Prisijungimas


Ar turėsime Atvirą jaunimo centrą? Spausdinti El. paštas

vilkaviskietis.info

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija žada aktyvinti jaunimą - vienas iš svarbiausių tikslų šiuo metu yra išplėtoti ir koordinuoti darbo su jaunimu sistemą bei užtikrinti jaunimo užimtumo infrastruktūros plėtrą. Tuo tikslu numatyta, kad kiekvienoje savivaldybėje turi būti įsteigta bent po vieną Atvirą jaunimo centrą. Šiuo metu Lietuvoje veikia dvylika tokių centrų.

„Esame parengę projektą, skirtą padėti į rizikos grupę patenkantiems vaikams bei jaunimui, ir siekiame gauti finansavimą iš Europos Ekonominės Erdvės bei Norvegijos finansinių mechanizmų. Vienas iš planų, gavus finansavimą - vaikų dienos centrų ir atvirų jaunimo centrų plėtra, kam planuojami 4 mln. litų“, – teigia ministras D. Jankauskas.

Atviruose jaunimo centruose renkasi paaugliai ir vyresni jaunuoliai, kurie nelanko vaikų dienos centrų ir kurie įtraukiami į prasmingą socializaciją, organizuojant turiningą laisvalaikio praleidimą su ugdomuoju aspektu. Tai jaunuoliai, kuriems reikalingas specifinis priėjimas ir darbo metodai, atsižvelgiant į jų psichosocialinę raidą ir integraciją.

Alternatyva centrams – atviros jaunimo erdvės. Tai ypač aktualu seniūnijų lygmenyje, nes nebūtina kurti atskiro centro, o galima išnaudoti jau esančią infrastruktūrą (pvz. mokyklą, biblioteką, bendruomenių namus). Tiek minėtuose centruose, tiek erdvėse pagrindinis veikėjas yra Jaunimo darbuotojas, kuris padeda spręsti kasdienybėje kylančius iššūkius ir klausimus.

Ministras D. Jankauskas ragina savivaldybes būti aktyviomis ir prisidėti prie atviro darbo su jaunimu plėtros. Anot jo, savivaldybės yra labai svarbus partneris tiek SADM, tiek ir kitoms institucijoms, siekiant jaunimo ir visų Lietuvos žmonių užimtumo ir gerovės.

 

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis