Prisijungimas


TS-LKD pirmininkas A. Kubilius: Mes tikime Europa Spausdinti El. paštas

Šeštadienį Vilniuje vyksta TS-LKD Tarybos posėdis, kuriame pristatyta rinkimų į Europos Parlamentą programa.
„Tvirta Europa – saugi Lietuva. Esame vienintelė partija, turinti tokią išsamią rinkimų į EP programą. Ne viskas mums patinka Europoje, bet mes tikime Europa. Žinome, ką galima ir reikia stiprinti ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje“, – teigė A. Kubilius.
Apžvelgdamas politinę situaciją Lietuvos kaimynystėje ir Lietuvoje, partijos pirmininkas Andrius Kubilius pažymėjo, kad „turime brėžti ilgalaikes atsako į Rusijos grėsmę gaires“. Jis pabrėžė, kad Rusija neteisėtai okupavo ir aneksavo Krymą.
„Rusija okupavo ir aneksavo Krymą. Mes to nepripažįstame ir nepripažinsime. Greitų sprendimų ar veiksmų, kaip priversti Rusiją panaikinti aneksijos pasekmes ir sustabdyti agresyvią politiką tiek Ukrainos, tiek visų kitų kaimynų atžvilgiu, nėra“, – sakė A. Kubilius.
Jis pristatė septynių žingsnių, susijusių su Ukrainos situacija, planą, remiantis kuriuo, „turime pasakyti NE Rusijos pastangoms neutralizuoti ar federalizuoti Ukrainą, nes Rusija tariamai turi specifinių interesų Ukrainoje“.
Taip pat, anot A. Kubiliaus, Lietuva turi priimti įstatymą, kuriame būtų įtvirtinta, jog Rusijos veiksmus Kryme Lietuva laiko neteisėta karine okupacija ir aneksija.
Be to, „Lietuva turi pastoviai reikalauti visuose ES ir NATO forumuose, kad Rusija visuose ES ir NATO dokumentuose būtų išbraukta iš ES ar NATO „strateginio partnerio“ eilutės tol, kol Rusija nepanaikins Krymo okupacijos pasekmių“
„Turime tarti TAIP Europos energetinei nepriklausomybei“, – pabrėžė partijos pirmininkas.
Taip pat būtina siekti Ukrainos reformų sėkmės – tai būtų pats stipriausias atsakas Rusijai.
„Turime sakyti taip Ukrainos priėmimui į Europos Sąjungą, taip pat turime sakyti „taip“ ir Ukrainos įstojimui į NATO“, – sakė A. Kubilius.

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis