaviškio komandai.

Nugalėtojams UAB „Mantinga“ ir „Sūduvos kultūros fondas“ dovanojo – kelionę lietuvių rašytojų takais Šveicarijoje. Knygas viktorinos dalyviams ir juos ruošusiems mokytojams dovanojo leidykla „Alma litera“ ir knygynas „Pegasas“ bei J.Jablonskio proanūkė Eglė Griciuvienė, žurnalistas iš Marijampolės Algis Vaškevičius.

 

 

Komentavimas išjungtas

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis