Prisijungimas


Jei norite turėti tai, ko niekada neturėjote, Jums teks padaryti tai, ko niekada nedarėte (Coco Chanel)

Arūnas Serneckas

Bet kuris rinkėjas, pasirinkdamas balsuoti už vieną ar kitą politinę partiją, visuomeninį judėjimą, tikisi, kad skelbiami rinkiminiai planai bus įgyvendinti. >Kas atsitinka patyrusiems politikams, savivaldybės administracijos darbuotojams, bet kuriam, ilgą laiką vienoje vietoje dirbančiam žmogui?
Teorija apie darbuotojo darbo efektyvumą sako: „ilgiau vienoje vietoje dirbantis žmogus susikuria aplink save komforto (patogią) erdvę, kurioje jis visuomet jaučiasi teisus, neklystantis, dažnai visagalis. Šioje zonoje ilgainiui būti tampa taip patogu, kad darbuotojas nebesiekia tobulėti, praranda iniciatyvumą, atitolsta nuo realaus pasaulio, esančio už kabineto sienų. Kabinetas yra rezervatas, sukuriantis saugumą ir ramybę. Už komforto zonos, yra vadinama panikos zona. O šias dvi zonas skiria mokymosi zona.
Komforto zonoje darbuotojas veikia įprastai. Ta yra vieta, kurioje žmogui lengva ir saugu taikyti turimus įgūdžius bei gebėjimus. Šioje veiklos teritorijoje yra žinoma tvarka. Veikiant komforto zonoje, užduotys yra pažįstamos. Čia žinomi bei tinkamai panaudojami būdai užduotims įgyvendinti, tad, kam reikia įtampos, jei viskam tinka tradiciniai veiklos būdai. 
Panikos zonoje žmogus susiduria su užduotimis, iššūkiais, kurių niekada nedarė. Ir ne be reikalo, nes tampa akivaizdu, kad tai, kas veikė anksčiau, dabar nebeveiks. Panikos zonoje užduotys ir jų įgyvendinimo būdai patyrusiam, ilgai dirbančiam darbuotojui staiga tampa neaiškūs ir sunkiai įgyvendinami.
Mokymosi zonoje, skiriančioje komforto ir panikos zonas, užduotys ir būdai joms įgyvendinti gali būti nepažįstami, tačiau pasiekiami ir įgyvendinami neskubant, palengva. Jei panikos zonoje plaukti mokomės įstumti į vandenį, tai mokymosi zonoje tai darytume palengva. 
Norint siekti progreso reikalingas tam tikras minėtų zonų balansas. Jei ilgai dirbama įprastoje komforto zonoje, tuomet pasitenkinimas veikla mažėja, mažėja darbo rezultatai. Trūkstant iššūkių, klestint nepotizmui (tarnybinės padėties naudojimas giminėms ar draugams proteguoti), veikla yra neskatinama ir nusibosta. Tai darbovietėje, savivaldybėje atsiranda rizika – nieko nekeisti, veikti neskaidriai, elgtis taip, kad „kad kas nors neįvyktų“.
Progresas galimas. Darbuotojams būtina įvertinti galimybes, esančias tarp komforto ir panikos zonų bei imtis laukiamų pokyčiu. Ar tai įmanoma, jei įsigali minėtas nepotizmas, artima draugystė? Pavyzdžiui, jei kam nors baisu kalbėti apie iššūkius ir reikalingus pokyčius, oponuoti vadovams, esame toli nuo pokyčių, ėjimo koja kojon su gyvenimu, vizijos planavimu ir jos siekimu. 
Taigi, „norint būti nepakeičiamam reikia nuolat keistis“ (Coco Chanel) arba pasitikėjimo mandatą suteikti žmonėms, turintiems svajonių, ryžto kurti savivaldybės ateitį drauge su gyventojais.

 

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis