Prisijungimas


Administracijos direktoriumi paskirtas Audrius Balbierius Spausdinti El. paštas
Šeštadienis, 30 Balandis 2011 09:40

Balandžio 29 d. vykusiame Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdyje Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriumi išrinktas Audrius Balbierius. Už pretendentą balsavo 13 iš 25 posėdyje dalyvavusių Tarybos narių. Beje, prieš tai Tarybos nariai spėliojo, kiek balsų pretendentas surinks ir prognozės buvo, kad bus daugiau nei 13. Tačiau pasitvirtino taisyklė, kad žmogus giriamas tol, kol jis yra giriančiojo pusėje: nors esant dabartinei mažumai valdžioje Audrius Balbierius buvo laikomas vienu iš geriausiai dirbančių seniūnų ir tik giriamas, dabartinė opozicija jo kandidatūros nepalaikė.

Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkui R.Žiemiui paskelbus rinkimų rezultatus bei  Tarybai priėmus reikiamus sprendimus, žodis buvo suteiktas paskirtajam administracijos direktoriui. A. Balbierius padėkojo už jį balsavusiems Tarybos nariams ir trumpai pristatė esminius savo vadovavimo principus, pabrėždamas, jog visiems dabar teks dirbti „nuo skambučio iki skambučio“. Taip pat jis sakė, kad dirbdamas seniūnu matė daug problemų, į kurias ir bandys sutelkti dėmesį, o taip pat atkreipė dėmesį, kad yra vėluojančių darbų, tad reikės intensyviai padirbėti.

Daugumai posėdyje svarstytų klausimų pritarta vienbalsiai, tačiau gan ugningai vyko diskusija svarstant klausimą dėl komitetų sudarymo. Klausimą pristatęs vicemeras A.Bagušinskas informavo, kad išlaikant Tarybos daugumos ir mažumos proporciją, į kiekvieną iš penkių Tarybos komitetų visiems reikėtų pasiskirstyti po 4–5 narius. Tačiau opozicijos atstovai šios nuostatos nepaisė ir, norėdami dominuoti, į kai kuriuos komitetus pasiūlė net po tris kandidatus , o į vieną – vos vieną. Tokiu būdu Sveikatos ir socialinių reikalų komitete dirbti panoro net 7 Tarybos nariai (iš valdančiųjų tik 3), o kituose – žymiai mažiau. Savo bičiulių norą būti šiame komitete A.Neiberka grindė tuo, kad jie komitetus rinkosi pagal savo profesionalumą. Tuo suabejojo G.Plečkaitis, kuris atkreipė dėmesį, kad J.Iešmantavičius „dirba su gelžbetoniu“, o A.Neiberka iš viso nežinia ką daro.

„Visi komitetai turi būti vienodai svarbūs ir visi turi dirbti“, – į oponentų sąžinę apeliavo R.Žiemys, tačiau emocijos liejosi per kraštus ir oponuojanti pusė Lietuvos Respublikos Vietos savivaldos įstatymo reikalavimų nepaisė. Valdančioji dauguma nenorėdama įsivelti į nekonstruktyvias diskusijas su opozicija, problemą išsprendė paprastai, t.y. balsavimu. Tiesa, priimtas Tarybos sprendimas neatininka Vietos savivaldos įstatymo 14 straipsnio reikalavimo, kad turi būti laikomasi daugumos ir mažumos atstovavimo principo, tačiau klaidas visuomet galima ištaisyti.

Viena iš prielaidų, kodėl Sveikatos ir socialinių reikalų komitetas toks trokštamas yra ta, kad tai komitetas, į kurio kompetenciją įeina ne tik sveikatos, bet ir socialinės paramos klausimų nagrinėjimas, tad „imti jame valdžią“ masina noras pasirodyti „geriečiais“, juolab, kad ir Seimo rinkimai jau ne už kalnų.

 

Komentarai

 
#3 Danutė 2011-05-04 20:15
p. Birute, noriu pataisyti: žodžio "susiklosčiusią" galūnė turi būti "-ią", o ne "-ę".
 
 
#2 Vitas 2011-05-01 16:34
Aiškiai matosi, kad visą laiką buvusi dauguma, o šioje kadencijoje mažuma, stengiasi kaip nors į save atkreipti rinkėjų dėmesį. Skęstantysis ir už šiaudo griebiasi... Bet tai jiems nepasiseks. Stiprybės šauniam tryliktukui. Taip laikyti...
 
 
#1 Birutė 2011-04-30 19:04
Kaip sunku žmonėms pripažinti sau nepalankiai susiklosčiusę situaciją rinkimuose...

Stiprybės visiems, juk mus rinkusiems žmonėms dirbame ir žmonės laukia matomų darbo rezultatų, deda į išrinktuosius visas savo viltis ir laukia geresnio gyvenimo...

Būkime jiems gražiu pavyzdžiu...
 

Komentavimas išjungtas

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis