Prisijungimas


Seimo narys ieško pasiteisinimo, kodėl prarado įtaką rajone Spausdinti El. paštas

Algirdas BAGUŠINSKAS

Rajono Savivaldybės mero pavaduotojas

Perskaičiau „Santakoje“ (Nr. 45) Seimo nario Algirdo Butkevičiaus interviu, kuriame parlamentaras išsakė savo nuomonę apie naująją Savivaldybės tarybos daugumą. Iš jo pasakytų minčių aiškėja noras pasiteisinti dėl įtakos ir valdingumo praradimo savo politinio gyvenimo gimtinėje, Vilkaviškio rajone.

Rajono gyventojams, manau, labai norėtųsi sužinoti apie konkrečią Seimo nario paramą, teiktą rajonui, o ne prognozes apie rinkėjų atstovų, dirbančių naujoje Taryboje, perspektyvas ar žmonių pasitikėjimą jais.

Rajono gyventojai ir Savivaldybės tarybos nariai nieko nežinojo ir nežino, ką Seimo Biudžeto ir finansų komiteto narys, turėdamas informacijos ir dalyvaudamas valstybės finansų valdyme, nuveikė ir veikia dėl valstybės neįvykdytų finansinių įsipareigojimų rajono gyventojams.

Juk 2010 m. valstybė, taip pat ir Vilkaviškio rajono savivaldybė, įvykdė bei viršijo pajamų planą, tačiau mūsų Savivaldybė negavo suplanuotų 5,3 mln. litų. Tai labai reikalingos lėšos savarankiškoms Savivaldybės funkcijoms vykdyti, komunaliniam ūkiui, ekologinei aplinkai, kelių ir gatvių apšvietimui, socialinei paramai, įvairioms kompensacijoms, studentų stipendijoms, žmonių su negalia paramai, kaimo bendruomenėms ir kitoms sritims finansuoti. 2009 m. Savivaldybė taip pat įvykdė biudžeto planą, tačiau valstybė jai liko skolinga 5,1 mln. litų. Rajonui suplanuotų pajamų surinkimas į biudžetą vykdomas, nes rajono žmonės sąžiningai dirba ir atsakingai moka mokesčius. Savivaldybės, atsidūrusios panašioje į mūsų situaciją, planuoja kreiptis į teismą dėl pažeistų teisių gynimo, kaip buvo pasielgta prieš dešimt metų.

Susidaro įspūdis, jog LSDP partijos lyderis, turintis keturiolikos metų patirties Seime, nutolo nuo paprastų rajono gyventojų. Naujai išrinkti Savivaldybės tarybos nariai nebenori būti priklausomi ir valdomi partinio lyderio. Tai akivaizdu, nes šiandieną Savivaldybėje iš 25 Tarybos narių dvylika nepriklauso jokiai partijai. Tai – gausiausias ir stipriausias Tarybos narių sambūris, kurio nariai nori atstovauti gyventojų, o ne partijų interesams. Žmonės nusivylę partijų rezgamomis intrigomis, ypač – socialdemokratų, todėl palieka jų gretas, išstoja iš partijos, nenorėdami būti baudžiauninkais ir vergais, kuriais partijos vadovai galėtų manipuliuoti.

Tai sudarytų sąlygas tam, kad rezultatai viename rajone būtų keičiami į palankius rezultatus kituose ir patiems partijos vadovams. Teko girdėti per televiziją, jog Kauno socialdemokratai buvo bandomi keisti į palankius rinkimų rezultatus Savivaldybės taryboje Vilkaviškyje. Susivieniję nepriklausantys partijoms Tarybos nariai turi realiausias galimybes tarnauti ir dirbti rajono žmonėms. Tai pirmas ir reikšmingas atvejis Lietuvoje.

A. Butkevičius interviu teigia: „<...> man keistokai atrodo į koaliciją susijungę Tarybos nariai, kurie ilgą laiką negalėjo vienas kitam į akis pažiūrėti ir vienas su kitu pasisveikinti.“ Manau, čia Seimo narys pasisako apie save, nes būdamas 2007 m. Savivaldybės tarybos mero rinkimuose nepriėjo ir nepasveikino manęs, LSDP Vilkaviškio skyriaus pirmininko, o praeitą savaitę jis, keletą valandų prabuvęs Savivaldybėje, taip pat nesurado laiko pasveikinti Savivaldybės mero Algimanto Antano Greimo, kuriam buvo pirmoji darbo diena. Interviu laikraštyje keistai skamba žodžiai „žmonėmis negalima pasitikėti“. Visą savo darbą politikai, manau, privalo grįsti pasitikėjimu, atvirumu, atskaitomumu žmonėms. Manau, kad tai rajono socialdemokratų rinkimų štabui padėjo pasiekti gerų rezultatų, kai rinkimų sąrašą partinė konferencija patvirtino su keturiais nepartiniais kandidatais.

Po tragiškos avarijos partiečiai nepakluso LSDP partijos pirmininkui per jo suorganizuotus kelis neeilinius rajono skyriaus Tarybos posėdžius, nesutiko su jo išsakytais griežtais priekaištais, netgi išdėstytais tarybos nariams telefonu. Manau, kad tik bičiulių pasitikėjimas vienas kitu ir A. Butkevičiaus atsiribojimas nuo skyriaus rajono socialdemokratams, sulaukusiems 51 proc. rinkėjų palaikymo, padėjo rinkimuose pasiekti absoliučią pergalę (pagal rezultatus jie ketvirti Lietuvoje). Tačiau tęsiantis suokalbiui, melui, šantažui, buvau priverstas apsispręsti dėl buvimo LSDP. Taip siekiau apginti šeimą, bičiulius ir save.

Tenka apgailestauti, kad Europos Sąjungos investicijų panaudojimo spartą lemia lėšas valdančios agentūros ir ministerijos. Džiaugiuosi, kad visai neseniai buvo patvirtintas pernai Aplinkos projektų valdymo agentūros vilkintas konkursas dėl Nemuno vidurupio baseino II etapo įgyvendinimo rajone. Šio projekto darbai bus vykdomi Vilkaviškio, Kybartų, Virbalio miestuose už 30 mln. Lt. Lygiagrečiai bus galima įgyvendinti 11 mln. litų programą gatvių asfaltavimo darbams ir sutvarkyti Vilkaviškio miesto gatves Lobiškių bei Naujamiesčio kvartaluose, dalį gatvių Kybartuose, Virbalyje ir Pilviškiuose. Manau, kad šiai Tarybos valdančiajai daugumai tiks posakis, kad ne žodžiais, o darbais jie myli savo kraštą ir žmones.

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis