Prisijungimas


TS-LKD atstovas teismui apskundė VRK sprendimą
Penktadienis, 11 Vasaris 2011 16:44

TS-LKD atstovas prie VRK Vaidas Šalaševičius Vyriausiajam administraciniam teismui apskundė Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą iš kandidatų sąrašo neišbraukti teisto, bet šį faktą nuslėpusio socialdemokratų Lazdijų sąrašo lyderio Algirdo Kreizos.

 

„Vadovaujantis teismų praktika ir ankstesniais VRK sprendimais, teisti kandidatai buvo nesvarstant braukiami iš rinkimų sąrašų, nebent pasitaikydavo labai grubios klaidos, kaip, pavyzdžiui, paaiškėdavo, kad VRM gautoje pažymoje minimas kandidatas yra visai ne tas asmuo. Jeigu socialdemokratų Lazdijų sąrašo lyderis A. Kreiza neatsimena, kad buvo teistas, jam derėtų aiškintis su VRM,pateikusia duomenis apie teistumą. Mes vadovaujamės oficialia informacija ir tuo pagrindu kreipiamės į teismą“, – tvirtina TS-LKD atstovas prie VRK Vaidas Šalaševičius.

 

Vyriausiosios rinkimų komisijos nario Gintaro Kalinausko nuomone, nepripažindama Vidaus reikalų ministerijos pateiktos pažymos ir leisdama socialdemokratų Lazdijų sąrašo lyderiui kandidatuoti savivaldybių tarybų rinkimuose, Vyriausioji rinkimų komisija viršijo savo įgaliojimus.

„Komisija sudarė sąlygas asmeniui, kuris nenurodė anketoje savo teistumo už nusikalstamas veikas, kandidatuoti į savivaldybių tarybą, nors apie jo teistumą už nusikalstamas veikas buvo gauta oficiali VRM pažyma iš Įtariamų, kaltinamų ir teistų asmenų registro. Komisija taip pat pažeidė kitų asmenų lygiateisiškumo principą, kadangi vienu atveju asmuo pažeidęs įstatymo reikalavimus gali kandidatuoti, kitu atveju asmenys už tokius pažeidimus buvo pašalinti iš kandidatų sąrašų“, – savo atskirojoje nuomonėje tvirtina G. Kalinauskas

VRK vadovybės nešališkumu suabejota, kuomet turėdama visą informaciją apie minėto politiko teistumą (informacija gauta vasario 2 d.), bandė tai neigti ir vengė įtraukti į posėdžio darbotvarkę klausimą dėl šio kandidato išbraukimo iš sąrašų. Iš VRM gauti dokumentai komisijai pateikti tik paskutinę formalią kandidatų išbraukimo dieną, posėdžio metu.

 

Komentavimas išjungtas

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis