Prisijungimas


Maudyklų vanduo švarus Spausdinti El. paštas
Penktadienis, 03 Birželis 2011 06:24

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyrius vykdo Vilkaviškio rajono savivaldybės paplūdimių ir jų maudyklų vandens kokybės stebėsenos 2011 metų programą. Yra vykdoma 2 maudyklų: Paežerių ir Vištyčio ežerų paplūdimių vandens kokybės stebėsena. Maudymosi sezonas pagal Lietuvos gamtines sąlygas prasideda birželio 1 d. ir baigiasi rugsėjo 15 d. Šiais metais jau ištirtas abiejų rajono maudyklų vanduo. Tyrimų rezultatai parodė, kad maudyklų vanduo atitinka Lietuvos higienos normos HN 92:2007 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ keliamus reikalavimus.

Kaip ir kasmet viso maudymosi sezono metu kas antrą savaitę bus laboratoriškai tiriama kiekvienos maudyklos vandens kokybė. Nustačius neatitikimą leistiniems lygiams, gali būti draudžiama laikinai maudytis vieno ar kito paplūdimio maudykloje kol tarša bus pašalinta. Tyrimus atliks akredituota Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija, pagal patvirtintą grafiką. Programos vykdymas finansuojamas visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad visuomenė apie maudyklų vandens kokybę, trumpalaikės taršos ar išskirtinių situacijų atvejus bus informuojama per visą maudimosi sezoną spaudoje ir Savivaldybės interneto svetainės www.vilkaviskis.lt naujienų skyrelyje.

Rekomenduojame gyventojams maudytis tiktai gerai žinomuose arba nuolat stebimuose paplūdimiuose, kur vandens kokybė yra gera ir nuolat tiriama. Tokiu būdu sumažės rizika susirgti žarnyno infekcijomis ir odos alerginėmis ligomis. Poilsiautojai prie vandens taip pat turėtų laikytis asmeninės kultūros, neplauti autotransporto priemonių, nemaudyti gyvūnų.

Dženita SABAŠINSKIENĖ,
Savivaldybės administracijos Socialinės paramos ir sveikatos priežiūros skyriaus vyriausioji specialistė

 

Komentavimas išjungtas

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis