Prisijungimas


Vyriausybė teikia Seimui siūlymų paketą nedarbui mažinti Spausdinti El. paštas

Vyriausybė posėdyje pritarė paketui, kuriuo siekiama mažinti bedarbystę šalyje, skatinti naujų darbų vietų kūrimą, užimtumą ir teikia jį Seimui. Siūlomais Darbo kodekso pakeitimais siekiama padaryti darbo santykius lankstesnius bei sudaryti daugiau galimybių darbdaviui ir darbuotojui susitarti dėl lankstesnių darbo formų. Šios priemonės paskatins užimtumą, taip atsiras daugiau įvairesnių darbo formų, versliems žmonėms bus paskata kurti naujas darbo vietas.

Premjeras Andrius Kubilius: „Vyriausybė priėmė reikšmingus sprendimus, kurių tikslas – didinant darbo santykių lankstumą paskatinti verslą drąsiau kurti naujas darbo vietas. Tai padėtų įveikti vieną iš skaudžiausių rykščių – krizės sukeltą didelę bedarbystę“. Vyriausybės vadovas taip pat apgailestavo, kad Trišalėje taryboje nebuvo pritarta visam siūlomam darbo santykių lankstumo paketui. Premjeras pabrėžė, kad socialinių partnerių, ypač profesinių sąjungų, atstovaujančių dirbančiųjų interesus, nejaudina rūpesčiai tų žmonių, kurie šiandien neturi darbo.

Keletas faktų:

  • Pažymėtina, jog Europos Komisija ne kartą rekomendavo Lietuvai didinti darbo rinkos lankstumą.
  • Skaičiai rodo, kad dabartinis šalies Darbo kodeksas neatspindi savų tikslų: pavyzdžiui, vien 2011m. iš 290 tūkst. atleistųjų tik 1,85 tūkst. gavo išeitines kompensacijas. Tokia pati tendencija buvo stebima ir ankstesniais metais.
  • Pagal paskutinį 2010 metais Pasaulio banko atliktą verslo sąlygų vertinimą Lietuvos darbo santykių reglamentavimas yra 120 vietoje iš 183 vertinamų šalių.

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis