Prisijungimas


Kubilius. Tiesioginiai merų rinkimai žmones gali nuvilti, nes merai neturės pakankamų galių Spausdinti El. paštas

Šiandien Kaune vyksta Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos Tarybos posėdis. Tradiciškai Tarybos posėdis pradedamas pirmininko Andrius Kubilius sveikinimo žodžiu ir politinės situacijos apžvalga.
Partijos primininkas pasidžiaugė praėjusių Europos Parlamento (EP) ir Prezidento rinkimų rezultatais. A. Kubilius padėkojo visiems partijos nariams, bendražygiams, rinkimų štabui už gerus rezultatus, taip pat kandidatams į EP.
„Taip, šiuose rinkimuose gavome mažiau vietų negu 2009 m., tačiau tie rinkimai buvo unikalūs tuo, kad visi konkurentai buvo silpnesni negu šiuose. Nors ir gavome mažiau vietų į EP, noriu pasidžiaugti rezultatais, ypač didžiuosiuose miestuose, aktyviais jaunesniosios kartos rinkėjai. Šios tendencijos aiškios ir turime jas stiprinti artėjantiems rinkimams“, - teigė, A. Kubilius.
Taip pat A. Kubilius atkreipė dėmesį, kad rinkimus padėjo laimėti ir socialdemokratų sisteminės problemos, koalicija su Darbo partija, Lenkų rinkimų akcija. Tai, pasak partijos pirmininko,  socialdemokratus tempia žemyn.
A. Kubilius trumpai apžvelgdamas šios dienos Tarybos posėdyje svarstomus klausimus teigė, jog pozicija dėl birželio 29 d. referendumo nesikeičia – boikotuoti.
„Mūsų argumentai ne vieną kartą jau buvo išsakyti šiuo klausimus. Šis referendumas yra žalingas Lietuvos valstybei, griaunantis įsipareigojimus Europos Sąjungai. Taigi raginame žmones tiesiog nedalyvauti šiame referendume. Remiu šiandienos mūsų siūlomą nutarimą, kuriame mūsų partijos pozicija šiuo klausimu bus aiškiai išsakoma“, - teigė partijos pirmininkas.

Kalbėdamas apie dar vieną aktualų kausimą  - tiesioginius meto rinkimus, A. Kubilius teigė, jog tokia rinkimų sistema turi pliusų ir minusų, tačiau mano, kad neverta daug ginčytis jų reikia ar ne, o labiau susikoncentruoti į tai, kad realiai tokie rinkimai gali vykti jau šiemet.
„Įstatymo projektas, kuriuo siekiama įteisinti tiesioginius mero rinkimus, gali būti priimtas Seime jau netrukus. Daug ginčytis dėl to, reikia ar nereikia tokių rinkimų, neverta. Dabar daug svarbiau projektuoti veiklą jei tokie rinkimai visgi vyks ir kaip mes veiksime rinkimuose“, - mano A. Kubilius.
Taip pat A. Kubilius pažymėjo, jog Seime siūlomi įstatymų projektai dėl merų rinkimų nėra tobuli, juos reikia gerinti, nes jau dabar pastebima, kad iškils rimtų problemų. Viena jų - toks meras neturės didesnių konstitucinių įsigaliojimų ir žmonės vėl nusivils dėl per menkų mero galių. Kaip A. Kubilius pažymėjo, norint stiprinti savivaldą visų pirma reikia stiprinti bendruomenių savarankiškumą, seniūnų galias, suteikti jiems finansinių resursus. Visi šie pasiūlymai išdėstyti Šešėlinės Vyriausybės bendruomenių reikalų ministro Donato Jankausko Vietos bendruomenių savivaldos politikos pagrindų įstatymo projekte.
Apžvelgdamas situaciją energetikos srityje, A. Kubilius teigė, jog dažnai ši Vyriausybė vis stengiasi pasisavinti buvusios Vyriausybės darbus, tačiau jis pasidžiaugė, kad darbai energetikoje toliau tęsiami. Kalbėdamas apie dabartinės Vyriausybės derybas su „Gazprom“ A. Kubilius pažymėjo, kad šis sėkmingas sandoris gali būti ir ne toks skaidrus kaip skelbia Vyriausybė.
„Sukėlė nerimą žinios, kad „Gazprom“ sutikęs nuleisti 20 proc, gavo iš „:Lietuvos dujų“ tam tirą pareiškimą, kuriame „Lietuvos dujos“ pareiškė, kad neturi pretenzijų „Gazprom“ už dujų kainas 2013 m. sausio 1 d. ir nesiims jokių veiksmų prieš „Gazprom“. Pasiteiravus apie tokį laišką ir sprendžiant iš Vyriausybės reakcijos ir energetikos ministro atsakymų, kad opozicija negali uždavinėti tokių klausimų, galima spręsti, kad kažkas tuose laiškuose „Gazprom“ tikrai yra parašyta. Jeigu tokie susitarimai su „Gazrpom“ yra, tai gali būti žalinga ne tik vartotojams, bet ir valstybei“, - mano A. Kubilius.

 

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis