Prisijungimas


Klausimas Tarybai pateiktas „neparuoštas“. Kas už tai turėtų atsakyti? Spausdinti El. paštas

Vilkaviškis.info

Iš birželio 28 dieną vykusio Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkės buvo išbrauktas klausimas „Dėl visuomenei būtinų vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusų maršrutų nustatymo pakeitimo“ pakeitimo. Pateiktame svarstyti klausime buvo siūloma panaikinti du reguliaraus susisiekimo maršrutų tvarkaraščius, kurie dubliuojasi su analogišku UAB „Kautra“ maršrutu ir didina savivaldybės išlaidų nuostolius, mat už keleivių vežimą 2013 m. sausio mėn. nuostolių Savivaldybė kompensavo 1689,65 Lt, vasario mėn. kompensuojama suma sudarė 2072,59 Lt, kovo mėn. – 1746,67 Lt.
Nors savivaldybė savo biudžetą pajėgi tvirtinti tik dešimčiai mėnesių, ir neaišku, kas metų pabaigoje lauks mokytojų bei kitų biudžetininkų atlyginimų, tarybos nariai šio klausimo sprendimą pasiūlė išimti iš darbotvarkės kaip neparuoštą, prarandamos sumos jiems įspūdžio nepadarė. Tik trys tarybos nariai: Gintautas Plečkaitis, Rimvydas Žiemys ir Petras Žilionis buvo už tai, kad reikėtų šį klausimą svarstyti. R. Žiemys kaip tik priminė tos dienos aktualiją - pas Premjerą vykusį savivaldybių skolų svarstymą, o nuostolius nešantys maršrutai ir yra vienas iš šių skolų šaltinių.

Aiškinamajame šio klausimo rašte dėstoma, kad du UAB „Bondrida“ aptarnaujami maršrutai visuomenei būtinais buvo pripažinti 2009 m. vasario 27 d., tačiau pastaruoju metu gyventojų poreikių netenkina, didėja Savivaldybės biudžeto išlaidos nuostolių, patirtų vykdant keleivinio kelių transporto viešųjų paslaugų įsipareigojimus, kompensavimui. Maršrutas „Vilkaviškis – Skardupiai – Kybartai – Mažučiai – Virbalis - Vilkaviškis“ skirtas mokinių pavėžėjimui, keleivių srautas šiuo maršrutu nėra didelis (už keleivių vežimą 2013 m. sausio mėn. nuostolių Savivaldybė kompensavo 1689,65 Lt, vasario mėn. kompensuojama suma sudarė 2072,59 Lt, kovo mėn. – 1746,67 Lt.) Maršrutu „Vilkaviškis – Gražiškiai“ taip pat pavėžėjami mokiniai. Nustatyta, kad vežėjas nesilaikė šio maršruto eismo tvarkaraščio, nepateikė ekonominio pagrindimo, kad šį maršrutą būtų tikslinga palikti visuomenei būtinu. Minėtas maršrutas dubliuojasi su analogišku UAB „Kautra“ maršrutu. Todėl šiuos maršrutus laikyti visuomenei būtinais netikslinga ir siūloma juos naikinti.
Laikas eina, pinigėliai kapsi, o kas atsakys už patiriamus nuostolius? Ar bent kartą kas nors galėtų išsiaiškinti – ar tikrai savivaldybės Vietinio ūkio skyrius pateikė tarybai neparuoštą klausimą, o gal tarybos nariai patingėjo įsigilinti ir paprasčiausiai atstūmė nuo savęs problemą, nes, kaip sakė tarybos narys G. Plečkaitis: „lengviausia nieko nedaryti“.

 

Virginija Samuolienė

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis