Prisijungimas


Vilkaviškio valdantieji skaidrumo nenori Spausdinti El. paštas

Šiandien vykusiame Vilkaviškio rajono tarybos posėdyje rajono valdantieji be jokių argumentų atmetė Tarybos narių siūlymą deleguoti atstovus į Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus sudaromas viešųjų pirkimų komisijas. Šį projektą parengė Tarybos nariai Rimvydas Žiemys, Danutė Grabauskienė, Edmundas Žalys, Dalius Nešukaitis ir Gytis Lukoševičius.
„Kad viešieji pirkimai būtų skaidresni ir būtų didesnis pasitikėjimas visuomenėje tais, kurie juos vykdo, siūlome deleguoti į visas Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos (perkančiosios organizacijos) sudaromas viešųjų pirkimų komisijas Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos narius“, – sakė projektą pristatęs R. Žiemys ir nuo mažumos į šią komisiją pasiūlė Danutę Grabauskienę bei Evaldą Janulionį.
Deja, Vilkaviškio rajono valdantieji, kuriuos sudaro socialdemokratai ir prie jų prisišlieję Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, be jokių diskusijų ar argumentų nusprendė, kad daugiau skaidrumo jiems nereikia. 16 Tarybos narių balsavus „prieš“ ir tik 8 „už“, sprendimas nepriimtas.
„Šiuo sprendimu įlindote nuogi į dilgėles“, – replikavo Tarybos narys Gintautas Plečkaitis. – „Tai akivaizdus parodymas, kad nenorime nieko daryti viešai ir tai paaiškinti visuomenei“. Tarybos narys priminė Vilkaviškyje vykstančią praktiką, kai neaišku kokiais ryšiais su valdančiaisiais saistoma įmonė laimi nemažą dalį skelbiamų darbų, pradedant upelių valymu, baigiant tualetų tvarkymu.
Valdančiosios daugumos elgesys nepatiko ir Tarybos nariui Daliui Nešukaičiui : „Negražu taip elgtis – valdantieji susitarę, be jokių argumentų, tylėdami nubalsavo prieš… Norinčių dalyvavimas komisijos darbe mažintų abejones, kylančias dėl tokių sprendimų. Keista ir negražu, kad jūs taip tyliai, be jokios argumentacijos ir diskusijų taip darote. Bent iš etinės pusės reikėjo padiskutuoti.“ Deja, į G. Plečkaičio ir D. Nešukaičio  replikas savivaldybės meras Algirdas Neiberka galėjo atsakyti tik pakartodamas jau seną savo atsakymą: „Jeigu bus poreikis, Tarybos nariai galės dalyvauti stambiuose pirkimuose, dabar jiems dalyvauti būtų labai sudėtinga ir neįmanoma…“
Stambiųjų pirkimų savivaldybėje per metus vyksta vos vienas kitas, o smulkiųjų, kuriems net  neskelbiamas konkursas – dešimtimis. Apie skaidrumo stoką Vilkaviškio savivaldybės organizuojamuose viešuosiuose pirkimuose mūsų puslapyje jau buvo rašęs Tarybos narys Evaldas Janulionis:
http://suduvis.lt/2015/09/12/apie-aukstas-kainas-po-viesuju-pirkimu-arba-kai-istatymai-tarnauja-valdantiesiems/

Virginija Samuolienė, Sūduvis, 2015-09-25

 

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti

Mes Jūsų pusėje!

Reklaminis skydelis

TS-LKD

Reklaminis skydelis