Prisijungimas


Pasirašytos pirmosios bendruomenių sutartys Spausdinti El. paštas

Vilkaviškio rajono savivaldybė pateko tarp 11 pirmųjų savivaldybių, kurios vienos pirmųjų ir tiksliausiai iki balandžio 1 d. atliko aktyviam prisijungimui prie Vietos bendruomenių savivaldos programos įgyvendinimo būtinus darbus – nustatė ir įvardijo vietos bendruomenes, kurioms bus skiriamos programos lėšos, nustatė kriterijus, kaip bus skirstomos lėšos bendruomenėms, nustatė tvarką, kaip bus sudaromos vietos bendruomenių tarybos, kurios priims sprendimus dėl lėšų panaudojimo.

Balandžio 13 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas pasirašė pirmąsias sutartis su 11 savivaldybių vadovų. Vilkaviškio rajono savivaldybei atstovavo Administracijos direktorius Audrius Balbierius.

Minėta programa – naujas būdas bendruomenių savarankiškumo skatinimui. Bendruomenės pačios galės priimti gyventojams svarbius sprendimus, siekiant geriau sutvarkyti aplinką, pagelbėti nepasiturintiems ar negalią turintiems žmonėms, skatinti jaunimo užimtumą ir t. t. Šiemet programos įgyvendinimui skirti 8 mln. litų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, finansavimą gauti galės veiklos,

skirtos labiausiai pažeidžiamiems bendruomenės nariams ir grupėms, vaikų ir jaunimo užimtumui, kultūriniams ir švietėjiškiems renginiams, viešųjų erdvių ir aplinkos kokybės gerinimui, sportui ir sveikatinimui, bendruomeninės veiklos organizavimui ir kitoms, vietos bendruomenės gyvenimo kokybę gerinančioms iniciatyvoms.

Numatyta, kad pagal savivaldybių patvirtintas tvarkas, sprendimus dėl lėšų panaudojimo jose priims Vietos bendruomenių tarybos, sudarytos iš seniūnijų aptarnaujamų teritorijų ar kitų gyvenamųjų vietovių gyventojų, jų atstovų, šiose teritorijose veikiančių bendruomeninių organizacijų, religinių bendruomenių ir bendrijų bei kitų nevyriausybinių organizacijų atstovų.

Susitikimo metu savivaldybių vadovams ministras įteikė simbolines dovanas – obelaites ir palinkėjo jas auginti bei puoselėti ir vaisius raškyti bendromis jėgomis. Socialinių paslaugų priežiūros departamento prie SADM direktorius Aivydas Keršulis savivaldybių atstovams įteikė ir specialius patarimų rinkinius, kaip sodinti ir prižiūrėti medelius.

Pirmosios sutartys pasirašytos su Kauno r., Utenos r., Klaipėdos r., Šiaulių r., Vilkaviškio r., Raseinių r., Jurbarko r., Biržų r., Akmenės r., Šilalės r. ir Rietavo savivaldybėmis.

Ilona Vitkauskaitė,
Vilkaviškio r. sav. administracijos Bendrojos sk. vyr. specialistė

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis