Prisijungimas


A. Kubilius. Rinkėjai pasakė – metas imtis darbų Spausdinti El. paštas

Seimo opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus kalba, pasakyta spaudos konferencijoje (2014-05-26):
„Atėjome pasidžiaugti trimis pergalėmis – Dalios Grybauskaitės pergale Lietuvos Prezidento rinkimuose, Petro Porošenkos pergale Ukrainos Prezidento rinkimuose ir mūsų partijos pergale Europos Parlamento rinkimuose. Sveikinu visus nugalėtojus – ypač Dalią Grybauskaitę ir Petro Porošenką. Dėkoju visiems rinkėjams už parodytą pasitikėjimą ir TS-LKD nariams už bendrą darbą.
Kas laimėjo – visi žinome. Svarbiau suvokti, kas pralaimėjo.
Ir Lietuvos Prezidento rinkimuose, ir Ukrainos Prezidento rinkimuose visų pirma pralaimėjo Kremlius ir Putino režimas, tiek Lietuvoje, tiek Ukrainoje grubiai siekęs kitokių rezultatų ir kitokios valdžios. Ukrainoje tai buvo daroma grubiau, naudojant karinę jėgą, Lietuvoje labiau sofistikuotai, naudojant „minkštųjų galių“ jėgą. Bet abiem atvejais rezultatas tas pats – Kremlius pralaimėjo demokratiniuose rinkimuose pareikštai piliečių valiai, kuri, pasirodo, jau yra pajėgi atlaikyti didelius išbandymus.
Lietuvoje pralaimėjo ir valdančioji koalicija, ir ypač jos lyderiai socialdemokratai. Noriu pusiau juokais padėkoti socialdemokratų rinkimų štabui – jo pasirinkta rinkimų strategija mums buvo labai naudinga. Pralaimėjo socialdemokratų pamėgtas ne konstruktyvaus darbo, o tuščios propagandos, nevengiant ir melo, stilius. Pusantrų metų, kuriuos ši valdžia skyrė visų pirma ne kokių nors naujų idėjų ir darbų realizavimui, o melagingam ir nesibaigiančiam Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir mūsų buvusios Vyriausybės purvinimui – pasirodė, buvo praleisti veltui. Lietuvos rinkėjų nebeveikia nei Kremliaus „minkštosios galios“, nei Lietuvos kairiųjų pamėgtos lietuviškos „purvinimo galios“.
Rinkėjai vakar visiems politikams ir visoms partijoms pasakė aiškiai – metas imtis darbų. Vakarykščiai Europos Parlamento rinkimai Lietuvoje rinkėjų aktyviu dalyvavimu praktiškai atitiko lietuvišką nacionalinių parlamento rinkimų standartą. Todėl vakarykščiai rinkimai iš esmės buvo Seimo rinkimų atitikmuo, todėl derėtų juos vertinti ne vien tik kaip Europos Parlamento rinkimus.
Prezidentė gavo naują stiprų rinkėjų mandatą. Mandatą ir įpareigojimą. Įpareigojimą darbams ir rezultatams. Netikiu, kad su dabartine valdančia koalicija yra įmanoma tokį rinkėjų įpareigojimą darbams ir rezultatams realizuoti. Iki šiol nei darbų, nei rezultatų nebuvo matyti. Socialdemokratai padarys didelę strateginę klaidą, jeigu neišgirs ir nesuvoks, ką rinkėjai vakar pasakė. Nesiveržiame į kokias nors koalicijas, tačiau esame pasiruošę rimtai svarstyti, kaip padėti Prezidentei realizuoti jos gautą mandatą ir įpareigojimą darbams ir rezultatams.
Pabaigai noriu pasidžiaugti kolegų liberalų sėkme. Mūsų ir jų rezultatai akivaizdžiai rodo, kad modernios vakarietiškos Lietuvos perspektyva svarbia tampa vis platesniam ratui rinkėjų ne vien tik didmiesčiuose. Prezidentė yra stipri šios krypties telkianti lyderė.
Tokios lyderystės reikia ne tik Lietuvai. Jos reikia visai Rytų kaimynystei, kur po Ukrainos istorinės pergalės atsiveria milžiniškos europinės galimybės, jos reikia ir visai Europai, kurioje, kaip žinote, vakar rinkimus laimėjo Europos Liaudies Partija, tai yra Europos konservatoriai-krikščionys demokratai. Su tuo visus ir sveikinu – Europa patikimose tvirtose rankose, o kaip žinote, tvirta Europa reiškia saugią Lietuvą.“

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis