Prisijungimas


Bus modernizuojamos socialinės įstaigos Spausdinti El. paštas

Artimiausiu metu visoje Lietuvoje bus pradėtos modernizuoti socialinių paslaugų įstaigos, kurios globoja senyvo amžiaus, negalią turinčius žmones ir be tėvų globos likusius vaikučius. Taip pat skatinamas ir socialines paslaugas teikiančių naujo tipo įstaigų – nedidelių ir jaukių grupinio gyvenimo namų, kuriuose gyventų žmonės su negalia – steigimas. Tam skirta dar daugiau Europos Sąjungos (ES) struktūrinių fondų lėšų.

Naujoms socialines paslaugas teikiančioms įstaigoms statyti ir esamoms modernizuoti 2011-2015 metais numatyta skirti 148 mln. litų, kurių didžioji dalis – 126 mln. litų – yra ES struktūrinių fondų lėšos.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas:Tai yra dar vienas svarbus žingsnis rūpinantis globos namuose gyvenančiais negalią turinčiais žmonėmis, likimo nuskriaustais vaikais ir senjorais. Mūsų tikslas yra padėti čia gyvenantiems žmonėms, pagerinant jų gyvenimo sąlygas, palengvinant buitį, sukuriant komfortišką ir orią gyvenimo aplinką, ko šiandien daugelyje Lietuvoje veikiančių globos namų stinga“.

Keletas faktų:

  • Pirmuoju programos etapu, agyvendinus projektus 35 savivaldybėse, bus rekonstruota, suremontuota ar pastatyta 50 socialinių paslaugų įstaigų.
  • Antruoju programos etapu, įgyvendinus 25 projektus, 20-yje miestų ir rajonų bus modernizuoti jau veikiantys savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų, religinių bendruomenių (bendrijų) globos namai.
  • Planuojama pagerinti gyvenimo sąlygas  apie 950 globojamų asmenų.

 

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis