Prisijungimas


A. Kubilius: atsakingą politiką galės tęsti tik „nesusitepusi” koalicija Spausdinti El. paštas

Baltijos naujienų agentūros (BNS) surengtoje spaudos konferencijoje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas, premjeras Andrius Kubilius, dėkodamas rinkėjams už parodytą pasitikėjimą, teigė esąs nenuviltas rinkimų rezultatų, vertinant nelengvą ketverių metų laikotarpį, kuriuo Vyriausybei teko dirbti. „Rinkimų rezultatus mūsų partijai vertinu kaip tikrai neblogus – nesakau, kad laimėjome rinkimus, tačiau po ketverių sudėtingų metų gavome daugiau paramos nei visi mums prognozavo. Dėkoju ypač tiems rinkėjams, kurie balsavo už mus ir Liberalų sąjūdį, nes tai yra tie rinkėjai, kurie labai tvirtai pasisako už atsakingos politikos tęstinumą“, – kalbėjo premjeras.
Pasak Ministro Pirmininko, tokį politikos tęstinumą gali garantuoti tik tos partijos, kurios yra įsipareigojusios atsakingai politikai. Deja, šie rinkimai parodė, kad Lietuvoje vis dar yra partijų, kurios nepaiso elementarių taisyklių ir rinkimus paverčia nešvaria prekyba balsais. A. Kubilius pabrėžė nematąs galimybių su tokiomis partijomis – visų pirma Darbo partija – bendradarbiauti ir dalyvauti „purvinų koalicijų formavime“, priešingai nei socialdemokratai, kurie tokių kliūčių nemato. „Kiek suprantu, socialdemokratai nemato problemų sudaryti koalicijos su Darbo partija. Tai, be abejo, socialdemokratų apsisprendimo reikalas, ar dalyvauti tokiose koalicijose, kurias aš vadinu purvinomis koalicijomis, tačiau galiu spėti, kad viena iš sąlygų formuojant tokią koaliciją yra ne viešas Darbo partijos reikalavimas, kad jų partijos byla būtų numarinta“, – teigė A. Kubilius.
Anot premjero, artimiausias laikotarpis iš politikų pareikalaus ypatingos atsakomybės, tai – pirmininkavimas Europos Sąjungai, energetikos projektų tęstinumas, fiskalinės drausmės principų tęstinumas, atitikimas Mastrichto kriterijams ir euro įsivedimas. A. Kubilius pabrėžė, kad TS-LKD ir toliau kantriai sieks atsakingos politikos tęstinumo, reikšdamas viltį, kad tuo pačiu keliu eis ir prezidentė Dalia Grybauskaitė bei kitos, iki šiol opozicijoje buvusios, partijos ir dar kartą pakartojo, kad tai įmanoma tik suformavus švarią ir atsakingą koaliciją.

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis