Prisijungimas


Bus galima ginti savo teises susivienijus į skriaudą patyrusiųjų grupes Spausdinti El. paštas

Vyriausybė pritarė siūlymui įtvirtinti galimybę asmenims, kurie siekia apginti tapačias teises, vienytis į grupes ir bendrai pareiškiamu ieškiniu kreiptis į teismą dėl tokių teisių gynimo. Tokio teisių gynimo būdo poreikis yra akivaizdus tokiais atvejais kai, pavyzdžiui, neįvyko planuotas didelis koncertas ir organizatoriai neketina grąžinti pinigų už bilietus, taip pat jei keli šimtai poilsiautojų neišvyko į kelionę dėl kelionių organizatoriaus kaltės ir keleiviams nėra kompensuojami nuostoliai ar darbdavys nemoka savo darbuotojams atlyginimo ir pan.
Teisingumo ministras Remigijus Šimašius:  „Grupės ieškinys bus naudingas visiems. Atsiras galimybė gintis ir tiems, kurie šiuo metu neinicijuoja bylinėjimosi dėl finansinių priežasčių, patirties stokos, laiko sąnaudų. Lengviau bus ir atsakovui, kuris galės koncentruotis į vieną procesą, o ne į daug atskirų bylų. Galų gale, tai taupys tiek ieškovų, tiek atsakovų, tiek ir teismų bei valstybės laiką ir pinigus“.

Keletas faktų:

  • Šiuo metu įstatymai nenumato galimybės grupės ieškiniu ginti privačių interesų, o viešo intereso gynimas praktiškai negali būti realizuotas dėl reguliavimo trūkumų.
  • Siūloma nustatyti, kad grupės ieškinį teikti galės ne mažesnės kaip dvidešimt fizinių ar juridinių asmenų grupės.
  • Pernai teismuose iš viso nagrinėta daugiau nei 186 tūkst. civilinių bylų.
 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis