Prisijungimas


Mūsų energetinės nepriklausomybės politika yra ES politika, VAE – netasiejama jos dalis Spausdinti El. paštas

Premjeras Andrius Kubilius pabrėžia, jog Visagino atominė elektrinė (VAE) yra būtina įgyvendinant Lietuvos energetinės nepriklausomybės politiką, kurios galutinis tikslas yra Lietuvos elektros sistemos sinchronizacija su žemynine Europos energetine sistema. Premjeras pažymi, jog ši politika vykdoma vadovaujantis Europos Sąjungos energetikos strategija ir padedant europinėms institucijoms.

Premjeras Andrius Kubilius: „Viešai išsakomos klaidinančios nuomonės esą VAE pririša prie Rusijos tinklų rezervinių galių, neatitinka ekspertų vertinimų ir ignoruoja esminius Europos Sąjungos energetikos strategijos sprendimus, kuriuos nuosekliai įgyvendina Lietuvos Vyriausybė“.

VAE direktorius Rimantas Vaitkus: „VAE yra būtina, norint atskirti Baltijos šalių energetikos sistemas nuo Rusijos ir sėkmingai sinchronizuoti sistemą su Europos tinklu. Viena iš būtinų energetinio prisijungimo prie Europos sąlygų yra savi elektros generacijos pajėgumai. Tai reiškia, kad be pakankamų pajėgumų, kurie planuojami VAE, jokia Lietuvos elektros sistemos integracija su Europa yra neįmanoma. O tikros ar vaizduojamos baimės apie tariamą priklausomybę nuo Rusijos rezervinių galių neturi jokio realaus pagrindo. VAE yra regioninis projektas. Ekspertai yra labai tiksliai paskaičiavę numatomo VAE reaktoriaus veikimui reikalingas rezervines galias, kurias užtikrins esamos Baltijos šalyse ir prieinamos per jungtis su Skandinavija ir Lenkija rezervinės galios“.

Šiemet Europos Komisija iš EVT gavo mandatą pradėti derybas su Rusija ir Baltarusija dėl Baltijos valstybių elektros sistemų sinchronizavimo su europine sistema. Šis sprendimas pasiektas Lietuvos diplomatų dėka. „Tai reiškia, kad sinchronizacijos su europine sistema siekia ne vien tik Lietuva – atsakomybę taip pat prisiima ir Europos Sąjunga. Tai yra milžiniškas pasiekimas nuo 2008-ųjų metų, kuris iš esmės keičia situaciją: energetinė nepriklausomybė su ES pagalba darosi realiai pasiekiama“, – kalbėjo A. Kubilius.

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis