Prisijungimas


Aukščiausiasis Teismas galutine nutartimi išteisino Lazdijų politikus Spausdinti El. paštas

Lietuvos Respublikos Aukščiausiasis Teismas š. m. sausio 7 d. paskelbė galutinę neskundžiamą nutartį, kuria išteisino Lazdijų rajono savivaldybės merą Artūrą Margelį bei administracijos direktorių Gintautą Salatką. Abu politikai yra Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų nariai.
Specialiųjų tyrimų tarnyba bei Kauno apygardos prokuratūra šiuos asmenis kaltino korupcija ir piktnaudžiavimu pareigomis.
Prieš tai A. Margelis ir G. Salatka jau buvo išteisinti du kartus – 2012 m. lapkričio 16 d. Marijampolės apylinkės teismo išteisinamuoju nuosprendžiu bei 2013 m. gegužės 31 d. Kauno apygardos teismo nutartimi, palikusia galioti pirminės teisminės institucijos paskelbtą išteisinamąjį nuosprendį.
„Nuo pat šios istorijos pradžios sakiau, kad tai – politinio susidorojimo, politinio pobūdžio byla, savivaldybių rinkimus Lazdijų rajone pralaimėjusioms kairiosioms politinėms jėgoms siekiant sužlugdyti  valdančiosios koalicijos formavimą. Teismai aukščiausiu lygiu patvirtino, kad mes nesame nei korumpuoti, nei piktnaudžiaujantys pareigomis. Man, kaip politikui, tai itin svarbus ir reikšmingas išteisinimas – ne tik teisme, bet ir prieš rinkėjus. Niekada nepripažinau savo kaltės, nes nesijaučiau padaręs nusikalstamos veikos ”, – sakė Lazdijų rajono savivaldybės meras A. Margelis.
Kaltinamieji išteisinti pagal visus jiems inkriminuotus kaltinimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba, įgaliojimų viršijimo, dokumento suklastojimo ir kyšininkavimo, nes teismas nustatė, jog nebuvo padaryta su nusikaltimais susijusios veikos požymių.
Teismas panaikino kardomąsias priemones – rašytinius pasižadėjimus neišvykti iš gyvenamosios vietos.

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis