Prisijungimas


Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos pozicija dėl susiklosčiusios politinės situacijos Spausdinti El. paštas

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcija apgailestauja dėl Lietuvos Respublikos Prezidentės atsisakymo patenkinti Ministro pirmininko teikimą atleisti R. Palaitį iš Vidaus reikalų ministro pareigų ir nesutinka su teikimo, kaip „priešrinkiminio apsistumdymo“, apibūdinimu.

Ministro atleidimu Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius siekė atkurti teisingumą, o ne tenkinti kokias nors partines ambicijas. Prezidentė, nepritardama ministro klaidos atitaisymui, paremdama ministrą R. Palaitį kartu prisiėmė ir atsakomybę už buvusius bei būsimus jo veiksmus.

Pasak TS-LKD frakcijos seniūno J. Razmos, frakcija remia Ministro Pirmininko principingą laikyseną ir veiksmus teikiant iš užimamų pareigų atleisti ministrą R. Palaitį bei konstruktyviai reaguojant į Seimo Antikorupcijos komisijos išvadas, siekiant atkurti teisingumą dėl buvusių FNTT vadovų V. Gailiaus ir V. Giržado.

TS-LKD frakcija, kritiškai vertindama ministro R. Palaičio sprendimus atleisti iš užimamų pareigų aukštą profesionalumą bei gerą reputaciją turinčius FNTT vadovus, pastaruoju metu sėkmingai organizavusius rimtus tyrimus prieš įtakingas ekonominius nusikaltimus vykdžiusias grupuotes, atsižvelgdama į Seimo Antikorupcijos komisijos išvadas, mano, kad minėti vidaus reikalų ministro veiksmai pažeidžia esminius teisingumo ir moralios politikos principus.

Frakcija reiškia ministrui nepasitikėjimą ir siūlo jam atsistatydinti iš užimamų pareigų. Pasak J. Razmos, šią frakcijos poziciją perteikti koalicijos partneriams įpareigojami frakcijos atstovai Koalicijos taryboje. Frakcija kol kas neinicijuoja interpeliacijos ministrui, tačiau frakcijos nariams nedraudžiama tokias iniciatyvas paremti.

TS-LKD frakcija, jausdama savo ypatingą atsakomybę už Valstybės ateitį, yra pasirengusi dirbti kartu su kitomis Seimo frakcijomis, ypač su koalicijos partneriais, kad strateginiai sprendimai dėl energetinio saugumo bei kitų gyvybiškai svarbių sričių būtų priimti laiku.

Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas Jurgis Razma


 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis