Prisijungimas


Pilietiškumo pamoka Spausdinti El. paštas

Vilkaviškio Salomėjos Nėries mokyklos istorijos mokytoja Dalia Uldinskienė mūsų paklausė, ar žinome, kas yra lietuviui Lietuva. Atsakėme: pareiga būti žmogumi, atsakingu piliečiu.

Istorijos keliais einame ne tik per istorijos pamokas, bet ir lankome politinių kalinių, tremtinių, bei partizanų kapus, jų atminčiai pagerbti pastatytus paminklus. Birželio 19 dieną dalyvausime seminare – išvykoje „Tauro apygardos partizanų takais“. Tikimės, išvyka su skaitovais ir gyvais tų laikų liudininkais bus įdomi ir prasminga.

Mokytojos Dalios Uldinskienės dėka kiekvienais metais Vasario 16 –ąją ir Kovo 11 – ąją aplankome politinių kalinių ir tremtinių paminklą prie Vilkaviškio miesto bibliotekos ir uždegame žvakes. Jos dėka sužinojome, kad Vilkaviškyje viešės projektas PRO LT. Kartu su mokytoja dalyvavome diskusijoje su PRO LT dalyviais: Agne Bilotaite, Agneta Ladek, dainininku Stano ir aktoriumi Ramūnu Rudoku. Stano labai nustebo, kad tokiame mažame miestelyje yra tiek aktyvaus ir mąstančio jaunimo. Diskusijos metu išryškėjo, mūsų manymu, aktualiausios Vilkaviškyje jaunimui problemos: pasigendame sporto aikštelių, nėra dviračių takų, neorganizuojamos diskotekos...

Vienas įspūdingiausių susitikimų - su Seimo nare Agne Bilotaite. Ji skaitė paskaitą apie pilietinį ugdymą ir pakvietė dalyvauti Jaunųjų konservatorių veikloje. TS–LKD Vilkaviškio skyriaus pirmininkas Rimvydas Žiemys jau keleri metai vis bandė išjudinti Vilkaviškio jaunimą burtis prie apvalaus diskusijų stalo. Pagaliau šiais metais pavyko susiburti. Kovo mėnesį buvome pakviesti į apskritojo stalo konferenciją, kurioje dalyvavo gausus socialdemokratų jaunimo būrys, jaunieji šauliai, skautai, kaimo bendruomenių jaunimas. Bendru sutarimu nusprendėme darbą koordinuoti su visomis jaunimo grupėmis ir dalyvauti projektinėje veikloje. Padėti pasisiūlė ir Kultūros centro jaunimo kuratoriai. Buvo organizuota turininga išvyka Vilkaviškis – Kybartų geležinkelio stoties tuneliai. Mums nesutrukdė ir blogos oro sąlygos - visų nuotaika buvo pakili. Ateityje diskusijos planuojamos kiekvieną mėnesį.

Dėka TS–LKD Vilkaviškio skyriaus narės Angelitos Zubavičienės mus aplankė Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė – Mikulėnienė. Ji - šiltas mielas žmogus, kuris supranta jaunus žmones. Viešnia visą pamoką bendravo su Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos vyresnių klasių moksleiviais.

JKL Vilkaviškio skyriaus tikslas – įsilieti į TS–LKD Vilkaviškio skyriaus vykdomus projektus. Manome, kad mūsų pagalba bus reikalinga skyriaus pirmininkui Rimvydui Žiemiui. Liepos mėnesį visi pasimatysime vasaros sąskrydyje.

JKL Vilkaviškio skyrius
Gražina Astromskytė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai 

 
#1 ainubuje 2019-04-05 14:30
http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/ - Amoxicillin Online Amoxicillin Online ypn.wfsm.vilkaviskiopilieciam s.lt.gtp.bd http://theprettyguineapig.com/amoxicillin/
 

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis