Prisijungimas


Kulautuvos pušyne akacijomis pražydo ir vilkaviškietės dainos Spausdinti El. paštas

vilkaviskietis.info

Neseniai Kulautuvos pušų amfiteatrą dvyliktą kartą užliejo dainuojamoji poezija - bardų festivalis „Akacijų alėja“. Šįkart joje dalyvavo ir vilkaviškietė Justė Kazakevičiūtė, nemažai vilkaviškiečių buvo tarp rekordininkės 16 tūkst. gerbėjų minios.

Iš šventės sugrįžęs vilkaviškietis tarybos narys Rimvydas Žiemys sakė, jog festivalis „Akacijų alėja“ yra tapęs Kulautuvos vizitine kortele, kurios pristatyti nebereikia: visi žino, visi atvažiuoja, visi laukia. žiūrovų buvo keli tūkstančiai. Žmonių minioje jis matė ir vilkaviškiečių. „Net neabejoju, kad mūsiškių būtų buvę daug daugiau, jei būtų žinoję, kad į sceną kops ir vilkaviškietė Justė Kazakevičiūtė“,- tvirtino pašnekovas.

Justė muzikinį kelią prasidėjo, kaip pati sako, dar būdama mamos pilve. Užaugo apsupta The Beatles, ABBA ir Stasio Povilaičio muzikos. „Daužyti“ pianino klavišus pradėjo dar ankstyvoje vaikystėje, tačiau pirmą kartą rimtai susikaupė prie instrumento prisėdusi trejų metukų. Mergina prisimena, - močiutė išsigandus atbėjo pažiūrėti, kas čia groja, nes namuose daugiau nieko nebuvo, tik mažoji, mėginusi atkartoti „Dviejų gaidelių" melodiją, kurią nuolat grodavo sesė ir mama. Močiutė viską išpasakojo sugrįžusiems tėvams ir po to... mergaitė buvo nuvesta į muzikos mokyklą.

Vaikystėje Justė niūniuodavo savo sukurtas daineles, mėgo su mama kartu eiti į darbą muzikos mokykloje ir... ten piešti. Paskui prasidėjo mokslai muzikos mokykloje – tai septynerių metų išbandymas. „Trečioje muzikos mokyklos klasėje, turbūt kaip ir visus vaikus, mane ištiko krizė - galvojau kategoriškai mesti, tačiau ir vėl sesė man padėjo - ji pradėjo mokytis savarankiškai gitara, tai ir man prisireikė. Taip ir nuplaukė pro šoną svarstymai mesti muzikos mokyklą“,- prisimena mergina. Ji turėjo pripažinti – negali negroti. Ir ko tik ji nebuvo prigalvojusi – norėjosi groti ir saksofonu, ir arfa, ir violončele ir fleita... visais instrumentais. Dabar ji tvirtai žino - nori groti fortepijonu, dainuoti ir kurti.

O jeigu apie festivalį... Didžiausia naujiena tapo pakeista renginio vieta. Iki šiol vienuolika metų vykusi šalia Kulautuvos kultūros centro, šiemet „Akacijų alėja“ kvietė į kitapus Akacijų alėjos esančias parko erdves. Keisti vietą festivalio organizatoriai – Kauno rajono savivaldybė ir VšĮ „Combo concert“ – nusprendė todėl, kad per dvylika metų festivalis labai išaugo ir išsiplėtė – tūkstančiai susirinkusių dainuojamosios poezijos gerbėjų vargiai galėjo ir matyti sceną, ir klausytis atliekamų kūrinių. Pasikeitus vietai buvo paprasčiau judėti, stebėti atlikėjus, didėjo vaikams skirta zona, žiūrovams tapo patogiau prieiti prie „Akacijų“ krautuvėlės, prekybininkų.

Šiemet bardų festivalis pasiūlė nebe tris, o keturias renginio dalis, į sceną lipo ne tik lietuviai, bet ir iš užsienio atvykę, labai įdomias biografijas atstovaujantys ir asmenines istorijas scenoje pasakojantys atlikėjai.

Nuotraukos Valdo Ruzgio

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis