Prisijungimas


Sąskrydyje: nuo intelektualių diskusijų iki pašėlusių linksmybių Spausdinti El. paštas

Savaitgalį Rukloje, Jonavos rajone, vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vasaros sąskrydyje surengta neeilinė diskusija „Rusija ir Europos ateitis“, subūrusi unikalios patirties dalyvius. Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, vienas Rusijos opozicijos lyderių, buvęs Rusijos vicepremjeras, energetikos ministras Borisas Nemcovas ir Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Emanuelis Zingeris dalinosi mintimis apie dabartinę situaciją Rusijoje, jos santykius su kitomis šalimis bei pastebėtas tendencijas kur link evoliucionuoja didžioji kaimynė. Diskusiją moderavo Seimo narys Mantas Adomėnas.

Svečias iš Rusijos taikliai apibūdino Putino režimą, anot jo, vieninteliai Putino režimo vertybiniai ramsčiai yra pinigai, valdžia ir lojalumas, kitų dalykų nėra. Vis dėlto, anot B. Nemcovo, tokia situacija turi ir teigiamą pusę, nes su šia santvarka kovoti yra kur kas lengviau nei su ideologija, be to, ji daro stiprią įtaką pačiai Rusijos opozicijai – „kada Putino režimas neturi vertybių, mes privalome jas turėti“.

Premjeras Andrius Kubilius taip pat buvo nusiteikęs optimistiškai. Jo manymu, kol kas nuo europinių procesų atsiliekanti ir demokratijos neįtvirtinanti Rusija ilgainiui pasuks kitų Europos valstybių keliu.

„Man atrodo, kad Rusija savo prigimtimi, savo kultūra yra europietiška šalis. Jei pažiūrėtume į ankstesnius laikus, pamatytume tokias asmenybes kaip Levą Tolstojų, Jevgenijų Petrovą, Piotrą Čaikovskį, Fiodorą Dostojevskį – galima vardinti ir vardinti. Tai tiesiog europietiškos kultūros viršūnė. Iš kitos pusės, pagal tai, kaip vystosi europietiškoji kultūra, matosi gana aiškiai, jog šiuo metu Rusija atsilieka savo raida“, - kalbėjo Ministras Pirmininkas A. Kubilius. Jo nuomone,  pažvelgus į tai, kas vyko paskutinius šimtmečius Europoje, galima pastebėti tuos pačius dalykus, kuriuos dabar patiria Rusija.

B. Nemcovo nuomone, didžiausia klaida, kokia yra daroma santykiuose su Rusija ta, kad Europoje nėra vieningos politikos, kaip bendrauti su Rusija, o Putinas, žinodamas skirtumus tarp skirtingų Europos valstybių, nevengia tuo naudotis. Kada vieningas požiūris bus, dalį problemų pavyks išspręsti netgi ir su Putino Rusija.

Tuo tarpu kitose sąskrydžio erdvėse apie politiką jau niekas negalvojo, buvo linksminamasi iš širdies. Ypač daug dėmesio sulaukė sportinės varžybos. Anot organizatorių, šį kartą sportuoti nepatingėjo netgi 27 TS-LKD skyrių komandos. Tarp įvairiausių sporto šakų net ir išrankiausieji galėjo rasti širdžiai artimą ir pasirengimui tinkamą sporto rungtį. Tinklinis, futbolas, krepšinis, virvės traukimas, rankų lenkimas, badmintonas, kvadratas, orientacinės varžybos – visur buvo galima pademonstruoti savo įgūdžius.

Bene linksmiausiai atrodė drąsuoliai, pasiryžę dalyvauti linksmosiose „alkanųjų rungtyje“ – vieni varžėsi skusdami bulves, kiti zigzagais užrištomis akimis ieškojo maisto. Tie, kas daugiau galėjo didžiuotis gerai ištreniruotomis smegenimis, savo taktinį mąstymą demonstravo šaškių ir šachmatų turnyre arba kryžiavo ietis protų mūšyje.

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis