Prisijungimas


A. Kubilius: „Esame partija, kuri nebijo prisiimti asmeninės atsakomybės, kuri neišduoda savo pamatinių nepriklausomybės vertybių“ Spausdinti El. paštas

Šiandien vykstančiame Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos suvažiavime Lietuvos nacionalinio dramos teatro salė lūžta nuo delegatų gausos. XVIII suvažiavime pažymimas partijos įteigimo dvidešimtmetis. Įžanginėje iškilmingoje suvažiavimo dalyje prisiminta partijos įkūrimo istorija, pristatytas filmas, skirtas partijos 20-mečiui pažymėti.
Kalbėdamas apie nueitą partijos kelią, TS-LKD partijos pirmininkas Andrius Kubilius šio dvidešimtmečio proga nuoširdžiai padėkojo tiems, kurie stovėjo prie partijos lopšio, ir tiems, kurie įsijungė tik pernai, kai nerimas del Lietuvos ateities jus ginė ne kur nors kitur, o jungtis prie TS-LKD.
Partijos pirmininkas taip pat padėkojo profesoriui Vytautui Landsbergiui: „Noriu padėkoti už geras varžybas šiuose pirmininko rinkimuose. Mes esame vienintelė ir tuo stipriausia partija, kur partijos pirmininko rinkimai yra visų partijos narių atsakomybė. Todėl dėkoju visiems už tą pasidalytą atsakomybę dėl partijos ateities. Šie rinkimai mano asmeninę atsakomybę daro dar didesnę. Esu įsitikinęs, kad partijos diskusijos dėl esminių dalykų, kartais ir gana karštos, kaip šių rinkimų metu, mus daro stipresnius. Ypač, kai diskusijos yra dėl idėjų ir dėl strategijų, o ne dėl asmeninių ambicijų ar nuoskaudų“.
A. Kubiliaus teigimu, šiandieninis suvažiavimas yra svarbus ne tik tuo, kad švenčiamas partijos dvidešimtmetis, bet ir tuo, kad kaip visada suvažiavimuose suteikiama galimybė apžvelgti nueitą kelią, dabartinę situaciją ir pažiūrėti į ateitį.
„Galime drąsiai sakyti, kad esame partija, kuri nebijo prisiimti asmeninės atsakomybės, esame partija, kuri nebijo atsakomybės priimti sudėtingus sprendimus, esame partija, kuri neišduoda savo pamatinių nepriklausomybės vertybių ir esame partija, kuri nenuilstamai kuria europietišką Lietuvą sunkiai išsivaduojančioje Lietuvoje“, – sakė partijos vadovas.
Jis kritikavo ir dabartinę valdančiąją daugumą, negalėdamas sutikti su tais, kurie aiškina, kad dabartinės Vyriausybės sąmoningas delsimas ar tiesiog negebėjimas priimti svarbius strateginius sprendimus, ypač energetikoje, yra tariamo išmintingo svarstymo pagirtinas pavyzdys.
„Lietuvos strateginius interesus ir energetinę nepriklausomybę galima išduoti tiesiai šviesiai pasakant, kad Lietuva pati nesigamins elektros energijos ir ją pirks iš Rusijos, pirmiausia – iš Kaliningrado atominės elektrinės. Bet tai galima pasiekti ir Vyriausybėje ilgai nieko aiškiai nepasakant dėl Lietuvos energetinės strategijos, vilkinant sprendimus, per dieną po du kartus keičiant savo nuomonę ir taip laukiant, kol partneriai nepasikeis. Šiandien Suvažiavimui pateiktame rezoliucijos projekte mes tiesiai šviesiai pasakome, kad tokį atsakomybės priimti svarbius sprendimus vengimą mes vadinsime labai paprastai – išdavyste“, – teigė A. Kubilius.
Jis akcentavo, kad šešėlinės Vyriausybės vienas iš svarbiausių uždavinių – Lietuvą apsaugoti nuo žinomos kairiųjų klasikines ligos „vienas žingsnis į priekį, du žingsniai atgal“. Žingsniams atgal daug išminties nereikia, žingsniams į priekį reikia ne tik išminties, bet ir politinės valios.
„Linkėčiau dabartinei Vyriausybei tokios valios bent minimumą atrasti“, – sakė buvęs Ministras Pirmininkas.
Jis taip pat palinkėjo nuolatinio partijos gretų atsinaujinimo, pritraukiant jaunimo į partijos gretas, rengiant jaunesnę kartą prisiimti vis didesnę atsakomybę už partijos ir Lietuvos ateitį. Pasak A. Kubiliaus, tai yra labai svarbus partijos ir partijos vadovybės veiklos baras, tačiau tai negali būti suabsoliutinta. Partijos atsinaujinimas visų pirma turi būti atsinaujinimas idėjomis ir veikla, ir to galima pasiekti tik labai aiškiai visiems supratus ir sutarus, kad partijoje yra vertinama tik konkurencija idėjomis, projektais ir energinga pozityvia veikla, o ne konkurencija alkūnėmis, nuoskaudomis ar ad hominem kritika.

Jūratė Mockuvienė,TS-LKD viešųjų ryšių grupė

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis