Prisijungimas


Suskystintų dujų terminalas kasmet sutaupytų po 400 mln. litų Spausdinti El. paštas

Lietuvai Klaipėdoje pastačius savo suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą, 2011 metų rinkos kainomis tiekiant 2 mlrd. kubinių metrų dujų nuo 2015 metų Lietuvos vartotojai per metus sutaupytų iki 0,4 mlrd. Lt. Visų terminalo investicijų ir fiksuotų veiklos kaštų įtaka galutinėje gamtinių dujų kainoje sudarytų 2-3 proc. Tą akcentavo AB „Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Rokas Masiulis, šią savaitę pristatęs SGD verslo planą.

Terminalas sukurtų alternatyvą Rusijos dujų milžino „Gazprom“ tiekiamoms dujoms ir yra vienas iš strateginių energetikos projektų, Lietuvai siekiant įtvirtinti energetinę nepriklausomybę. Planuojama, kad SGD terminalas pradės veikti 2014 metų pabaigoje, jo pajėgumas būtų 2-3 mlrd. kubinių metrų per metus.

Keletas faktų

SGD terminalo verslo plane nurodoma, kad investicijos iki terminalo veiklos pradžios per 3 metus sieks apie 604 mln. litų, iš jų AB „Klaipėdos nafta“ investuos 293 mln. litų, o Klaipėdos jūrų uostas - 311 mln. litų. Projekto įgyvendinimui lėšų tikimasi pritraukti iš komercinių bankų, Šiaurės investicijų banko ar Europos rekonstrukcijos ir plėtros banko (ERPB).

 

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis