Prisijungimas


Valdžios atstovai susitiko su bendruomenių atstovais Spausdinti El. paštas

Į Vilkaviškio rajono savivaldybės salę pirmadienį buvo susirinkę bendruomenių atstovai, seniūnai, kiti suinteresuoti asmenys. Čia jie buvo supažindinti su Vietos bendruomenių savivaldos programa. Su programa susirinkusiuosius supažindino Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Bendruomenių reikalų skyriaus vedėjas, kurį susitikti su vilkaviškiečiais paprašė Seimo narys Paulius Saudargas. Pastarasis į Vilkaviškį svečią ir atlydėjo. Susitikimą moderavo Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narys Rimvydas Žiemys.

Susirinkusiuosius valdžios atstovai informavo, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pradėjo vykdyti Vietos bendruomenių savivaldos programą, kuria siekiama skatinti bendruomenes visoje Lietuvoje aktyviai dalyvauti priimant sprendimus dėl lėšų panaudojimo, tenkinant vietos bendruomenių viešuosius poreikius. Kaip sakė svečiai, programos įgyvendinimui 2012 m. iš valstybės biudžeto yra skirta 8 mln. litų, kurie savivaldybėms paskirstyti pagal Valstybinės mokesčių inspekcijos pateiktus duomenis apie dirbančių ir mokančių gyventojų pajamų mokestį žmonių skaičių savivaldybėse.

Sprendimus dėl lėšų panaudojimo priims Vietos bendruomenių tarybos, sudarytos iš seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ar kitų gyvenamųjų vietovių gyventojų, jų atstovų, šiose teritorijose veikiančių bendruomeninių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų bei kitų nevyriausybinių organizacijų atstovų.

Tokiu būdu bendruomenė pati galės spręsti, ką aktualu tvarkyti, įsigyti, t.y. kaip paskirstyti lėšas, tenkinant bendruomenės viešuosius poreikius. Pavyzdžiui, už gautas lėšas, jei bendruomenė matys poreikį, bus galima tvarkyti vaikų žaidimo aikšteles ar parkus, padėti nepasiturintiems bendruomenės nariams, organizuoti vaikų ar senelių užimtumą ir pan.

Dalykiškai pabendravę su susirinkusiais, svečiai dar susitiko su Vietos veiklos grupės atstovais, taip pat dalyvavo susitikime su bendruomenių atstovais Pilviškiuose.

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis