Prisijungimas


Vilkaviškyje lankėsi ūkio ministras Rimantas Žylius Spausdinti El. paštas

Birželio 22 dieną Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos nario Rimvydo Žiemio iniciatyva  su Vilkaviškio rajono verslininkais Vilkaviškio Turizmo ir verslo informacijos centre susitiko ūkio ministras Rimantas Žylius ir jo patarėjas Andrius Kalesnikas.

Įžanginėje kalboje svečias pateikė keletą pavyzdžių, įrodančių, kad daugelis idėjų nėra naujos, o nuo ko nors nusižiūrėtos. Todėl, pasak R. Žyliaus, žymiai svarbiau ne naujos idėjos, o gebėjimas, kaip sakė ministras, „paversti jas kūnu“. Ministras prisiminė, kad kai daugiau nei prieš metus tapo ministru, idėja buvo ta, kad nebūtų jokių naujų idėjų. Ministras sakė, kad politikams atrodo, kad „popierius yra viskas“, tačiau priėmus įstatymą, niekas nepasikeičia. Pasak ministro – didžiausias darbas yra įgyvendinti pamirštas gražias idėjas.

Ministras teigė pastaruoju metu itin daug bendraujantis su verslą kontroliuojančiomis valstybinėmis institucijomis.  Ministras domėjosi, ar pasikeitė verslo aplinka, teisės aktų laikymasis,  ar jų laikomasi visada, ar tik laukiant kontroliuojančių įstaigų specialistų apsilankymo. Kalbėtasi apie sistemą, kurios esmė – ūkio subjektų konsultavimas, informacijos jiems skleidimas. Esmė – ne bausi, o padėti. Gera institucija, pasak R.Žyliaus, ne tai, kuri skiria baudas, o ta, kuri savo darbu pelno klientų pasitikėjimą ir pagarbą.

Kalbėdamas apie paramą verslui, svečias atkreipė dėmesį, kad verslininkai neturi būti pašalpos gavėjais, nes ne tik  pats žodis  „parama“ demoralizuoja verslininkus, bet ir iškreipiama konkurencija. Į nelygias sąlygas pastatomas parama pasinaudojęs ir jos negavęs verslas: tas kuris negavo paramos, negali nuleisti kainos.  Pasak R. Žyliaus, dažniausiai verslas „sukamas“ pagal esamą paramą, t. y. jeigu duoda pinigus, reikia juos paimti, ir visai nesvarbu, kaip ir iš ko sukurtas verslas gyvens vėliau. Ministras, pateikdamas pavyzdį sakė, kad Druskininkuose šiuo metu kainos tokios, kad negalima pastatyti naujos sanatorijos, jei negavai paramos.

Rimantas Žylius atsakė ir į verslininkų klausimus. Atsakydamas į klausimą apie saulė energiją, ministras saulės energijos projektus ir už pagamintą elektrą siūlomą kainą (1,3 Lt už 1 kWh) pavadino greito pralobimo planu, kuris gultų ant visų žmonių pečių. Keleto verslininkų iškelas problemas ministras pasižymėjo ir žadėjo tais klausimais pasidomėti.

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis