Prisijungimas


Vilkaviškio jaunimo problemos atskleistos, ar padės projektai jas išspręsti? Spausdinti El. paštas

Erika Muraškaitė, Vilkaviškis.info

Trečiadienį, birželio 12 dieną vyko baigiamasis Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos įgyvendinamo projekto „Integruotos jaunimo politikos plėtra“ seminaras, kuris surengtas aptarti, ką Vilkaviškio savivaldybė artimiausiu metu ketina daryti pagal jau parengtą Jaunimo problemų sprendimo planą. Įgyvendinant šį projektą, tokių susitikimų jau įvyko visas ciklas, jų metu buvo susitinkama su jaunimu, savivaldybės bei kitų struktūrų atstovais. 
Šiuo metu departamento užsakymu visose 60 Lietuvos savivaldybių yra parengiami ir tvirtinami Jaunimo problemų sprendimo planai. Tai vidutinės trukmės strategijos, kurios kiekvienam rajonui nustačius jiems būdingas jaunimo problemas, būtų sprendžiamos prioritetine tvarka. Visose savivaldybėse yra labai didelis problemų laukas: infrastruktūra palanki jaunimui (socialinis būstas, parkai, žaidimų aikštelės viešosios erdvės jaunimui ir t.t.), visos paslaugos bei sritys, kuriomis jaunimas gali tobulintis, mokytis ir dirbti. „Šiuo projektu norima, kad Vilkaviškis taptų palankus rajonas jaunimui, kuriame galima gyventi, į kurį jaunimas norėtų sugrįžti, tarkim, baigęs mokslus arba čia studijuoti ir mokytis. Mano nuomone, savivaldybė ir atsakingos struktūros turėtų užtikrinti, kad tos priemonės, kurios yra numatytos būtų įtrauktos į kitus planavimo dokumentus (ilgalaikė savivaldybės strategija, regioninis plėtros planas)“,- sakė Jaunimo reikalų departamento direktoriaus pavaduotojas Juozas Meldžiukas.

Vilkaviškio rajono savivaldybėje 2011 m. gruodžio 5 – 2012 m. sausio 27 d. buvo atliktas jaunimo problemų tyrimas. Šis tyrimas padėjo ištirti jaunimo problemas šiose srityse: mokymasis ir studijos, darbas ir užimtumas, laisvalaikis, gyvenimo sąlygos, fizinė ir psichinė sveikata, įpročiai ir gyvenimo būdas, šeima, draugai, kaimynystė, jaunimo elgesys. Problemos buvo nustatytos ir jomis remiantis buvo sudarytas planas, kaip jas reikėtų spręsti. Buvo apklausti jaunuoliai nuo 14 iki 29 metų, gyvenantys Vilkaviškio rajone. Tyrime dalyvavo 406 žmonės iš Vilkaviškio rajono. 
Po tyrimo buvo išsiaiškinta, kas būdinga būtent Vilkaviškiui, ir kuo išsiskiria iš visos Lietuvos: 1. Vilkaviškiečiai turi silpnesnius gebėjimus spręsti iškylančias problemas darbe, moksluose. 2. Vidutinis pažangumas. 3. Turi mažai galimybių naudotis sporto salėmis, stadionais. 4. Vidutiniškai turi galimybę nuvažiuoti į mokyklą. 5. Vidutiniškai domisi būsima profesija arba kur stoti. 6. Po studijų nėra apsisprendę ar tęsti studijas ir į kokias studijas stoti. 7. Daugelis galvoja, kad darbo vietą nulemia išsilavinimas, o ne ryšiai. 8. Darbdaviai nesudaro sąlygų mokytis. 9.  Daugelis vilkaviškiečių yra lojalūs Vilkaviškiui. 10. Daug trumpalaikių, o ne ilgalaikių bedarbių. 11. Rečiausiai skaito knygas. 12. Darbo ieško internete ir skelbimuose. 13. 75 proc. jaunuolių kasdien naudojasi internetu. Per daug laiko praleidžia prie televizoriaus ar kompiuterio. 14. Daugelis turi silpną ryšį su tėvais. 15. Pasak tyrimo, vilkaviškiečiai nors turi daug draugų, bet su jais palaiko silpną ryšį. 16. Nėra patenkinti saugia aplinka. 17. Neturi paskolų. 18. Mažas dalyvavimas renginiuose. 19. Labiausiai tiki, kad visuomeninėje veikloje dalyvauja nevykėliai. 20. Mažai sportuoja. 21. Psichiškai ar fiziškai silpni. Gera fizine ir psichine savijauta pasižymi tik apie pusė (45–54 proc.) apklaustųjų. 22. Tik apie pusė dirbančių jaunuolių dirba pagal specialybę. 22. Svarbiausi turiningą laisvalaikį ribojantys faktoriai: finansų trūkumas, bendraminčių trūkumas, laisvalaikio leidimo vietų stygius. 23. Paplitęs žemas savęs vertinimas. 24. Dauguma Vilkaviškio jaunimo yra anksti pradėję lytinį gyvenimą. Lytinis jaunuolių išprusimas vidutinis: 38 proc. retai arba niekada nenaudoja apsaugos priemonių.
Taigi atsižvelgiant kuo mūsų rajono jaunimas išsiskiria iš visų, mes turime labai daug neišspręstų problemų ir taip nuo vienos problemos susidaro visa grandinė. Todėl galbūt įgyvendinant tokius projektus, mūsų jaunimo aplinka ir požiūris pasikeis.

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis