Prisijungimas


Gerovė turi būti kuriama ne tik didmiesčiuose
Ketvirtadienis, 11 Spalis 2012 22:23

TS-LKD kandidatą į Lietuvos Respublikos Seimą Rimvydą ŽIEMĮ kalbina Karolina Andriušytė.

– Kodėl einate į Seimą? Vilioja solidi alga, įtaka, tarnybinis transportas ar kitos priežastys?
– Jeigu trumpai – tai kitos priežastys. Į Vilkaviškio vienmandatę rinkimų apygardą delegavo Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai. Vertinu tai kaip didelį pasitikėjimą manimi. Tėvynės sąjunga – solidi politinė partija, kuri tikrai turėtų ką deleguoti ir be manęs. 78-uoju numeriu esu įrašytas ir TS-LKD sąraše. Vienas iš stimulų man – kad gerovė būtų kuriama ne tik Vilniuje ir didžiuosiuose miestuose, bet ir atokiuose Lietuvos kampeliuose. 
– Koks būtų pirmasis Jūsų teiktas įstatymo projektas svarstyti Seime?
– Dar nežinau, ar tai būtų pirmasis, bet norėčiau, kad jis būtų susijęs su savivalda. 
Štai pažiūrėkime, kaip Vilkaviškio rajono savivaldybė atrodo lyginant su kitomis. Paprašęs savivaldybių palyginamųjų rodiklių, gavau duomenis, kurių norint spręsti apie situaciją nepakako, o kai paprašiau išsamesnių, man atsakė, jog duomenų labai daug, jie nėra susisteminti. Siekčiau, kad tokie duomenys būtų sisteminami ir viešai skelbiami. Tada negalėtų piktnaudžiauti turtingesnės savivaldybės, gaudamos kur kas daugiau, o tos, kurios atsilieka, net ir niekam neparaginus būtų priverstos pasistengti, nes būtų nepatogu prieš rinkėjus. 
– Kaip spręstumėte emigracijos problemą, ką darytumėte, kad vilkaviškiečių ir Lietuvos žmonių vaikai grįžtų į savo šalį, o likusieji neišvažiuotų?
– Čia vieno atsakymo nėra. Reikalingas visas priemonių kompleksas. Be to, tai susiję ir su mano jau paminėta regionų tolygaus ekonominio vystymosi problema: jei ją išspręsime, daugiau galimybių atsiras ir jaunimui. O iš sričių, kurias reikėtų laikyti svarbiomis priimant sprendimus, galėčiau įvardyti jaunimo gebėjimų dalyvauti valstybės valdyme ir pilietiškumo ugdymą, viešosios infrastruktūros pritaikymą jaunimo poreikiams, jaunuolių įdarbinimo problemas ir pan. 
– Kurtumėte savo fondą, kad galėtumėte padėti žmonėms ir būtumėte populiaresnis? O gal matote kitų būdų, kaip padėti Vilkaviškio rajonui?
– Atsakysiu pateikdamas savo požiūrį į Seimo nario darbą. 
Seimas yra įstatymų leidėjas, taigi Seimo narys, kaip aš tai suprantu, privalo dalyvauti įstatymus inicijuojant, ruošiant, priimant ir susitinkant su rinkėjais, kad pasitikrintų, kaip tie įstatymai veikia. Politikoje, kaip ir kitose srityse, reikia profesionalų. Tad jei jau paskyrei tuos ketverius metus Seimo nario veiklai, atpilk juos kaip Seimo narys, o ne kaip „šoumenas“. Reklamavimasis dainuojant, šokant, dalyvaujant realybės šou ir sprendžiant buitines problemas, bet koks atsitraukimas nuo pagrindinės įstatymo leidėjo veiklos nėra tinkamas kelias. 
Įvairių fondų veikla, mano supratimu, yra pinigų perskirstymas: pavyzdžiui, jei verslininkas pervedė fondui, tai galbūt mažiau sumokėjo savo darbuotojui? Manau, žmogus oriai jaustis gali tik uždirbdamas tiek, kad galėtų išlaikyti save ir savo šeimą, o ne gaudamas pagalbą iš kitų. To ir privalu siekti. 
Taip pat būtina suteikti bendruomenėms daugiau galimybių ir savarankiškumo pačioms nuspręsti, kaip ir kur panaudoti pagal įvairias programas gaunamas lėšas. 
– O ką iš kolegų norėtumėte matyti greta savęs?
– Partijoje turime daug rimtų kolegų, kurie gerai išmano savo darbą. Greta savęs norėčiau matyti Arvydą Vidžiūną, Julių Dautartą, Paulių Saudargą, Birutę Kažemėkaitę, Vaidą Šalaševičių, Dobilą Kurtinaitį... Turbūt tiek nėra vietų, kiek aš išvardyčiau. 
– Dar tik metai, kai dirbate Didvyžių socialinės globos namų direktoriumi. Ar palikdami šią darbovietę nesijaustumėte nepatogiai prieš šios įstaigos darbuotojus, kurie jau spėjo prie Jūsų priprasti?
– Žinoma, jausčiausi nesmagiai. Iš tiesų radau puikius, darbščius, savo darbą išmanančius žmones.

 

Komentavimas išjungtas

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis