Prisijungimas


„Rubikono“ gniaužtuose Spausdinti El. paštas
Ketvirtadienis, 03 Vasaris 2011 10:38

Valentinas Krunglevičius, Lietuvos pensininkų partijos Vilkaviškio skyriaus pirmininkas

Nors 2010 m. „Rubicon group“ virto „ICOR“, bet kaip sakoma, ta pati panelė, tik kita suknelė. Tarp „ICOR“ valdomų bendrovių yra ir „City Servise“, kuri 2009 m. įsigijo atliekų tvarkymu užsiimančią UAB „Ecoservise“. Ši „geradarė“ 2010 m. rugpjūčio mėn. sudarė su Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centru 10.2 mln. litų vertės sutartį 5 metams. Kaip sakoma, smauglys prarijo triušį. O kokia mums iš to nauda? Absoliučiai jokios. Gal tik tokia, kad, pažvelgus į šiukšlių konteinerius arba šiukšles vežančias mašinas, žmogus neužmirštų į kieno rankas pakliuvo, nes ant jų puikuojasi UAB „Ecoservise“ logotipai. Tie 2,04 mln. litų kasmet yra sudėtinė atliekų tvarkymo kainos dalis. Leiskite paklausti: už kokius darbus mes turime mokėti tuos milijonus?

MAATC planuoja per metus surinkti, bet ne užsidirbti, 12,5 mln. litų. Aišku, kad bus surenkama daug daugiau, nes čia neįtrauktos gaunamos pajamos už antrines žaliavas ir už sutartis su prekybos centrais už prekių taros utilizavimą. Ponas A. Mieliauskai, kodėl mes privalome mokėti du kartus už tas pačias šiukšles ir kada atpigs kainos už atliekų surinkimą?  Jūs per mitingą žadėjote, kad, pradėjus gauti pajamas už antrines žaliavas, kainos už atliekų surinkimą bus mažinamos. Pajamas Jūs gaunate, nes antrines žaliavas surenka specialios mašinos, o kainos nemažėja. Tikėtis atsakymo būtų naivu, nes ponas A. Mieliauskas pripažįsta tik prievartinę teisę. Iš jo lūpų tik ir girdisi: „Jūs privalote mokėti“, „Jūs turite kreiptis“. O ką privalote Jūs?

Dabartinis kainų skaičiavimas už atliekų tvarkymą yra absurdiškas ir netgi nusikalstamas, nes remiasi „rubikono berniukų“ devizais: „Plėšk skurdžius, jie vis tiek nieko neturi“, „Mažiau jums, daugiau mums“, „Aplink kvailiai, tik mes protingi.“

Aš, gyvendamas vienas 51 kv. m. bute, moku 6Lt į mėnesį, vadinasi, man 1kv.m. kainuoja 0,118Lt, o jei mokėčiau už kvadratus, tai po 0,23 Lt. Iš kur atsiranda tokios kainų „žirklės“? Akivaizdu, kad nustatytos  kainas yra niekuo neparemtos , o paimtos iš „lubų“. Jei apskrities gyventojai( jų yra 185 419 ) sumokėtų po 6Lt  per mėnesį arba 72 Lt per metus, tai būtų 13,35 milijonai litų. Mokant tik už kvadratinius metrus, susidarytų 12,5 mln. Lt, kurių ir reikia MAATC metams. O kur dar mokesčiai už garažus ir sodo namelius, kur pajamos, gautos iš mokyklų, darželių, parduotuvių ir įstaigų, pajamos už sutartis su prekybos tinklais, pajamos, gautos už antrinių žaliavų realizavimą?

Atliekų tvarkymo apskaitoje – didžiausia netvarka. Tą rodo ir gyventojų eilės prie apskaitos darbuotojų kabinetų durų. Kainos įsigaliojo nuo praeitų metų spalio 1d. ir per tuos mėnesius apskaitos nesugebėta sutvarkyti. Peršasi išvada, kad darbuotojai neturi reikiamos kvalifikacijos arba tai yra MAATC politika: kuo daugiau netvarkos, tuo geriau. Drumstam vandeny žuvį gaudyti lengviau.

Ir dar. Padariau eksperimentą ir visą praeitų metų gruodžio mėnesį svėriau pas mane susidariusias atliekas, išnešamas į konteinerį. Rezultatas vertas infarkto. Pasirodo, kad aš per mėnesį „pagaminau“ tik 10 kg atliekų. Per metus – apie 120kg. O kiek kilogramų iš šio kiekio sudaro prekių pakuotė, už kurią jau sumokėjo prekybos centrai? Kaip teigia MAATC, kv. metras  „pagamina“ 11,07kg. atliekų, tai aš turėčiau jų „pagaminti“ 565kg, o pagal svorį, kuris gaunamas per metus, į sąvartyną priimtų atliekų kiekį padalinus iš gyventojų skaičiaus, turėčiau pagaminti 324kg. O respublikos vidurkis yra 400kg. 4 asmenų šeima, kurioje yra 2 mažamečiai vaikai, pagamins“ 1296kg. O tai jau yra didžiausia nesąmonė, kad vaikas šeimoje prišiukšlins tiek pat, kaip ir suaugęs. Savaime aišku, kad, gyvenant kartu, suvartojimas kiekvienam yra mažesnis negu gyvenant vienam.

Labai keistai atrodo nuostata, kad miesto ir kaimo gyventojai šiukšlina vienodai, todėl ir mokėti turi vienodai. Raskit kaime tokį kvailį, kuris degančias atliekas išmestų į konteinerį, o tas, kurios tinka pašarui, nesušertų gyvuliams.

Spręsti mano aptartų problemų net nebandoma – norima tik pasipelnyti. Daug lengviau prievartos būdu atimti pinigus. Tai „rubikono berniukų“ reketas, o ne rinkliavos už atliekas. Gyventojų prašoma atliekas rūšiuoti. O kam jas rūšiuoti, jei gyventojai iš to neturi jokios naudos. Naudą turės tik atliekų tvarkytojas, nes padidės jo pelnas.

Akivaizdu, kad atliekų surinkimas yra jau ne „aukso“ o „deimantų“ kasyklos. Norint realiai apskaičiuoti, kiek iš tikrųjų yra surenkama atliekų, jos turėtų būti sveriamos savivaldybių teritorijoje, prieš jas išvežant į sąvartyną. Dabar jos sveriamos sąvartyne tų pačių  darbuotojų, priklausančių MAATC. O kas gali paneigti, kad svoris nepadidinamas MAATC naudai? Lietuvoje toks atvejis jau yra konstatuotas.

Šitaip įžuliai ir neteisingai elgiantis su atliekų turėtojais, būsime priversti imtis visų įmanomų, mus ginančių juridinių priemonių, gal net ir nepaklusnumo akcijų.

MAATC aptarnauja penkias savivaldybes, bet kainos jose skirtingos. Kazlų Rūdos ir Šakių savivaldybėse  vienas gyventojas moka 6 Lt  arba už 1 kv. metrą  0,23Lt be PVM. Marijampolės ir Vilkaviškio savivaldybių gyventojas moka 6Lt arba 0,23Lt už 1 kv. metrą su PVM. Kalvarijos savivaldybės gyventojas moka 5Lt  arba  už 1 kv. metrą 0,1725Lt su PVM. Iš to matyti, kad MAATC pateiktos kainos yra nerealios - juk savivaldybės jas gali koreguoti. Visos regiono savivaldybės yra MAATC akcininkės, todėl ir joms kažkas „nubyra“. Kitaip sakant, mokėdami už atliekas, išlaikome ir savivaldybių „išsipūtusį“ aparatą - jo trečdaliu galėtų būti mažiau. Išeitų, kad kainų dydis priklauso nuo dabartinių savivaldybių tarybų narių daugumos supratimo, sąžiningumo, nuo to, kiek jie pasirengę  tarnauti savo rinkėjams. Kalvarijos, Šakių ir Marijampolės tarybų nariai, matyt, dar neprarado sąžinės, kad pasistengė įvairiais būdais sumažinti gyventojams mokesčio už atliekų surinkimą naštą. Palyginę iškart matome, ko verti Kalvarijos  ir Vilkaviškio tarybos nariai. Marijampolės savivaldybės taryba priėmė daug lengvatų atliekų turėtojams, o pensininkams sumažino mokestį 50%. Šakių savivaldybės tarybos sprendimo Nr. T-279  2 punktas skelbia: „Nustatyti, kad negyvenamosios  ir/ar gyvenamosios paskirties pastatų savininkai, valdytojai ar naudotojai mokesčius už komunalines atliekas mokės pagal sudarytas Komunalinių atliekų tvarkymo sutartis arba patvirtintą rinkliavą tik tuo atveju, kai paslaugos teikėjas yra įvykdęs rajono savivaldybės Atliekų tvarkymo taisyklių 4, 5 punktų reikalavimus ir konteinerius pastatęs atliekų turėtojo valdoje arba kitoje bendro naudojimo vietoje, ne toliau kaip 500 m nuo namų valdos, suderinus su atliekų turėtoju.“ O kokius sprendimus, lengvinančius atliekų turėtojų dalią, priėmė dabartinė Vilkaviškio savivaldybės tarybos dauguma? Jokių. Tai gal jiems jau laikas į užtarnautą poilsį, jeigu jie absoliučiai netarnauja rajono rinkėjams?

Tai akivaizdžiai rodo Vilkaviškio rajono tarybos nario, save vadinančio  „politiniu veikėju“, A. Birgiolo pavyzdys. Kada Pensininkų partija pradėjo rinkti gyventojų parašus už tai, kad šiukšlina žmonės, o ne kvadratai, minėtas politinis veikėjas aktyviai įsijungė į šią akciją. Iš manęs pasiėmė parašų rinkimo lapų pavyzdžius ir, išdalinęs savo šeimos nariams,  parašus pradėjo rinkti, kiek yra žinoma, Statybininkų ir Kauno gatvėse. Kiek tų parašų surinko, nėra aišku, bet tie visi surinkti parašai nukeliavo į šiukšlių dėžę, nes parašų rinkimo lapai man nebuvo sugrąžinti. Tai yra didžiausia nepagarba rinkėjams. Šitoks elgesys ir parodo tikrąjį politinio veikėjo veidą ir tai, kaip ir kam jis tarnauja. Save vadinti „politiniu veikėju“ pagrindo nėra: per keliolika metų, ieškant naudos tiktai sau, pakeistos trys partijos ir...  nesugebama atskirti mitingo nuo piketo.

Akivaizdu, kad MAATC direktorius A.Mieliauskas yra neteisus, sakydamas,  kad jei nesi sudaręs sutarties ar neturi konteinerio, vis viena privalai mokėti už atliekas. Ko gero, šitoj situacijoj tašką turės padėti teismas. Tai ne gąsdinimas, o faktų konstatavimas įsigilinus į MAATC nuostatus, kurie pažeidžia žmogaus teises ir laisves, taip pat ir LR Konstituciją.

 

Komentarai

 
#1 Marija 2011-02-05 19:26
tai kad jie istiesu konteineriu savo firmos ne isveziojo .as suprantu jei nauja firma tai turejo ir konteinerius atvezti o poto saskaitom rupintis.
 

Komentavimas išjungtas

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis