Prisijungimas


Tėvynės sąjunga ruošiasi suvažiavimui Spausdinti El. paštas
Sekmadienis, 12 Birželis 2011 08:49

Rimvydas Žiemys, TS-LKD Vilkaviškio skyriaus pirmininkas

Šeštadienį Vilniuje posėdžavo Tėvynės sąjungos taryba. Taryba susirinko, kad patvirtintų partijos suvažiavimo darbotvarkę ir dokumentų projektus. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos 17-asis suvažiavimas vyks birželio 18 dieną Vilniaus Kongresų rūmuose. Suvažiavimas tvirtins partijos pirmininko rinkimų rezultatus, pirmininko pavaduotojus, Politikos komiteto pirmininką, rinks svarbiausius TS-LKD valdymo organus – tarybą, prezidiumą, atstovus į Priežiūros komitetą.

Partijos pirmininkas Andrius Kubilius pasidžiaugė, kad partija, tiesiogiai rinkdama pirmininką, turėjo gerą šventę, o, kaip sakė pirmininkas, po tokių švenčių išeiname stipresni. Andrius Kubilius pasidžiaugė, kad teko atlaikyti didžiausią po antrojo pasaulinio karo krizę, po kurios atsigavimas, kaip kad įvardino Prezidentė, – stebuklingas. Pirmininkas taip pat apgailestavo, kad opozicijos laikysena destruktyvi (beje, ir Vilkaviškyje, nors jau įvyko ne vienas naujai išrinktos Tarybos posėdis, opozicija visuomenės ir rinkėjų labui dirbti iki šiol taip ir nepradėjo).

Andrius Kubilius akcentavo būtinybę telktis rimtam darbui ir su nauja energija, atsinaujinus ruoštis netolimos ateities iššūkiams. Pasak A.Kubiliaus, suvažiavimas ne tik užbaigs partijos vadovybės formavimo procesą, bet ir užduos kryptis svarbiausiems darbams 2011 – 2012 metais.

„Prasideda naujas etapas - Seimo rinkimai ir į tai turime labai konkrečiai orientuoti savo veiklą. Tikslą turim matyti labai aiškų – po krizės atsinaujinanti, atsigaivinanti Lietuvos dvasia. Šio tikslo turi siekti atsinaujinusi, nešanti viltį, pasitikėjimą, spinduliuojanti savo darbais, kurianti, atvira įvairioms nuomonėms, bet gebanti priimti reikalingus sprendimus partija. Su tokia savijauta turime eiti į suvažiavimą ir po to į darbus, matydami labai aiškų orientyrą – 2012 m. Seimo rinkimus, kuriuose turime pasirodyti sėkmingai“, - kalbėjo partijos pirmininkas Andrius Kubilius.

Kaip visuomet savo pastabas išsakė Politikos komiteto pirmininkas Vytautas Landsbergis. Profesorius priekaištavo Seimui, kad nebuvo principigai pasielgta su susikompromitavusiu Lementausku. Pranešėjas taip pat retoriškai klausė, kaip atrodo Vokietija, kai savo žemėse pasisako prieš atomines elektrines, o kitur tyli, ir kas tada investuos nesaugioje Lietuvoje. Profesorius kalbėjo ir apie moralinius dalykus, pabrėždamas, kad neturime ką nors ginti vien todėl, kad išrinktų. "Seimo ir jame veikiančios mūsų partijos prestižas turėtų labai rūpėti, bet taip nėra. Seimo prestižas galėjo pagerėti išrinkus valstybiškiau mąstančius atstovus ir atsikračius klounados aukščiausiame lygmenyje. Turėjome vilčių, kad atrodysime kitaip, bet pastaruoju metu moralinė diskreditacija vėl žengia į priekį", – posėdyje kalbėjo Poilitikos komiteto pirmininkas.

Seimo pirmininkė Irena Degutienė padėkojo, kad partija nepabūgo dalyvauti tiesioginiuose pirmininko rinkimuose ir tapo pavyzdžiu kitoms partijoms. Pasak jos, iki rinkimų laiko liko nedaug, tad pakelta galva reikia eiti į priekį ir rinkimuose laimėti, kad būtų tęsiami pradėti darbai. Pranešėja paprieštaravo profesoriui, sakydama, kad partija neturi prisiimti atsakomybės dėl kitų partijų blogų darbų, o reakcija į atominių elektrinių statybas aplink Lietuvą tiek parlamentiniam, tiek vyriausybiniame lygmenyje yra. Dėl socialdemokratės Birutės Vėsaitės pasisakymo svarstant dirbtinio apvaisinimo reglamentavimą I.Degutienė kvietė konservatorius kreiptis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją.

Po partijos vadovų pasisakymų TS-LKD taryba perėjo prie procedūrinių klausimų. Taryba pritarė siūlymams dėl įstatų pakeitimų, įvairių ataskaitų, rezoliucijų ir kitų dokumentų projektams, kurie bus teikiami suvažavimui.

Apsvarsčius suvažiavimo dokumentų projektus, TS-LKD tarybos nariai diskutavo. Kad dominuojanti tautos dalis būtų gyvieji, Profesorius Vytautas Landsbergis kvietė atrasti kitų vaistų, nei nuolatiniai paraginimai. Pasak jo, galima būtų paruošti ilgalaikę strategiją „Gyvieji lietuviai ir Lietuva 2030-aisiais, nes jei nieko nekeisime, tai esame mirštanti tauta. Partijos pirmininkas Andrius Kubilius atkreipė dėmesį, kad esminis dalykas jaunose demokratijose, kokioje dabar mes esame, yra pasitikėjimas, o šiandien vienas iš didžiausių trūkumų, kad tam neskiriame dėmesio. Pirmininkas suabejojo, ar vien tik radikalizmas kalbose ir ieškojimas kažkokių tai vis radikalesnių žodžių yra gerai ir teigė, kad Prezidentės kai kuriuos metinio pranešimo dalykus ir žodyno vartojimo nevertina kaip labai teigiamo dalyko. Jis sakė, kad pagrindinis dalykas yra paieška, kaip rasti atsakymą, kaip rasti kelią, kad mūsų visuomenėje rastųsi daugiau tarpusavio pasitikėjimo, pasitikėjimo savim, pasitikėjimo ateitim. A.Kubilius akcentavo, kad savo veiksmais ir savo dokumentais mes turime aiškiai parodyti, kad tikime Lietuvos ateitimi ir kaip teigiamą pavyzdį pateikė Ronaldą Reiganą ir jo šūkį „Labas rytas, Amerika!“.

 

Komentavimas išjungtas

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis