Prisijungimas


TS-LKD atstovas prie VRK V. Šalaševičius: Vyriausioji rinkimų komisija ignoruoja faktus apie teistumą
Trečiadienis, 09 Vasaris 2011 18:38

Vyriausiojoje rinkimų komisijoje svarstant kandidatų į savivaldybių tarybas, pripažintų kaltais dėl nusikalstamos veikos ir nenurodžiusių teistumo išbraukimą iš sąrašų, buvo akivaizdžiai demonstruojamas prielankumas socialdemokratų Lazdijų sąrašo lyderiui Algirdui Kreizai, kuris kandidato anketoje teistumo nenurodė, tačiau, kaip patvirtino Vidaus reikalų ministerija, buvo teistas.

TS-LKD atstovas prie VRK V. Šalaševičius pastebėjo, kad VRK vadovybė, turėdama visą informaciją apie minėto politiko teistumą (informacija gauta vasario 2 d.), bandė tai neigti ir vengė įtraukti į posėdžio darbotvarkę klausimą dėl šio kandidato išbraukimo iš sąrašų, todėl V. Šalaševičius raštu kreipėsi į VRK pirmininką, prašydamas oficialių teistumą patvirtinančių ar paneigiančių dokumentų. Atsakymas nebuvo pateiktas, o informaciją komisija gavo tik paskutinę formalią kandidatų išbraukimo dieną, posėdžio metu.

Tenka apgailestauti, kad VRK sprendimą nešalinti A. Kreizos iš sąrašų priėmė nepaisydama konkrečios VRM pažymoje teikiamos informacijos.

„Posėdyje buvo remiamasi tik A. Kreizos paaiškinimais ir ignoruojama Vidaus reikalų ministerijos pateikta pažyma, kurioje aiškiai įvardinta, kad politikas 1995 m. teistas Lenkijoje. Toks VRK sprendimas yra tendencingas ir visai nelogiškas, nes nebuvo kreipiamas dėmesys į formalius įrodymus bei įstatymus ir buvo patenkintas tik šis vienintelis konkretus socialdemokratų lyderio Lazdijuose prašymas“, – teigia V. Šalaševičius.

Pasak TS-LKD atstovo prie VRK, galima tik spėlioti, ar buvo išbraukti visi kandidatai, nuslėpę savo teistumą, nes komisijos pirmininkas Z. Vaigauskas taip ir nesugebėjo pateikti VRK nariams ir partijų atstovams viso VRM pateikto sąrašo asmenų, turėjusių teistumą ir kandidatuojančių į savivaldybių tarybas, nors ne kartą to buvo prašyta.

TS-LKD VRK sprendimą dėl A. Kreizos palikimo sąrašuose skųs teismui.

 

Komentavimas išjungtas

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis