Prisijungimas


Pilnėja ir Vilkaviškio šaulių gretos Spausdinti El. paštas

Vilkaviškis.info

Rusijos keliama karinė grėsmė Lietuvai suaktyvino tautiečių domėjimąsi šalies gynyba. Jauni vyrai nori būti savanoriais ir iškilus grėsmei eiti ginti šalies nepriklausomybės ir laisvės, vyresnieji renkasi šaulių sąjungą. Kas negali kariauti, prisideda finansine parama.
Kažkada 10 tūkstančių narių turėjusi Lietuvos šaulių sąjunga pastaruoju metu buvo gerokai apmenkusi - šiuo metu sąjungai priklauso apie septyni tūkstančiai narių. Tačiau, pasak Šaulių sąjungos atsargos pulkininko Antano Plieskio, šiuo metu šaulių skaičius didėja, ir kas savaitę sąjungą papildo vis daugiau narių. Galbūt vėl bus pasiektas rekordinis - 10-ies tūkstančių skaičius.
Šaulių sąjunga tęsia tarpukario Lietuvoje iki 1940 m. veikusios organizacijos veiklą. Šaulių veikla apėmė ir dabar apima visas pagrindines gyvenimo sritis: karinę, fizinio lavinimo, tautos kultūrinio ugdymo, ugniagesybos ir kt. Šauliai globoja istorines vietas, rengia sukaktuvių minėjimus, vykdo karinę valstybės gynimo propagandą visuomenėje. Viena iš sąjungos užduočių – įtraukti kuo daugiau Lietuvos jaunimo į Sąjungos veiklą, ugdyti jaunuolių pilietiškumą, skatinti juos aktyviai dalyvauti valstybės gyvenime, stiprinti pasitikėjimą valstybės institucijomis.

Lietuvos Šaulių sąjungą sudaro 10 rinktinių, viena gausiausių - Suvalkijos šaulių 4-oji rinktinė, kuriai priklauso ir mūsų krašto - Vilkaviškio P. Karužos šaulių 6-oji kuopa. Vilkaviškio kuopai jau beveik 10 metų vadovauja Romualdas Ramanauskas. „Gegužę bus jau 10 metų - daugiausia iš visų buvusių vadų, galbūt jau ir man laikas eiti į atsargą“, - pokalbio pradžioje prasitaria kuopos vadas.
Kaip ir visos, taip ir Vilkaviškio P. Karužos šaulių 6-oji kuopa dalyvauja įvairiuose tradiciniuose renginiuose, valstybės šventėse, akcijose, koviniuose šaudymuose. Šaudymo pratybos vyksta Kazlų Rūdos kariniame poligone.
Vilkaviškio P. Karužos šaulių 6-oji kuopoje yra apie 80 narių: suaugusiųjų – 38 šauliai, jaunieji šauliai nuo 11 iki 18 metų - 42. „Organizuojame susirinkimą, yra jau ir naujų kandidatų, tad kuopą papildys nauji nariai”, - patvirtina šaulių gretų didėjimą Vilkaviškio P. Karužos šaulių 6-ąją kuopos vadas R. Ramanauskas. Pasak vado, ypač daug norinčiųjų įstoti į sąjungą yra jaunų žmonių. Šis faktas labai svarbus, nes senus narius pakeičia nauji nariai.
Šaulių gretose yra ir policijos pareigūnų, su kuriais šauliai nuolatos bendradarbiauja. „Esame įsikūrę senose policijos komisariato patalpose, tačiau žiemą čia nešildoma, tad kai buvo senasis policijos viršininkas, visad leisdavo žiemos metu pas juos salėje rengti užsėmimus jauniesiems šauliukams. Vilkaviškio P. Karužos šaulių 6-oji kuopos jauniesiems šauliams užsėmimus veda ir vadovauja Vilija Grybauskienė.“, - pasakoja šaulys.
Pasak vado R. Ramanauskas, daug jaunimo išeina, kai baigia mokyklas, įstoja ir lieka tie, kurie ketina stoti į jėgos struktūras – policijos akademiją, karo akademiją, pasieniečių mokyklą ar į ugniagesius, nes nariai šaulių sąjungoje gauna ne tik bendrą supratimą apie karybą, bet ir daug kitos svarbios gyvenimiškos patirties. Jaunųjų šaulių kovinis parengimas būna nuo I iki IV pakopų. „Pirmą pakopą įprastai gauna kuopose, kitas gauna pratybose, sukarintose stovyklose“, - pasakoja apie jaunuosius šaulius R. Ramanauskas. Jauniesiems šauliams įprastai šaudymo pratybos vykdomos nuo 16 metų su mažo kalibro ginklais. Taigi, šaulių sąjunga jaunimui siūlo ne tik supratimą apie karybą, išmoko karinių įgūdžių, bet suteikia ir turiningą laisvalaikio praleidimą - vasarą vaikai siunčiami į karines vasaros stovyklas. „Esant vietos ir galimybės į stovyklas išsiunčiame net ir Carito vaikučius“,- sako Vilkaviškio P. Karužos šaulių 6-oji kuopa vadovas.
Kuopos vadas prasitaria, kad labai trūksta karinių būrelių mokyklose, kuriuose vaikai nuo mažumės galėtų sužinoti apie šaulių sąjungos užsėmimus ir veiklą. „Savo laiku, kažkada Salomėjos Nėries mokykla turėjo tokius užsėmimus, tačiau dabar trūksta tokių mokytojų, kurie galėtų vesti tokius užsėmimus“, - svarsto vyriškis.
Suprantama, kaip ir visoms visuomeninėms organizacijoms, taip ir Šaulių sąjungai sunku išgyventi, tad kuopos vadas džiaugiasi ir kitų žmonių parama. „Iš rinktinės ką gauni, ką negauni, o anksčiau labai bendravome su visuomenės veikėju, šauliu Kaziu Karuža, kuris ne tik aprengė mūsų šaulius, bet ir jaunuosius šaulius dovanėlėmis pamalonino”, - prisimena ilgametis kuopos vadas.
Vilkaviškio šauliai nesiskundžia veiklos stoka ir neveikliu mūsų kraštu. Praėjusį savaitgalį Vilkaviškio P. Karužos šaulių 6-oji kuopa dalyvavo Jono Basanavičiaus sodyboje, kur pasodino ąžuoliuką Šaulių sąjungos įkūrimo 95-mečiui paminėti. Taip prasmingai pradėtas neeilinės visų šalies šaulių šventės renginių ciklas. Šiais metais vilkaviškiečiai minės Vilkaviškio P. Karužos šaulių 6-osios kuopos 95-ių metų sukaktį. O dar vėliau Vilkaviškio šaulių laukia dar vienas svarbus įvykis - Vilkaviškio šaulių kuopos atkūrimo 25-metis. Ir tai tik vieni iš svarbesnių artėjančių renginių bei minėjimų.
Vilkaviškio P. Karužos šaulių 6-osios kuopos vadas R. Ramanauskas gali pasidžiaugti puikiai išauklėtais sąjungos auklėtiniais, kurie grįžę į gimtąjį miestą vis dar skuba į šaulių sąjungą. Vienas tokių - Konradas Lekešius. „Mokosi karo akademijoje, tačiau vyrukas stengiasi grįžti bent kas antrą savaitgalį ir užsiimti su jaunaisiais šauliais. Savo laiku dar vienas aktyviausių buvo Edgaras Diržius. Šiuo metu jis yra vienas Šaulių sąjungos centro valdybos narių“, - džiaugiasi kuopos auklėtiniais vadas.
Norint įstoti į Lietuvos šaulių sąjungos Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės Vilkaviškio P. Karužos šaulių 6-ąją kuopą tereikia kreiptis į kuopos vadą ar rinktinės vadą, turėti sveikatos pažymą, kad gali aktyviai dalyvauti šauliškoje veikloje, būti aktyviu ir pasiaukojančiu šiai veiklai. „Šaulių sąjungos nariu gali tapti kiekvienas Lietuvos pilietis, norintis būti Lietuvos patriotu. Daug ribojimų nėra“, - priduria Suvalkijos šaulių 4-osios rinktinės Vilkaviškio P. Karužos šaulių 6-osios kuopos vadas. Pradžioje visiems norintiems įstoti būna 3 mėnesių bandomasis laikotarpis, po kurio  norintysis tampa oficialiu šaulių sąjungos nariu. „Taip pat suaugusiems vyksta 2 šaudymai per metus iš kovinių ginklų, visiems prie šaudymų tuo pačiu būna ginklo valdymo testas, kurį turi išlaikyti kiekvienas, jei neišlaiko - neturi teisės dalyvauti pratybose“, - pasakoja R. Ramanauskas.

 

Erika Muraškaitė

 

Komentarai 

 
#1 Manats 2015-05-04 21:46
Kaip butu galima ystoti y Saulius ?
 

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis